dsc 0330

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie stają się miejscami, gdzie nie tylko wypożycza się książki czy płyty. Coraz więcej z nich prezentuje się jako przykłady ciekawych i nagradzanych rozwiązań w zakresie urządzania wnętrz. Projekt Filii nr 40, noszącej nazwę Biblioteka na Poziomie, jest laureatem nagród w dwóch konkursach architektonicznych: 11. edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL oraz prestiżowego International Property Award.

– Otwarta w czerwcu 2018 roku Biblioteka na Poziomie to jedna z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Jest obiektem bardzo chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Lublina, co z pewnością wiąże się nie tylko z tym, że oferuje bogate zbiory książek, audiobooków i prasy, ale także z jej wyjątkowym wystrojem. Wnętrza dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także rodziców, którzy przychodzą tu z dziećmi. Spokojny kąt znajdą również osoby, które w ciszy chcą posłuchać książek czytanych, bądź skorzystać z Internetu. Popularność Filii nr 40 wskazuje na to, że profesjonalny projekt architektoniczny, uwzględniający potrzeby mieszkańców danej dzielnicy oraz nowoczesne wzornictwo, ma wpływ na ilość odwiedzin biblioteki – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

dsc 8767bm

Bioteka to nowe miejsce na kulturalnej mapie Lublina. Niewątpliwym atutem tej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie jest jej architektura, łącząca industrialną miejską stylistykę z zielonym oddechem ogrodu. Piękne wnętrza, bogaty księgozbiór i profesjonalna obsługa sprawią, że z pewnością nie zabraknie tu Czytelników. Tym bardziej, że to właśnie mieszkańcy naszego miasta mają stać się gospodarzami tego miejsca, które ma służyć ich potrzebom, pasjom i zainteresowaniom. Będą mogli nie tylko skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez bibliotekarzy, ale również ją kreować i realizować korzystając z przyjaznych przestrzeni Bioteki i pomocy jej pracowników.

20201112 F36 tam gdzie

W dniach od 5 do 23 października w Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbyła się realizacja projektu ”Tam gdzie łączą się światy. Literatura. Zmysły. Nowe technologie”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla Książki. Przez trzy tygodnie, biblioteka stała się przestrzenią do twórczego poznania świata zmysłów, świata nowych technologii oraz zainspirowała do literackich podróży.

Danczowska H

Ze smutkiem zawiadamiamy, że zmarła Halina Danczowska, wieloletni pracownik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

20201026 F32 ZMG

Przez trzy dni (21 - 23 października) w Biblio można było wziąć udział w projekcie, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury, "Zobacz Mój Głos. Festiwal Poezji Miganej". Mimo czasów pandemii, przedsięwzięcie skupiło dużą liczbę odbiorców, którzy chętnie angażowali się w projektowe działania.