Beznazwy-1.png

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” zakup nowości wydawniczych. Dysponując kwotą dotacji - 108 750 zł zakupiono 4 658 egzemplarzy książek i 117 audiobooków.

 

"Wirtualna Wędrówka Wirtuozów" to multimedialna aplikacja edukacyjna w formie wielofunkcyjnej gry, dedykowana dzieciom i młodzieży, ale też rodzicom i nauczycielom wspomagającym rozwój swoich podopiecznych. Projekt realizowany będzie od 1 czerwca do 30 października 2020 w przestrzeni online, z efektem trwałym w postaci dalszego istnienia i obsługi aplikacji do 30 kwietnia 2021. Lokalnym motywem działania jest muzyczne zaplecze siedziby Filii nr 29 MBP, usytuowanej w dzielnicy Czechów, na którą składa się osiem osiedli, których nazwy ulic nawiązują do twórczości wybitnych polskich muzyków i kompozytorów (Moniuszki, Lipińskiego, Wieniawskiego, Karłowicza, Chopina, Szymanowskiego, Paderewskiego i Nowowiejskiego). Gra oparta będzie o ilustrowaną mapę, po której gracze będą mogli się wirtualnie przemieszczać napotykając na swojej drodze multimedialne trofea, wzbogacając wiedzę oraz słuchając utworów muzycznych . Strategicznym celem projektu jest ukazanie biblioteki jako miejsca nowoczesnego, wzmacniającego kompetencje cyfrowe.

"Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci"

Program do pobranie w formie archiwum .zip lub instalatora .exe

Instalator (system Windows):

Pobierz instalator Wirtualnej Wędrówki Wirtuozów

Po pobraniu aplikacji może się pojawić monit informujący o potencjalnym zagrożeniu ze strony aplikacji wynikającego z kwestii certyfikatów - jeśli tak się stanie, to aby zainstalować aplikację, należy kliknąć "Więcej informacji" i zezwolić na instalację. Aplikacja została sprawdzona programami antywirusowymi i nie stanowi żadnego zagrożenia dla użytkowników i ich komputerów.

Wersja w postaci spakowanego archiwum:

Pobierz spakowaną wersję Wirtualnej Wędrówki Wirtuozów

Powyższy plik należy rozpakować do wybranego folderu.
Po rozpakowaniu, uruchamiamy plik o nazwie WirtualnaWedrowkaWirtuozow.exe.

Pobieranie na urządzenia z systemem Android poprzez sklep Google Play:

google play badge

2020-NCK_dofinans_kulturawsieci-rgb
śpiewajaca-głowa

700x450-toheight-90-plakat1.png