Graficy medykom

Filia nr 18 zaprasza do oglądania wystawy plakatów „Graficy medykom”.

„Graficy medykom” to akcja, której celem jest okazanie wdzięczności lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, w którą zaangażowało się wielu cenionych twórców grafiki. Powstało ponad 20 prac, które mają uhonorować „zwykłych bohaterów w niezwykłych czasach”.

Moc kolorów

Nadchodząca wiosna sprzyja szukaniu kolorów. Wspólnie z dziećmi z Zespołu Przedszkolnego nr 1 czytaliśmy wierszyki i zagadki, dotyczące naszych ulubionych barw.

20200108 F18 karnawał

Karnawał – czas zabawy, tańca i kuligów. O historii tego wyjątkowego czasu rozmawialiśmy z przedszkolakami w Filii nr 18. O tym, czym dawne zapusty różnią się od dzisiejszych karnawałowych zwyczajów dowiedzieliśmy się z książki „Rok polski” oraz „Marysia i strój karnawałowy”. Każdy z uczestników wykonał również własną karnawałową maskę.

Olga Wójtowicz

Taka miłość się nie zdarza. Pary wszech czasów

Zapraszamy do Filii nr 18 na wystawę „Taka miłość się nie zdarza. Pary wszech czasów”. Bohaterami naszych historii są pary, które tworzyli ludzie znani – władcy i władczynie, wodzowie i arystokratki, wybitni artyści, poetki, pisarze i filozofowie.

Świąteczne Babskie Gadanie

W Filii nr 18 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie klubu "Babskie Gadanie". Po raz kolejny zmierzyłyśmy się z haftem matematycznym, wykonując piękne świąteczne kartki.