Działalność Filii
Międzynarodowy Dzień Pisarzy
piątek, 08 marzec 2019
image_001.jpg
3 marca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji Filia nr 37 w ramach spotkań Klubu Czytelniczego Pod Gąsienicą zorganizowała cykl zajęć poświęconych pisarzom. Wspólnie z przedszkolakami mieliśmy okazję poznać twórczość m. in. Jana Brzechwy. Efektem końcowym spotkań było wykonanie książki do wiersza pt. „Na straganie” oraz portretów Pana Kleksa.
Magdalena Szymańska-Mazurek

Czytaj całość...
Gry planszowe dla Seniorów
czwartek, 07 marzec 2019
Filia nr 36 zaprasza
image_001.jpg


Szeptanki
czwartek, 07 marzec 2019
image_001.jpgKolejne „Szeptanki” za nami! Te niecodzienne zajęcia rozpoczęliśmy przeczytaniem książki „Szopięta” Ewy Kozyry-Pawlak. Następnie, biorąc przykład z rodziny szopów, postanowiliśmy wspólnie zrobić... pranie! Rodzice małych szopiąt nawet pożyczyli nam pralkę. Maluchy wyprały wszystkie ubrania i pościel, a następnie je rozwiesiły. Ale przecież ile można prać... trzeba sobie też trochę odpocząć i pomalować, więc nasi najmłodsi czytelnicy kolorowali wodne obrazki. Na zakończenie zajęć można było się trochę pobrudzić, dlatego też dzieci odciskały swoje rączki na foliowej „ściance”.
Czytaj całość...
"Drzewa w zimowej szacie"
czwartek, 07 marzec 2019
image_001.jpg
"Drzewa w zimowej szacie" to wystawa prac plastycznych dzieci z Przedszkola nr 42. Prace powstały pod wnikliwym okiem pani Anny Wnuk-Przegalińskiej. Wystawę prezentowaną w Filii nr 17 można podziwiać w godzinach pracy biblioteki.
Zapraszamy!
Maria WłosekCzytaj całość...
"Ziemia nasza planeta"  zajęcia proekologiczne dla najmłodszych
czwartek, 07 marzec 2019
image_001.jpg6 marca do Filii nr 24 przybyły dzieci z przedszkola "Kraina Marzeń". Tym razem celem naszych zajęć bibliotecznych było wyrobienie postawy proekologicznej wśród najmłodszych. Odbyła się prezentacja o Ziemi i pogadanka o tym, jak możemy chronić jej naturalne bogactwa. W trakcie dyskusji stało się oczywiste, że nawet przedszkolaki mogą wiele zrobić dla ochrony środowiska.
Czytaj całość...
"Cukierku, ty łobuzie!"
środa, 06 marzec 2019
image_001.jpg5 marca Filię nr 24 odwiedzili drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 38. Celem ich wizyty było zapoznanie się z książką "Cukierku, ty łobuzie!" Waldemara Cichonia i zachęcenie dzieci do lektury. Okazało się, że główny bohater książki, tytułowy Kot Cukierek istnieje naprawdę, a jego właścicielem jest nie kto inny, jak autor lektury pan Waldemar Cichoń. Po przeczytaniu fragmentu tekstu przystąpiliśmy do rozwiązywania specjalnie przygotowanych na tę okazję zadań.
Czytaj całość...
Zajęcia edukacyjne
środa, 06 marzec 2019
image_001.jpgFilia nr 23 we współpracy z nauczycielami wychowawcami zespołu pozalekcyjnego Zespołu Szkół Specjalnych, w roku jubileuszowym podpisania Unii Lubelskiej zorganizowała zajęcia edukacyjne. Dzieciom przebywającym na leczeniu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym zostały przybliżone wydarzenia sprzed 450 lat. Jednocześnie zorganizowano stolikowy turniej gier, tematycznie związany z historią Lublina. Każdy z uczestników zajęć otrzymał okolicznościową zakładkę do książek upamiętniającą Unię Lubelską.
Czytaj całość...
Nie ja, nie ty, a MY
wtorek, 05 marzec 2019
image_001.jpg
Włączając się w obchody 450-lecia Unii Lubelskiej Filia nr 34 zaprosiła sześciolatki z przedszkola Małej Pandy na tematyczną lekcję biblioteczną. Dzieci dowiedziały się jak powstała Rzeczpospolita Obojga Narodów, między jakimi państwami została zawarta unia i jakie były jej najważniejsze postanowienia. Dzieci zapoznały się z położeniem na mapie Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego z 1569 roku oraz obecnym położeniem Polski i Litwy. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć wydruk obrazu Jana Matejki „Unia Lubelska” oraz obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą miejscom związanym z unią w Lublinie.
Czytaj całość...
JULIUSZ KOSSAK - 120. rocznica śmierci
poniedziałek, 04 marzec 2019
image_001.jpg26 lutego, z okazji 120. rocznicy śmierci Juliusza Kossaka w Filii nr 6 odbyło się spotkanie z osobami niesłyszącymi. Juliusz Kossak, znakomity polski malarz, sięgał do tematykę historyczno-obyczajową "ku pokrzepieniu serc". Uważany jest za twórcę polskiego malarstwa batalistycznego, mistrza techniki akwarelowej, klasyka malarstwa literackiego.
Czytaj całość...
Warsztaty efektywnego uczenia się
poniedziałek, 04 marzec 2019
image_001.jpg
Czy robienie notatek jest nudną koniecznością? Czy zapisywanie wszystkich informacji pomaga czy przeszkadza w zapamiętywaniu? Co zrobić aby nasze zapiski były czytelne i ciekawe? W lutym w Filii nr 38 rozpoczęliśmy drugi etap warsztatów efektywnego uczenia się.  Motywem przewodnim powiązanym z wybraną metodą były walenie - największe żyjące na świecie ssaki i wszystko co z nimi związane. Przebieg zajęć miał dynamiczny i zróżnicowany charakter.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 4489

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego