Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Przy kawie o imionach
czwartek, 13 wrzesień 2018
image_001.jpgPodczas spotkania, 12 września 2018 roku, „Imionnik z kwiatem” Agnieszki Osieckiej pomógł nam odpowiedzieć na nurtujące w tej kwestii pytania przez burzliwą interpretację znaczenia słów i symboli związanych z nadanymi uczestniczkom imionami. Imię i nazwisko identyfikuje każdego z nas, jednak to imiona odgrywają najbardziej znaczącą rolę w naszym życiu, ponieważ im przypisuje się kształtowanie cech naszej osobowości.
Czytaj całość...
Zakończenie szkolenia komputerowego dla seniorów
poniedziałek, 02 lipiec 2018
image_001.jpg
W czerwcu odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia komputerowego dla seniorów. Kursanci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zdjęciach można zobaczyć szczęśliwych absolwentów.
Podczas warsztatów uczestnicy poznali pracę z plikami i folderami, nauczyli się pisania na klawiaturze oraz korzystania z internetu. Założyli też własne skrzynki e-mailowe i konta na portalu Facebook, a także odkryli wiele ciekawostek na temat cyfrowego świata. Mamy nadzieję, że udało nam się zaspokoić głód wiedzy seniorów.

Czytaj całość...
VII Lubelskie Dni Seniora
piątek, 15 czerwiec 2018
image_001.jpgAktualizacja  15 czerwca 2018

Rozmaite formy aktywizacji starszych ludzi mają kształtować ich pozytywne postrzeganie oraz pomóc seniorom nie tylko się rozwijać, ale też walczyć z wykluczeniem osób w podeszłym wieku. Dlatego z okazji VII Lubelskich Dni Seniora, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała szereg wydarzeń, które zachęciły do skorzystania z nich i uczestniczenia w życiu kulturalnym i społecznym.
Czytaj całość...
Kino dla Seniorów
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpg
10 i 24 maja w Biblio można było obejrzeć dwa pokazy w ramach cyklu NA KŁOPOTY... TOM HANKS. Skupiliśmy się na jednych z ostatnich filmów aktora, w których wcielił się w prawdziwe, żyjące postaci. Najpierw przeżył atak somalijskich piratów na statek handlowy, by później bohatersko wylądować samolotem pasażerskim na rzece Hudson.
Czerwiec jest miesiącem ewidentnie kojarzonym z dziećmi. Pierwszego obchodzą one swoje święto, a 3 tygodnie później zaczynają upragnione wakacje. Dlatego w cyklu OCZAMI DZIECI obejrzymy francuską odpowiedź na „Stowarzyszenie umarłych poetów” Petera Weira, gdzie nowy nauczyciel muzyki w poprawczaku, buntuje się przeciwko żelaznej dyscyplinie, jaką narzucają wychowankom inni pedagodzy.
Druga historia opowiada o autystycznym chłopcu, który postanawia rozszyfrować ostatnią wiadomość ojca, nadaną 11 września 2001 roku z jednej z wież World Trade Center.
Zapraszamy serdecznie.
Komputery - prosta sprawa
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpgW tym miesiącu seniorzy dowiedzieli się, jak słuchać muzyki i oglądać filmy w internecie, zarezerwować bilet do kina czy teatru, a także zapoznać się z opiniami na temat interesujących ich książek. Poznali internetowe mapy i rozkłady jazdy oraz sposoby wyszukiwania wakacyjnych kwater. Otworzyła się przed nimi również możliwość dokonywania zakupów przez internet.
Czytaj całość...
Kino dla Seniorów
wtorek, 05 czerwiec 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Aktywni on/offline
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
28 maja zakończył się kurs angielskiego dla seniorów w Filii 36. Dziesięciu kursantów, przez 6 tygodni, uczyło się języka pod okiem Pani Małgorzaty Lipskiej. Dla wielu był to pierwszy kontakt z tym językiem, ale wszyscy świetnie sobie poradzili. Niektórzy zdecydowali się nawet na kontynuację przygody z angielskim.
Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego są częścią projektu "Aktywni on/offline" Fundacji 5Medium.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Klub Seniora "Felin"
poniedziałek, 28 maj 2018
image_001.jpg
Klub Seniora "Felin" działający przy Filii 36 to miejsce, w którym można spotkać interesujących ludzi, spędzić przyjemnie czas, ale także dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.
Tematem ostatniego kwietniowego spotkania z panią Iwoną Majczak była "Symbolika i znaczenie kwiatów". W maju odbyły się 3 spotkania, które poprowadził pan Tomasz Kopacz.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 284

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego