DOJAZD

Przystanek: Braci Wieniawskich 01
Kursujące autobusy: 013, 029, 042

Po wyjściu z autobusu kierujemy się w prawo i skręcamy w ul. Braci Wieniawskich. Idziemy cały czas wzdłuż ulicy aż do targu znajdującego się po lewej stronie. Przechodzimy przez targ i wchodzimy po schodach budynku z lokalami usługowo-handlowymi. Kierujemy się na prawo. Na rogu, po lewej stronie znajduje się wejście do Filii nr 27.

Przystanek: Orfeusz 01
Kursujące autobusy: 011, 012, 013, 015, 023, 034, 036, 044, 055, 074

Wysiadając z autobusu kierujemy się w lewo. Na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. Braci Wieniawskich. Idziemy ul. Braci Wieniawskich aż do budynków handlowo-usługowych znajdujących się przy targu. Wchodzimy po schodach tego budynku. Kierujemy się na prawo. Na rogu, po lewej stronie znajduje się wejście do Filii nr 27.

Biblioteka nie posiada miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością, jednak w okolicy znajduje się wiele miejsc parkingowych nie objętych strefą płatnego parkowania.

WEJŚCIE

Do budynku, w którym znajduje Filia nr 27 prowadzą przeszklone, otwierane na zewnątrz drzwi o szerokości 100 cm.

F30 dost 1
Za nimi znajdują się kolejne drzwi o szerokości 114 cm.

F30 dost 2
Żeby wejść do biblioteki trzeba pokonać 31 stopni o wysokości 15 cm każdy.

F30 dost 3

F30 dost 4

F30 dost 5

Następnie należy przejść przez wypożyczalnię Filii nr 30 i wejść do pomieszczenia zajmowanego przez Filię nr 27. Prowadzi do niego przejście o szerokości 145 cm.

F27 dost 1

OFERTA

Filia nr 27 MBP składa się z jednego  pomieszczenia dostępnego dla czytelników.

Rozstaw między regałami z książkami wynosi 103 cm.

F27 dost 2

Lada biblioteczna ma wysokość 74 cm.

F27 dost 3

W pomieszczeniu tym znajdują się dwa stanowiska komputerowe dla czytelników o wysokości 74 cm.

F27 dost 4

Biblioteka oferuje blisko 6000 audiobooków. Pracownicy w razie potrzeby pomogą wybrać konkretne tytuły. Ich dostępność można sprawdzić przed przybyciem do biblioteki w dostosowanym dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, katalogu na stronie: www.opac.mbp.lublin.pl. Dzwoniąc do wypożyczalni pod nr 81 741 62 36 można poprosić o odłożenie wybranych pozycji.

Filia dysponuje sześcioma Czytakami, które można wypożyczać do domu na okres miesiąca. Istnieje możliwość zgrania na te urządzenia książek wybranych z 1712 tytułów. Biblioteka oferuje również ok. 400 tytułów zapisanych w formacie Daisy.

Biblioteka nie posiada toalety dostosowanej do osób z niepełnosprawnością ruchową.

EWAKUACJA

W przypadku ewakuacji należy wykonywać polecenia pracowników Biblioteki, którzy są przeszkoleni w prowadzeniu ewakuacji.