image japonia 25

W Filii nr 25 ponownie spotkaliśmy się z Panią Zofią Wiercińską, która przedstawiła drugą część relacji z podróży od Japonii.

Pierwszym miejscem, które zobaczyliśmy było Kioto, a w nim świątynia buddyjska Ryōan-ji oraz świątynia Fushimi Inari do której prowadzi 4 kilometrowa aleja składająca się z tysięcy bram tori. Następnie zobaczyliśmy Narę – pierwszą stolicę Japonii, w której znajduje się m.in. świątynia Tōdai-ji oraz przynależący do niej Pawilon Wielkiego Buddy, będący największą budowlą drewnianą na świecie oraz znajdujący się w jego wnętrzu największy na świecie wykonany z brązu posąg Buddy. Kolejnym miejscem była Nagoja i Muzeum Toyoty oraz Muzeum Kolei SCMAGLEV. Następnie przyjrzeliśmy się majestatycznej Górze Fudżi, a na koniec zobaczyliśmy stolicę Japonii. Współczesne Tokio charakteryzuje się dużą różnorodnością – jest to z jednej strony miasto o bogatej tradycji, którą możemy podziwiać poprzez takie miejsca jak Pałac Cesarski czy też świątynia Meiji. Z drugiej strony jest to centrum rozrywki oraz rozwoju technologicznego, które można dostrzec wybierając się do takich dzielnic jak Shibuya, Shinjuku czy Harajuku.

Kobieta w czerwonej bluzce przy komputerze
Kobieta przy komputerze i słuchacze
Słuchacze przed ekranem z prezentacją
Dwa zdjecia prezentacji multimedialnej