Działalność Filii
Czwartkowe bajanie
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpg
Czwartkowe poranki z najpiękniejszymi książkami literatury dziecięcej to stała forma współpracy Filii nr 17 z nauczycielami z Przedszkola nr 42.
W listopadzie dzieci z uwagą słuchały krótkich i pogodnych bajeczek o przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu oraz innych książkowych misiach i niedźwiedziach.
Czytane książki i oglądane kolorowe ilustracje, wywołały  na dziecięcych twarzach płomienny uśmiech i zadowolenie.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Biblioteczne Bajanie
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgW listopadzie odbyły się dwa spotkania z cyklu Biblioteczne Bajanie w Filii nr 38. Podczas każdych zajęć czytane są fragmenty wybranych pozycji, przygotowane specjalnie dla małych czytelników. Dzieci wraz z bohaterami przeżywają ciekawe przygody, poznają ich problemy, smutki i radości.
Czytaj całość...
Akcja Załóż, że...
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgPrzez cały listopad w Filii nr 37 miała miejsce akcja pod hasłem „Załóż, że... przeczytasz więcej książek, zbierzesz więcej zakładek”. Zgodnie z założeniem akcji, każda osoba wraz z wypożyczonymi książkami była obdarowywana zakładką z ciekawym hasłem promującym czytelnictwo. Na najmłodszych również czekały atrakcyjne zakładki. Aby rozbudzić ciekawość naszych czytelników, każdego dnia były rozdawane inne zakładki.
Czytaj całość...
Ubieranie osiedlowej choinki
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Filia nr 13 zaprasza
image_001.jpgCzytam sobie w bibliotece. Moje miejsce  moja wolność
sobota, 01 grudzień 2018
image_001.jpg
Filia 34 wzięła udział w projekcie „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność”, który jest współorganizowany przez Fundację Rozwoju Informacyjnego oraz wydawnictwo Egmont z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II SP nr 50. Więcej informacji o realizacji projektu na stronie www.labib.pl
Czytaj całość...
Polska Niepodległa
sobota, 01 grudzień 2018
image_001.jpg
28 listopada w Filii 24 odbyło się uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z Przedszkola nr 46, choć stremowani nieco występem, spisali się wyśmienicie. Porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami, a w trakcie przedstawienia razem z przedszkolakami śpiewała patriotyczne pieśni. Inscenizacja  bardzo się podobała, wywołała wzruszenie i poczucie dumy z pięknej historii naszego kraju.
Przedstawionej lekcji historii nasi czytelnicy na pewno długo nie zapomną.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Warsztat świąteczny przy kawie
piątek, 30 listopad 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpgWarsztaty efektywnego uczenia się
piątek, 30 listopad 2018
image_001.jpgJak zapamiętać a nie „wkuwać”? Co zrobić aby zdobyta wiedza została na dłużej? Jak się uczyć? Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy sobie podczas pierwszych cyklicznych „Warsztatów efektywnego uczenia się” w Filii nr 38. Naszymi gośćmi była V klasa ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
Czytaj całość...
Droga do wolności
czwartek, 29 listopad 2018
image_001.jpg„Wolność to diament do oszlifowania
A zabłyśnie blaskiem nie do opisania”

Te słowa z piosenki Marka Grechuty były mottem inscenizacji patriotycznej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, którą mogliśmy oglądać w Filii nr 31 28 listopada. Przygotowali ją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod kierunkiem Pani Iwony Kozak i Pani Magdaleny Kwiecień-Bystrek. Tematem przewodnim widowiska była opowieść o losach Rzeczpospolitej, jej dawnej chwale i wielkości, upadku, niewoli pod zaborami – i odzyskaniu wolności w 1918 roku. W akompaniamencie muzyki patriotycznej, a także utworów Seweryna Krajewskiego i Marka Grechuty uczniowie deklamowali wiersze oddające powagę historycznych wydarzeń.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 4333


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego