Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Czarne Inspiracje - spotkanie z Krzysztofem Vargą Drukuj
piątek, 01 październik 2010
image_001.jpgAutor takich powieści jak: „Chłopaki nie płaczą”, „Śmiertelność”, „Tequila”, „Nagrobek z lastryko”, „Gulasz z turula” czy „Aleja Niepodległości”. Nominowany i laureat wielu nagród literackich m. in.: Nagrody Fundacji Kultury i Nagrody Literackiej Nike. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków: węgierski, bułgarski, słowacki, serbski, ukraiński, chorwacki. Zarówno miłośnicy jego twórczości, dobrze znający to nazwisko, jak i ci, którzy nigdy o nim nie słyszeli, mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z nim osobiście. Krzysztof Varga, bo o nim mowa, 24 września gościł w Filii Nr 2. Spotkanie to otworzyło cykl spotkań autorskich pod hasłem „Czarne Inspiracje” organizowanych wspólnie przez Wydawnictwo „Czarne”, Grupę Literacką A4 i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Spotkanie znakomicie poprowadził pan Mariusz Kargul.

Krzysztof Varga najwięcej uwagi poświęcił swoim powieściom. Nie ukrywał, że jego biografia znacząco wpłynęła na kreację bohaterów i świata przedstawionego. Zapytany o magiczną cezurę w życiu jego bohaterów – wieku lat 40 – przed którą, wedle jego słów, większość rzeczy robimy po raz pierwszy, a po której większość rzeczy – po raz ostatni, stwierdził z przekąsem, że ma nadzieję, iż wiele rzeczy będzie robił jeszcze wiele razy. Z humorem i dystansem do samego siebie i własnej twórczości, prozaik, językoznawca, eseista i jednocześnie poeta, opowiedział o swoich inspiracjach, zainteresowaniach i planach na przyszłość. Pisarz bardzo chętnie odpowiadał na pytania licznie zgromadzonej publiczności i rozdawał autografy.
Organizatorzy zaprosili wszystkich na następne spotkanie z cyklu „Czarne Inspiracje”.20 października o godzinie 17.00 Filia Nr 2 będzie gościć Andrzeja Stasiuka. Serdecznie zapraszamy.
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
< Poprzedni   Następny >

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego