Działalność Filii
Świat Oczami Dzieci
poniedziałek, 02 lipiec 2018
image_001.jpg
W czerwcowym cyklu filmowy mogliśmy spojrzeć na świat Oczami Dzieci. 7 czerwca nasi widzowie kibicowali nauczycielowi muzyki, który pod koniec lat 40’ wprowadza nowe metody wychowawcze w szkole przy poprawczaku. Dzieci są zachwycone zmianami, jednak dyrekcja ma na ten temat inne zdanie. Film był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach, podobnie jak ten wyświetlany 21 czerwca. Podczas tejże projekcji mogliśmy zaobserwować jak autystyczny chłopiec odreagowuje śmierć ojca w zamachu terrorystycznym z 11 września 2001 roku.
O wolności...
piątek, 29 czerwiec 2018
image_001.jpgPisanie poezji jest swoistym aktem wolności. To szczególnie osobista sytuacja tworzenia świata z wyobraźni, nieskrępowanego zewnętrznymi czynnikami.
Czytaj całość...
Bezpieczne wakacje
czwartek, 28 czerwiec 2018
image_001.jpgOkres wakacyjny to szczególny czas dla wszystkich dzieci. Wiele z nich spędza wakacje nad wodą, w górach, czy wyjeżdża na kolonie. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też w Filii nr 24 zorganizowaliśmy cykl zajęć pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Wspólnie z dziećmi z Przedszkoli nr 36 i 49 zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
Czytaj całość...
"Dbałem o prawdę, o dobro ludzi"
czwartek, 28 czerwiec 2018
image_001.jpgZ okazji 100. rocznicy urodzin arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w Filii nr 6 odbyło się spotkanie z osobami niesłyszącymi. Arcybiskup Ignacy Tokarczuk należał do tych niezłomnych biskupów, którzy w okresie komunistycznego terroru i prześladowań wykazał się nadzwyczajną odwagą, determinacją i inteligencją.
Czytaj całość...
Magiczna książka
środa, 27 czerwiec 2018
image_001.jpg
W ramach projektu Cała Polska czyta dzieciom w Filii 39 w ciągu roku szkolnego odbywały się zajęcia promujące czytanie książek. Uczniowie zerówek, działających przy Szkole Podstawowej nr 47 w Lublinie, brali udział w lekcjach bibliotecznych, których celem było zachęcanie dzieci do czytania i korzystania z biblioteki.
Czytaj całość...
Terapeutyczna moc poezji
piątek, 22 czerwiec 2018
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpg


Dzień Ojca w filiach MBP
czwartek, 21 czerwiec 2018
image_001.jpgObchody Dnia Ojca zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych, gdzie po sukcesie Dnia Matki pojawiły się głosy, by ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Dzień Ojca wydawał się naturalnym dopełnieniem. Pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Sonora Dodd, dowiedziawszy się o ustanowieniu Dnia Matki (3 lata wcześniej, w 1907) wpadła na pomysł, by analogiczne święto wprowadzić dla uczczenia trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców – w szczególności jej własnego, który po śmierci matki samotnie wychowywał ją oraz pięcioro młodszego rodzeństwa. Wydarzenie miało charakter lokalny, a starania o wprowadzenie go na skalę krajową nie przyjęły się przez kolejnych kilka dekad. Dopiero prezydent Nixon w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca. W Polsce to święto obchodzimy w dniu 23 czerwca.
Czytaj całość...
Moja rodzina
czwartek, 21 czerwiec 2018
image_001.jpgNa przełomie maja i czerwca w Filii nr 24 odbył się cykl zajęć pod hasłem „Moja rodzina”. Zajęcia były związane głównie z obchodzonymi w tych miesiącach świętami: Dniem Matki i Dniem Ojca. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o tym, kto wchodzi w skład rodziny, jakie emocje są związane z najbliższymi nam osobami oraz jak ważną wartością w życiu każdego człowieka jest ta podstawowa komórka społeczna.
Czytaj całość...
Młoda kultura w LSM
czwartek, 21 czerwiec 2018
Filia nr 26 zaprasza
image_001.jpgŻonglerzy z Fundacji Sztukmistrze w Domu Żołnierza
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpgŻonglerzy z Fundacji Sztukmistrze kolejny raz zakończyli zajęcia pokazem swoich umiejętności w Domu Żołnierza. Jest to zwieńczenie całego sezonu zajęć cyrkowych, które odbyły się w Filii nr 35. Współpraca z Fundacją trwa już pięć lat, a zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 4091


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego