Wykład dla Klubu Aktywnego Seniora dzielnicy LSM

24 września po dłuższej przerwie Filia nr 13 MBP w Lublinie wznowiła wykłady dla Klubu Aktywnego Seniora dzielnicy LSM. W związku z sytuacją epidemiczną i zasadami zachowania dystansu społecznego, spotkanie odbyło się w Domu Kultury Dzielnicy LSM przy ul. Wallenroda 4a. Tematem prelekcji była twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Abstrakcyjne formy natury

Wystawa „Abstrakcyjne formy natury” to rezultat poszukiwania interesujących motywów w środowisku naturalnym, wykorzystując wyłącznie zastane światło. Fotografie Bożeny i Waldemara Komorowskich można oglądać w Galerii Świat Widziany z Okna, nowej przestrzeni wystawienniczej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a jednocześnie dostępnym dla wszystkich pomimo izolacji w czasie pandemii.

Rozmowy przy samowarze III

Bohaterem trzeciej odsłony „Rozmów przy samowarze” był Stanisław Szukalski, najgłośniejszy, lecz i najbardziej kontrowersyjny artysta II Rzeczypospolitej, po wojnie okryty szczelną zasłoną milczenia. 26 lutego w Filii nr 13 MBP, profesor KUL, Lechosław Lameński scharakteryzował postać tego wybitnego polskiego artysty.
Jako pierwszy w latach 70. prof. Lameński zainicjował badania nad Szukalskim pisząc o nim magisterium, a następnie po trzydziestu latach przywrócił go polskiej sztuce książką „Stach z Warty Szukalski i Szczep Rogate Serce”.

ZWIERZĘ SIĘ WAM…

Galeria ŚWIAT WIDZIANY Z OKNA zaprasza na wystawę fotografii Jerzego Liniewicza z poezją Andrzeja Samborskiego. 8 lipca 2020 roku, otwarciu wystawy fotografii towarzyszył recital piosenek w wykonaniu Andrzeja Samborskiego.
Przedstawiamy Państwu relację z wystawy "ZWIERZĘ SIĘ WAM… czyli zwierzęta, rośliny, zjawiska przyrody, a wśród nich człowiek”, a wkrótce wystawę pokażemy online.

Zapomniani kompozytorzy

Wszyscy zasłuchujemy się w muzyce Mozarta, Haydna i w wielu innych światowych kompozytorów muzyki klasycznej, tymczasem nasi rodzimi twórcy leżą zapomniani czasami przez setki lat w archiwach.