Działalność Filii
Walentynki z książką
piątek, 08 luty 2019
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do udziału w walentynkowej akcji!

image_001.jpg

Czytaj całość...
Dzień Bezpiecznego Internetu
czwartek, 07 luty 2019
image_001.jpgNa początku lutego w Filii nr 37 obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczestnikami zajęć byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublinie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie szkodliwe zjawiska czyhają na nich w internecie. Zapoznaliśmy się z pojęciami takimi jak trolling, hejt czy uzależnienie od internetu. Poznaliśmy również zasady bezpiecznego korzystania z internetu.
Czytaj całość...
Zakochaj się w książce!
czwartek, 07 luty 2019
Filia nr 18 zaprasza
image_001.jpgSzeptanki
czwartek, 07 luty 2019
image_001.jpg
Jak w każdy wtorek, w Filii nr 38 odbyły się Szeptanki. Tym razem maluchy miały możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. „Jaś i magiczna fasola”. Poznały historię Jasia, jego mamę, ich krowę o imieniu „Stokrotka” oraz rodzinę olbrzymów. Po przedstawieniu odwiedził nas bardzo głodny gość, którym była właśnie krówka Jasia - „Stokrotka”. Dzieci z chęcią nakarmiły ją sianem. Jak się później okazało, „Stokrotka” była tak głodna, że zjadała dzieciom nawet orzechy i kasztany! Ach, jak ją później bolał brzuch...
Czytaj całość...
Spotkanie z Lechem Giemzą
środa, 06 luty 2019
image_001.jpg
"Poezja powinna być konkretem,który sprzeciwia się ogólnikowi" powiedział Stanisław Barańczak. Całe życie przed tobą mówimy często do młodych ludzi,lecz co mamy na myśli? Chyba coś innego niż poeta :
"Całe życie przed tobą, spójrz, cały świat czeka
na ciebie tą poczekalnią, twarzą tego człowieka,
który zasnął nad stołem z rozlaną kałużą piwa
nieogolony i zmięty; przed tobą całe i obce
życie, na stos śpiącego ciała zwalone w poprzek
twojego spojrzenia - i jest; i żyje; i żyjąc - wzywa
ciebie. Czy to jest właśnie to, czegoś się spodziewał?
Czy rodząc się, mogłeś wiedzieć, żeś tylko w jedno się przedarł życie - że cała reszta czeka cię, obca i żywa?"

Czytaj całość...
Spotkajmy się z Jordanią
poniedziałek, 04 luty 2019
Filia nr 11 zaprasza
image_001.jpgStyczniowe bajanie
czwartek, 31 styczeń 2019
image_001.jpg
Z okazji 80 urodzin Joanny Papuzińskiej, znanej polskiej autorki bajek i książek dla dzieci, styczniowe Bajanie spędziliśmy poznając prawdziwe historie zawarte w książce „Jak się koty urodziły”. W części warsztatowej uczestnicy wykonali laurki dla swoich babć i dziadków z okazji zbliżających się świąt.
Czytaj całość...
Palmyra - antyczne miasto zniszczone przez ISIS
czwartek, 31 styczeń 2019
image_001.jpgW styczniu w Filii nr 37 miało miejsce spotkanie pt. „Palmyra - antyczne miasto zniszczone przez ISIS”. Naszym gościem była Pani Monika Arora - kobieta o wielu pasjach. Ukończyła kulturoznawstwo na UMCS-ie. Pracując jako pilot wycieczek zadomowiła się w Turcji i Egipcie. Do jej pasji należą m. in. pisanie książek, fotografia i podróżowanie po wielu ciekawych zakątkach naszego świata.
Czytaj całość...
Mała lekcja przyrody - Gdzie mieszkają ślimaki?
czwartek, 31 styczeń 2019
image_001.jpgFascynują bogactwem form i struktur, zaskakują paletą barw i stopniem połysku. Od wieków stanowiły drogocenny materiał, używano ich jako środka płatniczego, wyrabiano z nich biżuterię, niecodzienne naczynia i przedmioty, inspirowały ludzkość do tworzenia wynalazków technicznych. Aż trudno uwierzyć, że to tylko szkielety dość prymitywnych zwierząt, jednak bardzo licznych (znanych jest około 105 tysięcy gatunków) i niezwykle zróżnicowanych (wielkość waha się w granicach od 1mm do 91 cm). Muszle oraz ich właściciele, czyli ślimaki i mięczaki były przedmiotem cyklu zajęć dla dzieci i młodzieży, który odbył się w Filii nr 21.
Czytaj całość...
Biblioteczne wtorki w Przedszkolu "Słoneczko"
środa, 30 styczeń 2019
image_001.jpgW dniu 29 stycznia po raz kolejny wybraliśmy się do Przedszkola "Słoneczko" w ramach kolejnych cyklicznych spotkań z książką. Tym razem, mając na uwadze jak ważny jest dobór lektury dla najmłodszych wybraliśmy książkę Mo Willemsa "Mieszkamy w książce". Przygody Świnki Malinki i Słonia Leona bardzo przyciągnęły uwagę dzieci. Książka jest tak napisana, że zmusza do wielowymiarowej interakcji z nią. Jest też po prostu bardzo śmieszna i ma przesympatyczne ilustracje, co również nie umknęło uwadze przedszkolaków. Na spotkaniu dzieci pochwaliły się także rysunkami, które wykonały po przeczytaniu książek wypożyczonych wcześniej z naszej biblioteki.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 4429

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego