Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Czarne Inspiracje - spotkanie z Krzysztofem Vargą Drukuj
piątek, 01 październik 2010
image_001.jpgAutor takich powieści jak: „Chłopaki nie płaczą”, „Śmiertelność”, „Tequila”, „Nagrobek z lastryko”, „Gulasz z turula” czy „Aleja Niepodległości”. Nominowany i laureat wielu nagród literackich m. in.: Nagrody Fundacji Kultury i Nagrody Literackiej Nike. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków: węgierski, bułgarski, słowacki, serbski, ukraiński, chorwacki. Zarówno miłośnicy jego twórczości, dobrze znający to nazwisko, jak i ci, którzy nigdy o nim nie słyszeli, mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z nim osobiście. Krzysztof Varga, bo o nim mowa, 24 września gościł w Filii Nr 2. Spotkanie to otworzyło cykl spotkań autorskich pod hasłem „Czarne Inspiracje” organizowanych wspólnie przez Wydawnictwo „Czarne”, Grupę Literacką A4 i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Spotkanie znakomicie poprowadził pan Mariusz Kargul.

Krzysztof Varga najwięcej uwagi poświęcił swoim powieściom. Nie ukrywał, że jego biografia znacząco wpłynęła na kreację bohaterów i świata przedstawionego. Zapytany o magiczną cezurę w życiu jego bohaterów – wieku lat 40 – przed którą, wedle jego słów, większość rzeczy robimy po raz pierwszy, a po której większość rzeczy – po raz ostatni, stwierdził z przekąsem, że ma nadzieję, iż wiele rzeczy będzie robił jeszcze wiele razy. Z humorem i dystansem do samego siebie i własnej twórczości, prozaik, językoznawca, eseista i jednocześnie poeta, opowiedział o swoich inspiracjach, zainteresowaniach i planach na przyszłość. Pisarz bardzo chętnie odpowiadał na pytania licznie zgromadzonej publiczności i rozdawał autografy.
Organizatorzy zaprosili wszystkich na następne spotkanie z cyklu „Czarne Inspiracje”.20 października o godzinie 17.00 Filia Nr 2 będzie gościć Andrzeja Stasiuka. Serdecznie zapraszamy.
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego