20201026 F32 ZMG

Przez trzy dni (21 - 23 października) w Biblio można było wziąć udział w projekcie, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury, "Zobacz Mój Głos. Festiwal Poezji Miganej". Mimo czasów pandemii, przedsięwzięcie skupiło dużą liczbę odbiorców, którzy chętnie angażowali się w projektowe działania.

20201016 F29 wsp

W dniach 14 - 15 października pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie wzięli udział warsztacie “Współpraca zamiast rywalizacji. Podstawy komunikacji empatycznej jako ważny element pracy w Zespole” w ramach konkursu Warsztaty z Ambasadorem LABiB.

Narodowe Czytanie - Balladyna

"Balladyna" Juliusza Słowackiego to dziewiąta odsłona Narodowego Czytania, w wykonaniu pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

VI Ogólnopolska Noc Bibliotek - Klimat na czytanie

Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek odbyła się pod hasłem „Klimat na czytanie”. Motyw przewodni Nocy, miał zadanie podkreślić, że właśnie teraz, kiedy mamy ograniczone możliwości uczestniczenia w wielu formach kultury i życia społecznego (pandemia COVID-19), jest doskonałym czasem na czytanie, na bycie z książką, która daje wsparcie, wytchnienie czy rozrywkę.
Zaplanowane przez pracowników MBP działania były i są nadal proponowane online na Facebookach poszczególnych filii biorących udział w akcji. Niektóre z wydarzeń odbyły się stacjonarnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

Lato w Mieście - relacje

Jeszcze do końca sierpnia zapraszamy na zajęcia online na strony Facebooka filii MBP. Lato w bibliotece to świetne rozwiązanie dla wszystkich dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przygotowała szereg bezpłatnych atrakcji, ekperymentów, wirtualnych podróży i zabaw. Harmonogram zajęć jest dostępny TU.
Część zajęć została już zrealizowana, ale oferta nadal jest bogata.
Oto co już wydarzyło się w naszych filiach w ramach Lata w Mieście.