Aktualności
Opole Lubelskie w świetle dawnych i współczesnych fotografii oraz dokumentów
wtorek, 21 maj 2019
image_001.jpgZnakomitym efektem badań genealogicznych Krzysztofa Wierzyńskiego było wydanie w 2010 roku albumu „Opole Lubelskie w świetle dawnych i współczesnych fotografii oraz dokumentów”. Drugie wydanie miało miejsce w 2014 roku, a trzeciego, z zapowiadanym przez Autora suplementem, spodziewamy się wkrótce. Rys historyczny Opola Lubelskiego został napisany przez prof. Mariusza Ausza, pracownika naukowego UMCS, drugi rozdział, autorstwa dra Huberta Mącika, ukazuje przemiany urbanistyczne miasta na przestrzeni wieków.
Czytaj całość...
Zakończenie kursu komputerowego w Filii nr 36
wtorek, 21 maj 2019
image_001.jpg
Gratulujemy wszystkim seniorom ukończenia szkolenia komputerowego na poziomie podstawowym. Szkolenie składało się z 10 lekcji. Obejmowało naukę obsługi klawiatury i myszki, menu Start, Pulpitu, a także tworzenie plików, i folderów.
Prowadzenie: Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 - #biblioteka
wtorek, 21 maj 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 6 czerwca 2019

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek, zwiększenia prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Hasło tegorocznego święta brzmi #biblioteka - za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy czyli to wszystko, co obecnie dzieje się w bibliotekach.
W wydarzeniach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną znalazło się miejsce nie tylko na książkę, ale też podczas naszych spotkań poruszamy temat jubileuszu 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej i Roku Stanisława Moniuszki.
Czytaj całość...
Konstytucja 3 Maja - wykład
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpg
W Filii nr 28 odbyło się spotkanie z Panem Romanem Zarzyckim, historykiem i wieloletnim pracownikiem biblioteki. Pan Roman wygłosił prelekcję dla seniorów na temat Konstytucji 3 Maja. Ciekawie i barwnie opowiedział o genezie, problematyce i wyjątkowej roli pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po amerykańskiej) konstytucji.
Czytaj całość...
Stanisław Moniuszko - wystawa
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpg
W Filii nr 37 do końca maja można oglądać wystawę pt. „Stanisław Moniuszko - twórca polskiej opery narodowej”. Przybliża ona sylwetkę kompozytora, portrety oraz miejsca pamięci związane z artystą. Serdecznie zapraszamy.
Ewelina Wojewoda
Czytaj całość...
Warsztaty lalkarskie
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpgFilia nr 28 miała przyjemność gościć Panią Małgorzatę Adamczyk - specjalistę do spraw edukacji teatralnej w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie, polonistkę, teatrolożkę, animatorkę kultury, która poprowadziła warsztaty dla dzieci z klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie. Dzieci poznały różne rodzaje lalek, pacynki, bunraku, kukły, maski, lalki stolikowe i z zapałem włączyły się w ich animacje.
Czytaj całość...
W dolinie Rodanu
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpg
W Filii nr 39 odbyło się spotkanie z Aliną Lewicką-Strzok, która wygłosiła prelekcję pod tytułem „W dolinie Rodanu”. Pani Alina bardzo interesująco opowiadała o swojej podróży wzdłuż rzeki Rodan, od źródła aż do ujścia, o miastach i miasteczkach mijanych po drodze, o barwnych krajobrazach, lodowcach, winnicach, polach lawendy, o zabytkach i miejscach, tak cudownych, że trudno wzrok oderwać. Prelekcja została poparta wideoprezentacją, która zawierała fotografie miejsc, o których mówiła autorka.
Czytaj całość...
Bal z okazji Dnia Dziecka
poniedziałek, 20 maj 2019
Filia nr 24 zaprasza
image_001.jpgUnia Lubelska 1569
środa, 15 maj 2019
image_001.jpg
15 maja w Filii nr 24 odbyło się spotkanie z Grupą Warsztatów Terapii Zajęciowej na temat Unii Lubelskiej. Podczas zajęć uczestnicy zobaczyli prezentację na temat Unii Lubelskiej, poznali historię i przyczyny powstania Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz dzieła sztuki i zabytki z nią związane. Omówiliśmy słynny obraz Jana Matejki znajdujący się w zbiorach Muzeum Lubelskiego, ukazujący ceremonię zaprzysiężenia unii oraz przeszliśmy wirtualną trasą po najważniejszych punktach miasta związanych z ówczesnymi wydarzeniami.
Czytaj całość...
Magia sztuki - od uobecnienia do nieobecności
środa, 15 maj 2019
image_001.jpgMiejska Biblioteka Publiczna
Instytut Historii Sztuki KUL
Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych
Wydział Artystyczny UMCSmgr Aniela Mroczek

Czarodzieje sztuki - rytualne formy wyrazu w sztuce współczesnej.22 maja 2019 r., godz. 17.30
Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12


Czytaj całość...
Portreciarze
wtorek, 14 maj 2019
Filia nr 31 zaprasza
image_001.jpgOpowiadania przykładne
poniedziałek, 13 maj 2019
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpgMoje światy
poniedziałek, 13 maj 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpgCzytaj całość...
Zagrajmy - spotkania z grami planszowymi dla seniorów
poniedziałek, 13 maj 2019
image_001.jpg
W czasie trzeciego spotkania z grami planszowymi dla seniorów w Filii nr 36 prezentowana była gra Taboo. Jest to planszówka typu kalambury, jednak jedną z zasad jest zakaz używania wybranych słów, słów taboo. Gra wymaga więc dużej koncentracji, sporego zasobu słów i świetnie pobudza umysł do pracy.
Czytaj całość...
Unia Lubelska - 450 lat!
poniedziałek, 13 maj 2019
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpg
Przyjaciółka książka
piątek, 10 maj 2019
image_001.jpg
Od 6 maja w Filii nr 24 można zobaczyć książki - bajki powstałe podczas zajęć prowadzonych przez poetkę Alicje Barton, a wykonane w ramach projektu „Twórcze spotkania z Lubelską Legendą. Edycja II”, zrealizowanemu dzięki wsparciu Miasta Lublin przez Fundację Wspierania Rozwoju Osobistego Studeo i Fundację M-art.
Zapraszamy również do obejrzenia wystawy prac plastycznych dzieci wykonanych w ramach projektu "Przyjaciółka książka" realizowanego przez Fundację M-art oraz Filię nr 35. Projekt realizowany był również dzięki wsparciu Miasta Lublin.
Wystawę oglądać można do 20 maja. Serdecznie zapraszamy!
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
Spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą
piątek, 10 maj 2019
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 100 z 6616

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego