Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Królewskie miasta - Wiedeń i Bratysława Drukuj
czwartek, 20 listopad 2014

STOWARZYSZENIE BIBLIOTEKARZY POLSKICH
KOŁO MIEJSKIE LUBLIN

Serdecznie zaprasza
na wyjazd studyjny

19.05.2015 – 24.05.2015

 „KRÓLEWSKIE MIASTA” – WIEDEŃ I BRATYSŁAWA
ORAZ NAJPIĘKNIEJSZE ZAMKI SŁOWACJIW planie zwiedzanie:
* Biblioteki Narodowej w Wiedniu
* Biblioteki Uniwersyteckiej w Bratysławie
* Biblioteki Orawskiej w Dolnym Kubinie
* Biblioteki Zamkowej w Czerwonym Kamieniu
Koszt 800zł.
Wpłata I raty 400zł. do 02.02.2015r.
Wpłata II raty 400zł. do 20.04.2015r.

Wycieczkę pilotuje biuro KAMA TOURS

Cena zawiera:
przejazd autokarem, 1x nocleg w   hotelu** na Orawie,  pokoje 2 osobowe z  łazienką, tv;  3x nocleg w UVS Hotel*** w Bratysławie(ok. 3km od centrum), pokoje  2, 3 osobowe z  łazienką,  tv, lodówką, 4 śniadania, 4 obiadokolacje (ew. obiady), opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW.


Świadczenia dodatkowo płatne:
Dodatkowo w autobusie będzie zbierana kwota 70euro. Kwota przeznaczona będzie na Pakiet Wiedeń i Bratysława Tour + Pakiet Zamki Słowacji. Pakiet obejmuje: parkingi, przewodników lokalnych w Wiedniu i Bratysławie, bilety wstępu do Pałacu Schoenbrunn, Katedry św. Szczepana (Stephansdom), Katedry św. Marcina w Bratysławie, zamków w Bojnicach, Oravie i Czerwonym Kamieniu (w zamkach przewodnicy w j. słowackim). Ceny wstępów z 2014r.

Dla chętnych Bilet do Teatru Narodowego w Bratysławie + przejazd komunikacją miejską 35zł. (wpłata razem z I ratą) Balet L.Minkusa   - „Bajadera”.

DZIEŃ I  wtorek 19.05.2015
7:20 Wyjazd Plac Zamkowy. Przejazd w kierunku Słowacji. Zwiedzanie jednej z  największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji - Zameku Orawskiego, wybudowanego  na sposób „orlego gniazda“, na skale nad rzeką Orava. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II  środa 20.05.2014
7:30 Śniadanie
8.00 Przejazd i zwiedzanie Biblioteki Orawskiej w Dolnym Kubinie.  Zwiedzanie Zamku w Bojnicach – jednego z najstarszych zabytków Słowacji i najczęściej odwiedzanym. Drewniana warownia istniała tu już w XII wieku. W następnym stuleciu budowla została przebudowana na kamienną. Była własnością rycerską i książęcą, oprócz węgierskich rodów takich jak Csákowie, Korwinowie, Zapolyowie, władał nią także nasz książę Władysław Opolski. W XVI wieku rozbudowanemu zamkowi charakter rezydencji renesansowej nadał magnacki ród Thurzonów. Dzisiejszy romantyczny wygląd bajkowej gotyckiej warowni nadała na przełomie XIX i XX wieku inna można rodzina hrabiowska - Palffich. Wzorcem dla projektanta przebudowy stały się zamki w dolinie Loary.
Przyjazd do Bratysławy. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ III czwartek 21.05.2014
7:00 śniadanie
7:30 Wyjazd do Wiednia. Zwiedzanie Schonbrunn (letniej rezydencji Habsburgów), zwiedzanie zespołu pałacowego oraz wejście do pałacu. Przejazd do Centrum, dalsze zwiedzanie: Stare Miasto - Hofburg, Biblioteka Narodowa,  ogrody parkowe, pomnik Johana Straussa, dom Mozar ta, Katedra św. Stefana, malownicze uliczki starego Wiednia, ratusz, parlament. W trakcie zwiedzania czas wolny. Wyjazd z Wiednia w godzinach wieczornych do Bratysławy.
21.00 Obiadokolacja

DZIEŃ IV Piątek  22.05.2015
7:30 Śniadanie
8.15 Spotkanie z przewodnikiem.  Zwiedzanie miasta m.in.: wzgórze Slavin, z którego rozciąga się przepiękny widok na miasto, wzgórze zamkowe i Zamek Bratysławski, katedra św. Marcina, Stare Miasto, Stary Ratusz, Wieża i Brama Michalska (jedyna zachowana brama miejska w Bratysławie). Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej w Bratysławie.
16.00 Przejazd do hotelu na obiadokolację.
18.00 Wyjazd do Teatru Narodowego na balet L.Minkusa  Bajadera - to jeden z licznych tzw. orientalnych klasycznych baletów stworzonych przez Mariusa Petipę dla carskiego Teatru Maryjskiego w Petersburgu. http://www.youtube.com/watch?v=UcemnlXTNC0
Powrót do hotelu.

DZIEŃ V sobota  23.05.2015
7:30 Śniadanie
8.30 Wyjazd z Bratysławy w stronę Polski. Po drodze zwiedzanie Zamku w Czerwonym Kamieniu - jeden z najlepiej zachowanych zamków słowackich. W XVI wieku został on przebudowany na potężną twierdzę z systemem fortyfikacyjnym, który należał w tych czasach do szczytowych osiągnięć strategii wojenno-obronnej.

DZIEŃ VI 24.05.2015
6.00 Powrót do Lublina
Pilot zastrzega sobie, że w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, zmianie może ulec kolejność zwiedzania.
Osoby podróżujące samotnie, zostają dokwaterowane do innych uczestników imprezy.  Na trasie przejazdu autokaru z Polski do miejsca docelowego za granicą, średnio co 3-4 godziny organizowane są postoje, jeśli tylko jest możliwe - na parkingach z toaletą. Czas postoju wynosi od 15 do 30 minut.
Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. Na Słowacji i w Austrii walutą obowiązującą jest euro. W restauracjach i w marketach można płacić kartą. W przypadku rezygnacji z wyjazdu uczestnik szuka zastępstwa na swoje miejsce. Pierwszeństwo wyjazdu mają członkowie SBP.
Jest możliwość wystawienia faktury po zgłoszeniu przed wyjazdem. Faktura zostanie wysłana z biura podróży po odbytym wyjeździe.Zapisy i szczegółowe informacje Marcin Furman (81) 5287445
Maria Kozioł (81) 5256503; Grażyna Mach (81) 5250885;
adres: maria.koziol@mbp.lublin.pl; marcinfurm@gmail.com


< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego