Jerzy Zyśko "Martwa natura" malarstwo olejne / 1 grudnia

Lublin

Kategoria:

Informacja o cenie

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Galeria OKNA MBP zaprasza na wernisaż malarstwa olejnego "Martwa natura".

1 grudnia 2022, godz. 17.00, ul. Peowiaków 12

Jerzy Zyśko to malarz, autor obiektów i instalacji artystycznych, grafik, rysunków, prac site-specific i rzeźb. Ponadto jest autorem tekstów poetyckich i prozy.
Urodził się w Lublinie w 1963 roku, gdzie mieszka i tworzy. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie
w pracowni prof. Ryszarda Lisa, oraz studia na Wydziale Malarstwa PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP). Dyplom w pracowni prof. Józefa Hałasa
otrzymał w 1990 roku. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2005 i 2006.

zaproszenie_ZYŚKO.png

- Jerzy to malarz doskonały – mówi Agnieszka Mitura, właścicielka Galerii Mit, malarka. To właśnie w Galerii Mit w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa malarstwa artysty. Jerzy Zyśko prezentuje na niej swoje martwe natury. Jak oboje przyznają, trudno jest opowiadać słowami o stworzonych przez siebie pracach.

- Obrazy powinny mówić same za siebie – mówi Agnieszka Mitura. - Dlatego zachęcam gorąco do ich oglądania. Jedyne, co mogę powiedzieć od siebie, to że dawno nie widziałam tak soczystego i dobrego malarstwa.

Jerzy Zyśko i jego martwe natury, Agnieszka Skrzyńska-Michalczewska,
KazimierzDolny.pl, 2020-09-14