Papieskim szlakiem - konkurs plastyczny

Udział bezpłatny

Regulamin konkursu plastycznego

„Papieskim szlakiem”

zorganizowanego w ramach obchodów Roku Świętego Jana Pawła II.

Organizator :
Filia nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Cele konkursu:

zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego udziału w obchodach Roku Świętego Jana Pawła II.
popularyzowanie wiedzy na temat życia Jana Pawła II
pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym- najwybitniejszym Polaku
uwrażliwienie na piękno przyrody oraz promocja różnych regionów Polski
rozbudzenie zainteresowania historią, przyrodą oraz przybliżenie walorów turystycznych kraju
inspirowanie do pracy twórczej
rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych dzieci i młodzieży
wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych

Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych miasta Lublina oraz województwa lubelskiego.
2. Praca konkursowa to praca plastyczna, wykonana dowolną techniką w formacie A3, przedstawiająca sylwetkę Jana Pawła II podczas pieszych wędrówek po Polsce. Praca ma być wykonana samodzielnie, wcześniej niepublikowana.
3. Do pracy konkursowej należy dołączyć następujące dane: imię i nazwisko, wiek uczestnika oraz nazwa szkoły i nazwisko nauczyciela wraz z numerem telefonu i adresem mailowym.
4. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę.
5. Prace konkursowe należy składać w Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej
przy ul. Nałkowskich 104a., 20-470 Lublin
6. Uczestnicy konkursu zostaną podzieleni na kategorie wiekowe:
A) Dzieci w wieku przedszkolnym
B) Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
C) Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
D) Uczniowie klas VII- VIII szkoły podstawowej
7. Zwycięskie prace zostaną wybrane przez jury w składzie:
Ks. Tomasz Niedziałek – Parafia pw. Św. Józefa w Lublinie
Ewa Wilczyńska – organizator wyjazdów turystycznych, obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży
Dorota Surtel – nauczyciel religii w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie Urszula Kozak - plastyk, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
8. Wybrane prace konkursowe wezmą udział w wystawie pokonkursowej w Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Terminy:
1 Konkurs trwa od 28 lutego do 30 października 2020 roku.
2 Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w maju, dokładna data zostanie przekazana uczestnikom konkursu drogą elektroniczną.

Uwagi końcowe:
Prace biorące udział w konkursie nie będą zwracane. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikacji nagrodzonych prac.
Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod numerem telefonu 81 744 71 69 oraz adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Do zgłaszanych prac należy dołączyć wypełnioną kartę uczestnika.

Do pobrania: karta uczestnika, klauzula RODO i regulamin