Podziękowanie za udział w zbiórce nakrętek
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W lutym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który w założeniu ma dopomóc ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Karol Wojtyła. Narodziny

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią wirusa Covid-19, Filia nr 23 mająca siedzibę w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym wznowiła ekspozycję wystaw. Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem Świętego Jana Pawła II i z tej okazji Biblioteka prezentuje wystawę przygotowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II pod tytułem "Karol Wojtyła. Narodziny".

Graficy medykom

Filia nr 23 MBP, mieszcząca się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, w styczniu br. prezentuje wystawę "Graficy medykom", której celem jest okazanie wdzięczności lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym. Wystawa łączy prace wielu cenionych twórców grafiki. Eksponowanych jest ponad 20 plakatów, które są uhonorowaniem " zwykłych bohaterów w niezwykłych czasach".

Ptaki w obiektywie Tamron 150-600

Pasją pana Łukasza Niewiadomego, nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym jest fotografia. Chcąc pokazać artystyczne piękno zdjęć, powstała wystawa "Ptaki w obiektywie Tamron 150-600" eksponowana w Galerii Korytarz Filii nr 23. Wystawę można oglądać od 12 lutego do 13 marca 2020 roku, na którą serdecznie zapraszamy.