Pory roku z książką

Pory roku z książką, to cykl prezentacji, w których zapraszamy na wyprawę do krainy książek. Proponujemy zabawę, w której każdy może stać się odkrywcą nieznanych opowieści, zamkniętych w książce.

Na półkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, jest mnóstwo niezwykłych historii, które czekają na Ciebie. Sięgnij po nie i przeczytaj. Przeżyjesz niezwykłe przygody, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, poznasz siłę wyobraźni i doświadczysz jaką moc mają książki.

 

Znajdziesz mnie w bibliotece - XVIII Tydzień Bibliotek

XVIII Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Od 8 do 15 maja 2021 roku, w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego trwała akcja promocji czytelnictwa i bibliotek, mająca na celu zwiększenie zainteresowania książką oraz pracą bibliotekarzy. Nasze filie to miejsca wyjątkowe, które zawsze przełamują stereotypy i udowadniają, że ich przestrzenie to nie tylko „świątynie książek”, to także wydarzenia kulturalne. Powróćmy jeszcze raz do chwil, które Państwo z nami spędziliście.

dsc 0330

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie stają się miejscami, gdzie nie tylko wypożycza się książki czy płyty. Coraz więcej z nich prezentuje się jako przykłady ciekawych i nagradzanych rozwiązań w zakresie urządzania wnętrz. Projekt Filii nr 40, noszącej nazwę Biblioteka na Poziomie, jest laureatem nagród w dwóch konkursach architektonicznych: 11. edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL oraz prestiżowego International Property Award.

 

100. rocznica urodzin Julii Hartwig

Julia Hartwig (1921-2017)
Poetka, eseistka, tłumaczka literatury pięknej. Urodzona w Lublinie, w mieście, do którego w 1918 roku uciekli z bolszewickiej Rosji jej rodzice. Matka Maria, z domu Biriukow, była Rosjanką, ojciec Ludwik - Polakiem. Miała dwóch braci - Edwarda i Walentego oraz dwie siostry - Helenę i Zofię. Julia była najmłodsza z piątki rodzeństwa.

dsc 8767bm

Bioteka to nowe miejsce na kulturalnej mapie Lublina. Niewątpliwym atutem tej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie jest jej architektura, łącząca industrialną miejską stylistykę z zielonym oddechem ogrodu. Piękne wnętrza, bogaty księgozbiór i profesjonalna obsługa sprawią, że z pewnością nie zabraknie tu Czytelników. Tym bardziej, że to właśnie mieszkańcy naszego miasta mają stać się gospodarzami tego miejsca, które ma służyć ich potrzebom, pasjom i zainteresowaniom. Będą mogli nie tylko skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez bibliotekarzy, ale również ją kreować i realizować korzystając z przyjaznych przestrzeni Bioteki i pomocy jej pracowników.