Laboratorium w Bibliotece na Herberta

W listopadzie odbyły się kolejne warsztaty online w ramach Bibliotecznego Inkubatora Kreatywnego. Tematem spotkania Przyrodniczego Klubu Kreatywności były substancje chemiczne zwane polimerami.

 

Ze względu na epidemię działania miały charakter online i zostały opublikowane na Facebooku MBP oraz Filii nr 22:

- 06.08.2020 - film informujący o Bibliotecznym Inkubatorze Kreatywnym;

- 19.08.2020 - twórcze warsztaty online „Co się stanie gdy…” w ramach Przyrodniczego Klubu Kreatywności. Tematem były eksperymenty, czym są i po co się je robi. Dzieci miały też możliwość zapoznać się z zasadami przeprowadzania eksperymentów tak, aby miały one wartość naukową. Podczas zajęć zaprezentowane zostały dwa eksperymenty z zakresu biologii; tematyka dotyczyła ludzkiego organizmu. Eksperymenty były proste, a potrzebne do ich przeprowadzenia składniki łatwe do zdobycia, aby każde zainteresowane dziecko mogło samodzielnie w domu przeprowadzić taki eksperyment. Dodatkowo pod filmikiem z zajęć został udostępniony quiz o ludzkim ciele na platformie edukacyjnej Learning Apps.

O języku ojczystym dla najmłodszych

W lutym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, aby podkreślić to święto Filia 22 przygotowała cykl zajęć dla dzieci.

Czy Smok Wawelski był dinozaurem?

W marcu Filia 22 zorganizowała dla dzieci cykl zajęć o dinozaurach. W trakcie spotkań dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat tych niesamowitych stworzeń, a dzięki książkom z rozszerzoną rzeczywistością mogły „przyjrzeć” im się dokładnie.

Maluch bezpieczny w internecie

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest w lutym Filia nr 22 zorganizowała cykl zajęć dla najmłodszych.