Aktualności
Pszczoły
wtorek, 27 luty 2018
Biblioteczne wędrówki po Europie
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpg15 oraz 22 lutego w Filii nr 25 odbyły się dwa spotkania z cyklu „Biblioteczne wędrówki po Europie”, podczas których Pan Henryk Maciszewski podzielił się z nami relacją z podróży do Chorwacji. Na pierwszym spotkaniu zwiedziliśmy Zagrzeb, Park Narodowy Jezior Plitwickich, Park Narodowy Krk, Szybenik, Dubrownik oraz wyspę Lokum. Odwiedziliśmy Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kościół św. Marka, Katedrę św. Jakuba, Zamek Piratów na skale w Omisu, Fort Bojar oraz Stare Miasto w Dubrowniku. Odbyliśmy także rejs statkiem po Plitwickich Jeziorach i wybraliśmy się nad wodospady rzeki Krk.
Czytaj całość...
Warsztaty ze Sztukmistrzami
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpg27 lutego w Filii nr 38 odbyły się pierwsze, pokazowe zajęcia cyrkowe ze Sztukmistrzami. Po krótkim wstępie, dzieci opowiedziały kilka słów o sobie, a więc czym się interesują, co lubią a czego nie. Po zapoznaniu się uczestnicy zajęć próbowali swoich sił w żonglerce, ćwiczyli koordynację ruchową, koncentrację uwagi i spostrzegawczość. Bawiły się w nietypowego berka, próbowały utrzymać na patyku kręcące się talerze.
Czytaj całość...
Zajęcia z filozofii
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpg26 lutego w Filii nr 38 odbyły się kolejne zajęcia z filozofii, prowadzone przez panią dr Annę Palusińską. Tematem spotkania była postać Sokratesa, jako nauczyciela Platona. Omówiono twórczość i poglądy Sokratesa.
Czytaj całość...
Planszówkowe środy w Biblio
wtorek, 27 luty 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_002.jpg


Kolorowe harmonie w bibliotece
wtorek, 27 luty 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpgDrogi do wolności
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpgRok 2018 został uchwalony przez Sejm Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w Filii nr 34 rozpoczął się cykl spotkań „Drogi do wolności”. Na pierwszym spotkaniu Filia gościła dr. Zdzisława Bielenia, który przybliżył uczniom SP nr 50 i SP im. B. Chrobrego zagadnienie powstania styczniowego ze szczególnym uwzględnieniem jego przebiegu na Lubelszczyźnie. Wstępem do wykładu dr. Bielenia był film o powstaniu styczniowym udostępniony dzięki uprzejmości Zastępcy Dyrektora MDK nr 2 w Lublinie Benona Bujnowskiego. Powstanie 1863-1864 było najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym w epoce porozbiorowej.
Czytaj całość...
Przyjaciółki Staromiejskiej
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpgReakcją na tekst „Kolejka po miłość” na motywach opowiadania Iriny Sieminoj był wyrozumiały uśmiech nad ogromem ludzkich oczekiwań. Zgodnie jednak uczestniczki potwierdziły chęć dążenia do miłości idealnej, potrzebę realizowania się w bliskości rodzinnej, partnerskiej, przyjacielskiej.
Czytaj całość...
Mam prawo, więc czytam
wtorek, 27 luty 2018

image_001.jpg
Powiększ

Kto Ty jesteś?
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpgWłączając się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Filia 34 rozpoczęła cykl spotkań bibliotecznych „Drogi do wolności”. Dwie pierwsze lekcje zatytułowane „Kto Ty jesteś?” skierowane były do najmłodszych dzieci z przedszkola Mała Panda. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację, która ułatwiła zapoznanie się z symbolami narodowymi Polski, ich znaczeniem, miejscami gdzie możemy je spotkać bądź o nich usłyszeć.
Czytaj całość...
Biblio-Koderzy
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpgW piątek 23 lutego w Filii nr 38 MBP odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Biblio-Koderów. Niedawno nasza filia przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować” i organizuje cykliczne zajęcia dedykowane dzieciom powyżej 7 roku życia. Każde spotkanie składa się z dwóch części. Na początku uczestnicy rozwijają umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów wykonując ćwiczenia bez użycia narzędzi cyfrowych. Następnie przechodzą do poznawania podstaw programowania z wykorzystaniem nowych technologii (komputerów, robotów, tabletów). Niezwykle ważnym elementem warsztatów jest również rozwijanie umiejętności pracy w zespole.
Czytaj całość...
Niezwykła podróż Baltazara Kobera
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpg21 lutego odbył się kolejny wykład z cyklu „Botticellowskie rozpryski. Idea renesansu w dziejach sztuki”. Spotkanie poprowadził dr Marcin Maron - filmoznawca, adiunkt w Zakładzie Fotografii i Wiedzy Wizualnej UMCS. Dotyczyło ono ostatniego filmu W. J. Hasa pt. Niezwykła podróż Baltazara Kobera (1988), oraz przenikających go motywów neoplatońskiej wizji świata i człowieka.
Czytaj całość...
Inne stany świadomości - koncert w Filii nr 10
poniedziałek, 26 luty 2018
image_001.jpg"(...) To tak, jakby ktoś tlen z powietrza wziął i kazał żyć…
To tak, jakby ktoś stąd ciebie mi wziął i kazał żyć…
To tak, jakby ktoś biel ze śniegu wziął, kazał mu lśnić…
To tak, jakby ktoś stąd ciebie mi wziął i kazał żyć(...)"
Bogdan Loebl

Odmienne stany świadomości, to stany świadomości człowieka inne niż normalny stan czuwania. Innym stanem, w którym znajduje się często człowiek to stan zakochania, który przeradza się (albo i nie) w miłość. O niej śpiewali podczas koncertu w Filii nr 10 Justyna Prokop i Wiesław M. Pawłowski.
Czytaj całość...
Warsztaty cyrkowe
poniedziałek, 26 luty 2018

image_001.jpg
Powiększ

Kazimierz dwóch księżyców
poniedziałek, 26 luty 2018
Kazimierz dwóch księżyców
poniedziałek, 26 luty 2018
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 80 z 5585


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego