W setną rocznicę urodzin Baczyńskiego

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. Nasza filia w ten sposób uczciła setną rocznicę urodzin poety pokolenia Kolumbów.

Szlakiem cmentarzy I z wojny światowej na Lubelszczyźnie

Filia nr 35 prezentuje wystawę "Szlakiem cmentarzy z I wojny światowej na Lubelszczyźnie". Zapraszamy do obejrzenia wystawy w całości tu i na profilu facebookowym filii.

 

Wystawa – Mama – Quentin Gréban

Filia nr 35 zaprasza w dniach 21.09. - 20.10 do obejrzenia ilustracji belgijskiego ilustratora Quentina Grėbana z książki Hélène Delforge "Mama", prace prezentujemy w ramach projektu "Ojce i dziatki. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej".
Ekspozycja prezentowana jest w oknach biblioteki, a więcej informacji o wystawie na stronie Festiwalu Literatury Dziecięcej.

Bitwa Warszawska/Lublin - historia nieznana wszystkim

W Filii nr 35 z wykładem historycznym wystąpił Pan Mateusz Haberek - historyk, naukowo związany z UMCS. Było to spotkanie tematyczne w ramach projektu "Bitwa Warszawska/Lublin - historia nieznana wszystkim".

Ulubione psiążki - wystawa

Przedstawiamy pieski węszące w dobrej literaturze, w ramach wystawy "Ulubione psiążki"! Zdjęcia wykonane przez Czytelników Filii 35 MBP. Zachęcamy również do obejrzenia filmu, w którym można zobaczyć pieski z bliska.