Pandemia uśmiechu

W czasie pandemii koronawirusa mamy nieco mniej powodów do uśmiechu. Może nawet czasem się uśmiechamy, ale zza maseczki niewiele widać. Karol Bochyński spróbował odczarować rzeczywistość przygotowując wystawę Pandemia Uśmiechu.

Improwizowana księżniczka

W ramach projektu „Teatralne spotkania w dzielnicy Ponikwoda”, 14 września 2020 roku w Filii nr 16 MBP odbył się spektakl aktorskiego duetu z Teatru im. H.Ch. Andersena.
Kacper Kubiec i Bogusław Byrski przygotowali zabawną wersję bajki sławnego bajkopisarza zatytułowaną „Improwizowana księżniczka”.

image 001

Mijamy je na swojej drodze czasem kilka razy dziennie, często ich nie zauważając - tak wkomponowały się w nasz krajobraz. Czasem w biegu zrobimy znak krzyża, a czasem przystaniemy na chwilę, aby zachwycić się ich pięknem - nasze przydrożne kapliczki były tematem spotkania z Panem Andrzejem Miturą, które odbyło się 8 października w Filii nr 16.

To było.... w Lublinie

14 stycznia 2020 roku w Filii nr 16 odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Stankiewiczem, autorem książki To było... w Lublinie.
Pan Krzysztof Stankiewicz jest dziennikarzem, pisarzem, podróżnikiem. Przez wiele lat pracował w „Kurierze Lubelskim”, współpracował także z innymi czasopismami, m.in. „Kurierem Polskim” i „Polską Gazetą Transportową”. W 2009 roku założył miesięcznik społeczny „Awangarda Lubelska” i od tej pory jest jego redaktorem naczelnym. Jest również autorem kilku książek - Opowieści z dreszczykiem (2006), Globtroter w tram-kach (2008), W 40 lat dookoła świata (2012), Podróż do krawędzi wieczności (2015).