Spotkania
Spotkanie z Czesławem Matuszkiem
wtorek, 13 luty 2018
Filia nr 9 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem
wtorek, 06 luty 2018
image_001.jpg26 stycznia, tuż przed feriami i niecierpliwie oczekiwanym wypoczynkiem mieliśmy wielki zaszczyt, przyjemność i wyróżnienie gościć wspaniałego erudytę, cudownego nauczyciela i niezwykłego człowieka - pana Michała Rusinka.
Michał Rusinek mieszka i pracuje w mieście królewskim, w którym dawno temu podobno grasował okrutny smok.
Pan Rusinek jest literaturo- i językoznawcą. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki, pisuje książki dla dorosłych i dzieci, felietony o książkach i języku, układa wierszyki i teksty piosenek, zajmuje się tłumaczeniem z języka angielskiego.
Czytaj całość...
O Japonii
poniedziałek, 05 luty 2018
image_001.jpg2 lutego Filia nr 17 gościła Pana Tomasza Biedrzyckiego, miłośnika podróży po Afryce, Europie, Ameryce i Azji. Mieszkańcy osiedla „Motor” z wielkim podziwem słuchali opowieści o kraju kwitnącej wiśni. Pan Tomasz odkrywał przed nami prawdziwe oblicze Japonii, po której przemieszczał się „shinkansenem” czyli super szybkim pociągiem, spóźniającym się średnio o 18 sekund. Japonia to nie tylko kraj kwitnącej wiśni, kimona i origami, to technologiczny pionier, którego mottem jest „Pokój i postęp”, a sumienność, uczciwość i punktualność stanowią credo japońskiego społeczeństwa, przekonywał Pan Biedrzycki.
Czytaj całość...
Lublin zza mgły
środa, 27 grudzień 2017
image_001.jpg20 grudnia o godz. 17.00 w Filii nr 2 odbyła się promocja albumu poetycko-fotograficznego "Lublin zza mgły", którego autorami są Anna Łyczewska i Krzysztof anin Kuzko. Anna Łyczewska, od zawsze związana z Lublinem, jest autorką czterech tomików wierszy: "Poczekam na siebie" (1979), "Nie muszę kłamać, że mnie nie ma" (1985), "Wyznania przedsenne" (1997), "Poza czasem" (2015) oraz utworów drukowanych w antologiach i czasopismach.
Czytaj całość...
Spotkanie z Anną Brzezińską
czwartek, 21 grudzień 2017
image_001.jpg4 grudnia w Filii nr 26 MBP odbyło się spotkanie z panią Anną Brzezińską, pisarką fantasy, absolwentką Instytutu Historii KUL oraz absolwentką i doktorantką mediewistyki Central European University w Budapeszcie. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Fundacji Hesperos.
W rozmowie z panem Grzegorzem Woźniakiem pisarka opowiedziała o tym, jak powstawała jej najnowsza powieść "Córy Wawelu", o warsztacie pisarskim, a także różnicach w pisaniu powieści fantastycznych i historycznych. Nie zabrakło pytań o inspiracje i pomysły, a także o dalsze plany zawodowe.
Bardzo dziękujemy autorce za przybycie, Grzegorzowi Woźniakowi za poprowadzenie spotkania oraz wszystkim uczestnikom za obecność.
Czytaj całość...
Spotkanie z Andrzejem Mellerem
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpg18 grudnia 17.00 w Filii nr 2 we współpracy z Fundacją Hesperos odbyło się spotkanie z Andrzejem Mellerem. Andrzej Meller to polski dziennikarz, znany głównie jako reportażysta i korespondent wojenny, współpracujący stale z "Tygodnikiem Powszechnym". To dla tego tygodnika relacjonował wojnę w Gruzji czy wojnę domową w Libii. Pierwsza część spotkania poświęcona była właśnie relacjom wojennym z tych rejonów.
Czytaj całość...
Potrawy świateczne nie tylko dla diabetyków
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpgCo roku przed Świętami Bożego Narodzenia zadajemy sobie mnóstwo pytań na temat wigilijnych i świątecznych potraw. Czy mamy gotować jak każe tradycja, czy ulec modzie? A może zmodyfikować tak dania, aby było tradycyjnie, modnie i zdrowo? W tajniki zdrowych, pięknych i prostych w przygotowaniu potraw wprowadziła nas wczoraj Pani Dorota Drozd, autorka książek o żywieniu. Świątecznego klimatu dodały zapalone świece pachnące wanilią. Dziękujemy Pani Dorocie za wspaniałe spotkanie, niesamowite przepisy i kreatywność myślenia. Na pewno część z podanych recept wykorzystamy planując menu na domowe święta.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 679


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego