Spotkania
Motor, Motor, my czekamy...
czwartek, 08 marzec 2018
image_001.jpg7 marca w Filii nr 9 odbyło się spotkanie autorskie z Czesławem Matuszkiem oraz promocja książki "Motor, Motor, my czekamy...". Przedstawiono w niej historię klubu sportowego Motor Lublin, opisując po kolei działalność i ważne postaci poszczególnych sekcji, które działały bądź nadal działają w klubie.
Swoją najnowszą książkę Autor poświęcił tym wszystkim, dla których Motor Lublin to więcej niż klub sportowy i którzy chcieli by poznać historię opisaną w sposób prosty z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.
Czytaj całość...
Drogi do wolności
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpgRok 2018 został uchwalony przez Sejm Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w Filii nr 34 rozpoczął się cykl spotkań „Drogi do wolności”. Na pierwszym spotkaniu Filia gościła dr. Zdzisława Bielenia, który przybliżył uczniom SP nr 50 i SP im. B. Chrobrego zagadnienie powstania styczniowego ze szczególnym uwzględnieniem jego przebiegu na Lubelszczyźnie. Wstępem do wykładu dr. Bielenia był film o powstaniu styczniowym udostępniony dzięki uprzejmości Zastępcy Dyrektora MDK nr 2 w Lublinie Benona Bujnowskiego. Powstanie 1863-1864 było najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym w epoce porozbiorowej.
Czytaj całość...
Krótka historia o długiej miłości
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpg19 lutego w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie, z cyklu Czarne Inspiracje Plus, z Angeliką Kuźniak i Eweliną Karpacz-Oboładze, promujące ich najnowszą książkę pt. "Krótka historia o długiej miłości". Współautorki gościły już w Filii nr 2 w 2015 roku na promocji książki pt. "Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk".
Czytaj całość...
Spotkanie z Anetą Zamojską
czwartek, 15 luty 2018
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Spotkanie z Czesławem Matuszkiem
wtorek, 13 luty 2018
Filia nr 9 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem
wtorek, 06 luty 2018
image_001.jpg26 stycznia, tuż przed feriami i niecierpliwie oczekiwanym wypoczynkiem mieliśmy wielki zaszczyt, przyjemność i wyróżnienie gościć wspaniałego erudytę, cudownego nauczyciela i niezwykłego człowieka - pana Michała Rusinka.
Michał Rusinek mieszka i pracuje w mieście królewskim, w którym dawno temu podobno grasował okrutny smok.
Pan Rusinek jest literaturo- i językoznawcą. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki, pisuje książki dla dorosłych i dzieci, felietony o książkach i języku, układa wierszyki i teksty piosenek, zajmuje się tłumaczeniem z języka angielskiego.
Czytaj całość...
O Japonii
poniedziałek, 05 luty 2018
image_001.jpg2 lutego Filia nr 17 gościła Pana Tomasza Biedrzyckiego, miłośnika podróży po Afryce, Europie, Ameryce i Azji. Mieszkańcy osiedla „Motor” z wielkim podziwem słuchali opowieści o kraju kwitnącej wiśni. Pan Tomasz odkrywał przed nami prawdziwe oblicze Japonii, po której przemieszczał się „shinkansenem” czyli super szybkim pociągiem, spóźniającym się średnio o 18 sekund. Japonia to nie tylko kraj kwitnącej wiśni, kimona i origami, to technologiczny pionier, którego mottem jest „Pokój i postęp”, a sumienność, uczciwość i punktualność stanowią credo japońskiego społeczeństwa, przekonywał Pan Biedrzycki.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 684

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego