Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Królewskie miasta - Wiedeń i Bratysława Drukuj
czwartek, 20 listopad 2014

STOWARZYSZENIE BIBLIOTEKARZY POLSKICH
KOŁO MIEJSKIE LUBLIN

Serdecznie zaprasza
na wyjazd studyjny

19.05.2015 – 24.05.2015

 „KRÓLEWSKIE MIASTA” – WIEDEŃ I BRATYSŁAWA
ORAZ NAJPIĘKNIEJSZE ZAMKI SŁOWACJIW planie zwiedzanie:
* Biblioteki Narodowej w Wiedniu
* Biblioteki Uniwersyteckiej w Bratysławie
* Biblioteki Orawskiej w Dolnym Kubinie
* Biblioteki Zamkowej w Czerwonym Kamieniu
Koszt 800zł.
Wpłata I raty 400zł. do 02.02.2015r.
Wpłata II raty 400zł. do 20.04.2015r.

Wycieczkę pilotuje biuro KAMA TOURS

Cena zawiera:
przejazd autokarem, 1x nocleg w   hotelu** na Orawie,  pokoje 2 osobowe z  łazienką, tv;  3x nocleg w UVS Hotel*** w Bratysławie(ok. 3km od centrum), pokoje  2, 3 osobowe z  łazienką,  tv, lodówką, 4 śniadania, 4 obiadokolacje (ew. obiady), opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW.


Świadczenia dodatkowo płatne:
Dodatkowo w autobusie będzie zbierana kwota 70euro. Kwota przeznaczona będzie na Pakiet Wiedeń i Bratysława Tour + Pakiet Zamki Słowacji. Pakiet obejmuje: parkingi, przewodników lokalnych w Wiedniu i Bratysławie, bilety wstępu do Pałacu Schoenbrunn, Katedry św. Szczepana (Stephansdom), Katedry św. Marcina w Bratysławie, zamków w Bojnicach, Oravie i Czerwonym Kamieniu (w zamkach przewodnicy w j. słowackim). Ceny wstępów z 2014r.

Dla chętnych Bilet do Teatru Narodowego w Bratysławie + przejazd komunikacją miejską 35zł. (wpłata razem z I ratą) Balet L.Minkusa   - „Bajadera”.

DZIEŃ I  wtorek 19.05.2015
7:20 Wyjazd Plac Zamkowy. Przejazd w kierunku Słowacji. Zwiedzanie jednej z  największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji - Zameku Orawskiego, wybudowanego  na sposób „orlego gniazda“, na skale nad rzeką Orava. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II  środa 20.05.2014
7:30 Śniadanie
8.00 Przejazd i zwiedzanie Biblioteki Orawskiej w Dolnym Kubinie.  Zwiedzanie Zamku w Bojnicach – jednego z najstarszych zabytków Słowacji i najczęściej odwiedzanym. Drewniana warownia istniała tu już w XII wieku. W następnym stuleciu budowla została przebudowana na kamienną. Była własnością rycerską i książęcą, oprócz węgierskich rodów takich jak Csákowie, Korwinowie, Zapolyowie, władał nią także nasz książę Władysław Opolski. W XVI wieku rozbudowanemu zamkowi charakter rezydencji renesansowej nadał magnacki ród Thurzonów. Dzisiejszy romantyczny wygląd bajkowej gotyckiej warowni nadała na przełomie XIX i XX wieku inna można rodzina hrabiowska - Palffich. Wzorcem dla projektanta przebudowy stały się zamki w dolinie Loary.
Przyjazd do Bratysławy. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ III czwartek 21.05.2014
7:00 śniadanie
7:30 Wyjazd do Wiednia. Zwiedzanie Schonbrunn (letniej rezydencji Habsburgów), zwiedzanie zespołu pałacowego oraz wejście do pałacu. Przejazd do Centrum, dalsze zwiedzanie: Stare Miasto - Hofburg, Biblioteka Narodowa,  ogrody parkowe, pomnik Johana Straussa, dom Mozar ta, Katedra św. Stefana, malownicze uliczki starego Wiednia, ratusz, parlament. W trakcie zwiedzania czas wolny. Wyjazd z Wiednia w godzinach wieczornych do Bratysławy.
21.00 Obiadokolacja

DZIEŃ IV Piątek  22.05.2015
7:30 Śniadanie
8.15 Spotkanie z przewodnikiem.  Zwiedzanie miasta m.in.: wzgórze Slavin, z którego rozciąga się przepiękny widok na miasto, wzgórze zamkowe i Zamek Bratysławski, katedra św. Marcina, Stare Miasto, Stary Ratusz, Wieża i Brama Michalska (jedyna zachowana brama miejska w Bratysławie). Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej w Bratysławie.
16.00 Przejazd do hotelu na obiadokolację.
18.00 Wyjazd do Teatru Narodowego na balet L.Minkusa  Bajadera - to jeden z licznych tzw. orientalnych klasycznych baletów stworzonych przez Mariusa Petipę dla carskiego Teatru Maryjskiego w Petersburgu. http://www.youtube.com/watch?v=UcemnlXTNC0
Powrót do hotelu.

DZIEŃ V sobota  23.05.2015
7:30 Śniadanie
8.30 Wyjazd z Bratysławy w stronę Polski. Po drodze zwiedzanie Zamku w Czerwonym Kamieniu - jeden z najlepiej zachowanych zamków słowackich. W XVI wieku został on przebudowany na potężną twierdzę z systemem fortyfikacyjnym, który należał w tych czasach do szczytowych osiągnięć strategii wojenno-obronnej.

DZIEŃ VI 24.05.2015
6.00 Powrót do Lublina
Pilot zastrzega sobie, że w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, zmianie może ulec kolejność zwiedzania.
Osoby podróżujące samotnie, zostają dokwaterowane do innych uczestników imprezy.  Na trasie przejazdu autokaru z Polski do miejsca docelowego za granicą, średnio co 3-4 godziny organizowane są postoje, jeśli tylko jest możliwe - na parkingach z toaletą. Czas postoju wynosi od 15 do 30 minut.
Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. Na Słowacji i w Austrii walutą obowiązującą jest euro. W restauracjach i w marketach można płacić kartą. W przypadku rezygnacji z wyjazdu uczestnik szuka zastępstwa na swoje miejsce. Pierwszeństwo wyjazdu mają członkowie SBP.
Jest możliwość wystawienia faktury po zgłoszeniu przed wyjazdem. Faktura zostanie wysłana z biura podróży po odbytym wyjeździe.Zapisy i szczegółowe informacje Marcin Furman (81) 5287445
Maria Kozioł (81) 5256503; Grażyna Mach (81) 5250885;
adres: maria.koziol@mbp.lublin.pl; marcinfurm@gmail.com


< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego