Opowieści z babcinego podwórka.

Biblioteka na Poziomie
ul. Sławin 20

bezpłatne

"Opowieści z babcinego podwórka. Językowy spacer wśród roślin i zwierząt w polszczyźnie", to wystawa edukacyjna popularyzująca wiedzę na temat pochodzenia nazw roślin i zwierząt w języku polskim zrealizowana w formie plansz zawierających ilustracje oraz teksty, układające się w językowy spacer po wiejskich polach, po łące i po sadzie, na podwórko, nad rzeczkę i do ogródka.

Przywołane nazwy roślin i zwierząt zostały w przystępny i interesujący sposób zaprezentowane ilustracją i tekstem zawierającym genezę językową nazw, ich związki frazeologiczne i konotacje.

Bohaterami Opowieści z babcinego podwórka są wybrane rośliny i zwierzęta, których nazwy mają ciekawy rodowód. Wystawa adresowana jest do dzieci( 7-10 lat)