Wystawy
Eksponaty
poniedziałek, 04 marzec 2019
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpgWystawa dyplomów inżynierskich
piątek, 01 marzec 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Szukając obecności
poniedziałek, 18 luty 2019
image_001.jpg
W Filii 34 odbył się wernisaż wystawy grafiki „Szukając obecności”. Na wystawie eksponowane są prace Ireny Lawruszko i Renaty Gogol w różnych technikach graficznych. Irena Lawruszko, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS ze specjalizacją malarstwo, kontynuuje studia doktoranckie na ASP w Warszawie na kierunku grafika. Artystka uczestniczyła w kilku wystawach indywidualnych w Lublinie i na Ukrainie, jak również w międzynarodowych konkursach i wystawach zbiorowych m.in. w Irlandii, Japonii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Argentynie, Szwecji, Portugalii.
Czytaj całość...
Memy biblioteczne
czwartek, 14 luty 2019
image_001.jpg
W Filii 36 prezentowana jest wystawa "Memy biblioteczne". Co to są memy? Spotykamy się z nimi na co dzień, korzystając z sieci. Rozśmieszają nas, czasem złoszczą, ale zawsze wywołują zaciekawienie. Tym razem forma ta została wykorzystana, by pokazać biblioteczną codzienność. Rysunki przedstawiające zabawne scenki zwracają uwagę i wywołują uśmiech na twarzy czytelników.
Wystawa została przygotowana przez pracowników Filii 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.
W Filii 36 można ją oglądać do końca lutego.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Moje obrazy - Lucyna Szejgiec
środa, 13 luty 2019
image_001.jpg
„Moje obrazy”, to tytuł wystawy obrazów namalowanych przez Lucynę Szejgiec. Lucyna jest artystką-samoukiem, w której duch artystyczny był zawsze. W młodości tańczyła i śpiewała w Zespole Pieśni i  Tańca Ludowego „Głusk”, malowanie sztalugowe odkryła całkiem niedawno i stało się ono ważną częścią jej życia. Autorka tworzy obrazy pełne odważnych, tęczowych kolorów: żółci, pomarańczy, nasyconej zieleni. Najchętniej maluje pejzaże i kwiaty przy użyciu farby akrylowej. Obrazy tworzone w każdej wolnej chwili przyciągają wzrok, intensywne kolory pobudzają do radości i uczucia zadowolenia. Wystawę można oglądać do końca lutego.  
Anna Czyż
Czytaj całość...
Kilometr kwadratowy
wtorek, 12 luty 2019
image_001.jpg
Tytuł wystawy fotograficznej Jerzego Liniewicza odnosi się do kilometra kwadratowego najbliższej artyście okolicy lubelskiego LSM-u. Uwagę artysty przyciągają przyroda, zwierzęta, a szczególnie czworonożni przyjaciele człowieka. Czułe oko artysty i obiektyw potrafią uchwycić naprawdę wyjątkowe momenty z życia zwierząt.
Gościem specjalnym wernisażu Pana Liniewicza było Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Pracownicy i wolontariusze zachęcali do adopcji zwierząt, współpracy i pomocy - choćby przez zbiórkę rzeczy dla zwierząt w Filii nr 13 MBP, która od tego momentu będzie wspierała schronisko.
W poniedziałkowy wieczór "Kilometr kwadratowy" Jerzego Liniewicza z trudem pomieścił wszystkich gości. Dobra wiadomość jest taka, że wystawę można oglądać jeszcze do końca marca.
Adam Sokół i Ewa Sendejewicz
relacja fotograficzna: gość wernisażu - Grzegorz Pawlak
Czytaj całość...
Wystawa ilustracji do bajek
poniedziałek, 11 luty 2019
image_001.jpg
Aktualnie w Filii nr 29 można oglądać wystawę ilustracji, których autorką jest Izabela Madeja. Prezentowane prace przedstawiają sceny z najbardziej znanych baśni jak Calineczka, Czerwony Kapturek czy Królowa Śniegu, oraz legend i opowieści związanych z polskimi tradycjami.
Wystawę można oglądać do końca lutego.
Izabela Madeja - ilustratorka i plastyczka. Posługuje się obrazem aby prowadzić swoją narrację i opowiadać historie. Zafascynowana światem legend, baśni i niesamowitych historii, tworzy prace z pogranicza fantastyki i mitologii. Uwielbia odkrywać i poszerzać świat dziecięcej wyobraźni, dlatego z przyjemnością ilustruje dla najmłodszych i młodzieży.
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Portreciarze
poniedziałek, 11 luty 2019
image_001.jpg7 lutego w Galerii Biblio odbył się wernisaż grupy fotograficznej „Portreciarze”. Autorami wystawy było siedmiu fotografów: Ewa Brodziak, Piotr Gołębiowski, Cezary Kowalczuk, Karol Malec, Waldemar Nowiński, Robert Pikul, Mieczysław Sachadyn. Wystawie towarzyszyła również prelekcja połączona z prezentacją multimedialną, którą wygłosił Krzysztof Kuzko. Między innymi mogliśmy dowiedzieć się, jak zaczynali swoją przygodę z fotografią oraz jak wygląda dorobek i doświadczenie artystyczne każdego z twórców.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 1225

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego