Aktualności
Festyn "Energia pokoleń"
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
image_001.jpg8 czerwca na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 na Osiedlu im. Bolesława Prusa odbył się festyn "Energia pokoleń" zorganizowany przez Filię nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Dwie filie MBP - nr 13 i nr 28 aktywnie włączyły się w to wydarzenie zorganizowane w związku z 700-leciem Miasta Lublin, wpisujące się w obchody Lubelskich Dni Seniora. W bogatym programie były m. in. występy i pokazy artystyczne przedszkolaków, uczniów i seniorów. Atrakcją festynu był nie tylko dmuchany plac zabaw, ale pokaz TAI-CHI, występ tancerek ze szkoły tańca Bajsan, gry i zabawy integracyjne oraz poczęstunek.
Czytaj całość...
"Lublin nad łąką przysiadł..."
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
image_001.jpgW ramach obchodów Jubileuszu 700-lecia powstania miasta Lublina, Filia nr 6 przygotowała pierwszą część prelekcji dla czytelników niesłyszących o historii naszego miasta. Lublin jako miasto królewskie odegrał znaczącą rolę w ciekawych i pięknych dziejach naszej Ojczyzny, zwłaszcza w okresie panowania dynastii Jagiellonów.
Czytaj całość...
Wstęp do wszechświatów równoległych
piątek, 09 czerwiec 2017
W 140. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci Bolesława Leśmiana (1877 – 1937)
image_001.jpg

Czytaj całość...
W malinowym chruśniaku...
piątek, 09 czerwiec 2017
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpgLublin. Historia dzielnic
piątek, 09 czerwiec 2017
Filia nr 10 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie z Zośką Papużanką
piątek, 09 czerwiec 2017
Filia nr 10 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg

Czytaj całość...
Dzień Dziecka z muzyką klasyczną
czwartek, 08 czerwiec 2017
image_001.jpg2 czerwca w Filii nr 26 odbył się koncert Dzień Dziecka z muzyką klasyczną. Zgromadzonych na koncercie uczniów szkoły podstawowej oraz Przedszkola nr 48 w świat muzyki wprowadziła prof. Iwona Siedlaczek, która zaproponowała dzieciom "lekcję muzycznej wyobraźni". Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie zaprosili słuchaczy w podróż po krainach geograficznych Polski - Podhalu, Kujawach, prezentując utwory z repertuaru Romualda Twardowskiego.
Serdecznie dziękujemy pani Iwonie Siedlaczek za wspaniałe opowiadanie o muzyce, młodym artystom za zaangażowanie i dzielenie się talentem.
Dziękujemy również naszej zaprzyjaźnionej Czytelniczce, pani Marii Głowackiej, która była inicjatorką i pomysłodawczynią koncertu.
Czytaj całość...
Spotkanie z poezją - Jeremi Jastrzębski
czwartek, 08 czerwiec 2017
image_001.jpg1 czerwca w Filii nr 26 odbyło się spotkanie z poetą Jeremim Jastrzębskim.
Lubelski twórca, jak sam przyznał, nie był do tej pory zainteresowany wydaniem swoich wierszy drukiem, jednak z uwagi na rosnące zainteresowanie jego twórczością ma to w planach.
Rzeczywiście, wszystkie utwory, prezentowane przez samego autora to rzadko spotykane w dzisiejszych czasach rękopisy.
Trzeba przyznać, że poezja Jeremiego Jastrzębskiego, choć trudna, daje do myślenia i nie pozostawia odbiorcy obojętnym.
Czytaj całość...
Od sztuki programowanej do hodowanej
czwartek, 08 czerwiec 2017
image_001.jpg7 czerwca w Filii nr 2 odbył się wykład finalizujący VIII Edycję otwartych wykładów z historii sztuki. Wykład światowej sławy naukowca, kuratora wystaw, znawcy i krytyka najnowocześniejszych kierunków rozwoju sztuki współczesnej - prof. dr hab. nauk humanistycznych Ryszarda Kluszczyńskiego w sposób najbardziej odpowiedni zakończył serię referatów poruszających problematykę sztuki i technologii. W wystąpieniu zatytułowanym „Od sztuki programowanej do hodowanej - przeobrażenia współczesnej kultury artystycznej” prof. Kluszczyński opowiedział o wybranych, najciekawszych i często kontrowersyjnych realizacjach będących przykładami fuzji działań artystycznych i najnowszych dokonań w dziedzinie nauki.
Czytaj całość...
Dzień Dziecka z muzyką klasyczną
czwartek, 08 czerwiec 2017
image_001.jpg1 i 6 czerwca w Filii nr 2 świętowaliśmy Dzień Dziecka z muzyką klasyczną podczas koncertu zatytułowanego „Lekcja muzycznej wyobraźni”. Odwiedziły nas Dzieci z Przedszkoli nr 28 i 15, które miały okazję wysłuchać utworów dla dzieci Romualda Twardowskiego ze zbioru „Kolorowe Nutki”.
Czytaj całość...
Twórczość Piotra Stachiewicza
czwartek, 08 czerwiec 2017
image_001.jpgFilia 36 zaprasza na wystawę Twórczość Piotra Stachiewicza w zwierciadle „Tygodnika Ilustrowanego” 1884-1918.

Piotr Stachiewicz (1858-1938) ilustrator, rysownik i malarz. Wykształcenie artystyczne zdobył w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Malował obrazy religijne, rodzajowe i pejzażowe, tworzył również kompozycje alegoryczne i symboliczne. Jednak najważniejszą rolę w jego twórczości odgrywał rysunek ilustracyjny. Ilustrował m. in. bajkę Józefa I. Kraszewskiego Dziad i baba, a także książki: Elizy Orzeszkowej Bene nati, Marii Konopnickiej Nowe latko, czy Henryka Sienkiewicza Quo vadis.
Czytaj całość...
Akademia Seniora
czwartek, 08 czerwiec 2017
Filia nr 36 zaprasza
image_001.jpg


ABC emocji
czwartek, 08 czerwiec 2017
image_001.jpgUczucia i emocje są niezwykle istotne w życiu każdego człowieka. Dlatego w Filii nr 24 odbyły się zajęcia pod hasłem „ABC emocji”, w których uczestniczyli podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Roztocze”. Po ustaleniu jakie emocje są nam znane, spróbowaliśmy wyrazić niektóre z nich za pomocą mimiki. Po wysłuchaniu „Bajki o Ciepłym i Puchatym” zapoznaliśmy się  z książkami z serii „Humorki” autorstwa A. Zimnowodzkiej.
Czytaj całość...
Odkrywaj świat żółwia Franklina!
czwartek, 08 czerwiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 8 czerwca 2017
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie i Wydawnictwo Debit zapraszają do udziału w projekcie Odkrywaj świat żółwia Franklina! Jest to akcja czytelnicza w ramach cyklu Wydawnicze Pory Roku - Lato z Debitem. Spotkania z sympatycznym żółwiem w naszych filiach będą trwały do września 2017 roku.
Zapraszamy!
Czytaj całość...
Gdzie mieszkają Krasnoludki?
środa, 07 czerwiec 2017
image_001.jpgCzy spotkaliście kiedyś Krasnoludki? Pewnie nie raz w swoim dziecinnym świecie wyobraźni. Będąc małą dziewczynką, spotkała je również Pani Jadwiga Marcinek - Wróżka Czarodziejka, Przyjaciółka Krasnoludków.
Swoją historię postanowiła opowiedzieć przedszkolakom na spotkaniu w Filii nr 11. Kiedy to, jako mała dziewczynka otrzymała od rodziców "Baśń o Ziemnych Ludkach" J. Ejsmonda z pięknymi ilustracjami Teresy Tyszkiewiczowej. Zaciekawiona historią, wyruszyła wraz z ojcem do pobliskiego lasu na poszukiwania. Odnalazła je nieopodal swojego domu pod największym drzewem Na Uroczysku Rejkowizna. Dzieciaki z chęcią przyjęły wyzwanie odnalezienia swoich krasnoludków.
Czarodziejskiego nastroju dopełniły polne kwiaty, zioła i bajkowy strój Wróżki Czarodziejki.
Jadwiga Skórska
Czytaj całość...
Noc Kultury w Filii nr 2
wtorek, 06 czerwiec 2017
image_001.jpg3 czerwca w Filii nr 2 odbył się koncert muzyki jazzowej - „Przestrzenie jazzu”. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Nocy Kultury przebiegającej w tym roku pod hasłem „Miasto-czas-przestrzeń”.
Czytaj całość...
Moskwa. Trzeci Rzym?
wtorek, 06 czerwiec 2017
Filia nr 35 zaprasza na wykład dr. Dominika Szulca
image_001.jpg
Powiększ
Biblia Aramejska
wtorek, 06 czerwiec 2017
Od ucha do ucha - zapomniane melodie Lublina i okolic
wtorek, 06 czerwiec 2017
image_001.jpgNa początku czerwca w Filii nr 37 odbyły się cztery spotkania realizowane w ramach tegorocznej edycji programu "Dzielnice Kultury". Projekt "Od ucha do ucha - zapomniane melodie Lublina i okolic" to cykl spotkań kapeli "Na trzy", która wykonuje tradycyjną muzykę ludową Lubelszczyzny, z grupami dziecięcymi.
Podczas zajęć najmłodsi nie tylko słuchali wykonywanych przez kapelę melodii regionalnych, ale także zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z wykorzystaniem dawnych gier i tańców. Uzupełnieniem części muzycznej były krótkie zajęcia plastyczne. Dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające instrumenty, na których grała kapela "Na trzy" (m.in. skrzypce, suka biłgorajska, basy dłubane, bębenek obręczowy).
Katarzyna Mazur
Magdalena Rademacher
image_002.jpg
Czytaj całość...
Dzień Dziecka w Bibliotece
wtorek, 06 czerwiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 6 czerwca 2017

Dzień Dziecka to radosne święto wszystkich dzieci, które na stałe wpisało się w kalendarz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Głównym celem obchodów jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, ale w naszych filiach dodatkowo pragniemy zapewnić wesołą zabawę wszystkim pociechom przybyłym do nas w tym dniu.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 100 z 4999


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego