Aktualności
Zbigniew Herbert - klasyk wciąż żywy
środa, 24 październik 2018
image_001.jpgW poniedziałkowe jesienne przedpołudnie naszą Filię nr 19 odwiedzili przedstawiciele społeczności szkolnej ze Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej, ul. Wyścigowa 31 w Lublinie. Podczas spotkania była okazja do zapoznania się z  okolicznościową wystawą przybliżającą życie i dorobek twórcy postaci pana Cogito.

Czytaj całość...
Kto Ty jesteś?
wtorek, 23 październik 2018
image_001.jpgW ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Filii nr 34 trwa cykl lekcji bibliotecznych „Drogi do wolności”. Na kolejnym spotkaniu filia gościła dzieci z przedszkola Sióstr Urszulanek. Najmłodsi zapoznali się z symbolami narodowymi, ich symboliką i genezą. Dzieci opowiadały o tym gdzie lub kiedy możemy zobaczyć wywieszoną flagę, godło lub usłyszeć uroczyście grany hymn Polski. Na konturowej mapie Polski przedszkolaki wskazały położenie takich miast jak Warszawa, Gniezno i Lublin.
Czytaj całość...
Mały Miś w świecie wielkiej literatury
wtorek, 23 październik 2018
image_001.jpg
W słoneczny październikowy poranek do Przedszkola Mistrzów Zabawy z opowieściami zawitał biblioteczny Miś. Opowiedział on dzieciom różne, ciekawe przygody swoich misiowych kolegów. Przedszkolaki po wysłuchaniu opowieści miały okazję ubrać swoje misie w barwne kolory. Biblioteczny Miś swoją wizytą rozpoczął czytelniczą podróż przedszkolnego Misia po domach dzieci w ramach akcji „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.
Czytaj całość...
Zajęcia recytatorsko-rapowe
wtorek, 23 październik 2018
Filia nr 36 zaprasza
image_001.jpg


Wyroby z gliny
wtorek, 23 październik 2018
image_001.jpg
W Filii 24 prezentowane są prace uczniów z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną uczęszczających do Szkoły Specjalnej nr 26 w Lublinie. Na wystawie obejrzeć można wyroby z gliny, które powstały w ramach zajęć terapeutycznych. Pracownia garncarska w szkole powstała we wrześniu 2001 roku i była to pierwsza tego typu szkolna pracownia w Polsce. Zasadniczym celem zajęć garncarskich jest wszechstronna terapia i usprawnianie uczniów w obszarze rozwoju społecznego, zaburzeń komunikacji oraz sztywności w zachowaniu poprzez pracę na kołach garncarskich i ręcznych technikach pracy w glinie przy uwzględnieniu specyficznych cech indywidualnych i możliwości uczniów.
Wystawę prac uczniów oglądać można do końca października. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Przy kawie o wdzięczności
wtorek, 23 październik 2018
image_001.jpgChcesz być szczęśliwy? Pielęgnuj w sobie wdzięczność - mówią psychologowie, terapeuci i specjaliści od samorozwoju. Wdzięczność jest odpowiedzią na doświadczone dobro, poczuciem zobowiązania moralnego, chęcią odwzajemnienia, podziękowania za coś.
Czytaj całość...
Koronkowe inspiracje w Filii 11 MBP
poniedziałek, 22 październik 2018
image_001.jpg
19 października w naszej filii odbyły się warsztaty pod kierunkiem Aliny Gumieniak. Na płótnie połączyłyśmy koronki i farby, czego wynikiem są piękne i niepowtarzalne obrazy.
Czytaj całość...
Warsztaty rękodzieła
poniedziałek, 22 październik 2018
image_001.jpg
We wrześniu i październiku w Filii nr 20 odbywały się warsztaty rękodzieła dla kobiet 50+, które prowadziła p. Aneta Pastusiak, w ramach projektu "Dzielnice Kultury".
W czasie warsztatów panie uszyły i ozdobiły torebki z logo Lublina na pierwszym planie. Potem wykonały piękne tulipany, a także wykonały własnoręcznie notesy, do zapisywania przepisów.
Podczas warsztatów panie wymieniały się również przepisami na ciasta i nalewki z owoców i warzyw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych warsztatów.
Elżbieta Janusz
Czytaj całość...
Kurs komputerowy dla Seniorów
piątek, 19 październik 2018
image_001.jpgW październiku rozpoczęliśmy kolejną edycję kursu komputerowego dla seniorów w Filii nr 36. Kurs składa się z 10 lekcji. W trakcie zajęć kursanci poznają system operacyjny Windows 10. Zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowej obsługi komputera.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Seniorzy z aparatem
piątek, 19 październik 2018
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpgKUL 1918-2018
piątek, 19 październik 2018
image_001.jpg
Wraz z odzyskaniem przez Polskę niepodległości powstała potrzeba tworzenia nowych polskich instytucji. W Lublinie w 1918 r. z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego (pierwszego rektora) powstał Uniwersytet Lubelski. W 1928 r. zmieniono nazwę uczelni na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tym roku Katolicki Uniwersytet Lubelski im Jana Pawła II obchodzi 100-lecie swojej działalności. W związku z tym jubileuszem w Filii nr 3 MBP do końca października można oglądać wystawę "KUL 1918-2018". Dziękujemy pracownikom KUL oraz Biblioteki Uniwersyteckiej za pomoc i udostępnienie materiałów na wystawę.
Małgorzata Bejm
Czytaj całość...
Historia ulicy Peowiaków
piątek, 19 październik 2018
image_001.jpgZ okazji 700-lecia Miasta Lublin powstała wystawa pt. „Historia ulicy Peowiaków”. Ukazuje ona między innymi niezwykle interesujące fakty z życia codziennego, kulturalnego, towarzyskiego oraz religijnego związanego z ulicą.
Czytaj całość...
Z dala od orkiestry
czwartek, 18 październik 2018
Filia nr 21 zaprasza na pokaz filmu
image_001.jpg


Wernisaż w Galerii BIBLIO
środa, 17 październik 2018
image_001.jpg15 października w Galerii Biblio odbył się wernisaż wystawy fotograficznej studentów III roku Grafiki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Opieką artystyczną prezentowane zdjęcia objął dr Marcin Maron z Zakładu Fotografii i Wiedzy Wizualnej.
Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Seniora
środa, 17 październik 2018
Filia nr 13 zaprasza
image_001.jpg


Dzień Seniora z ZUS
środa, 17 październik 2018
Zachęcamy do udziału w wydarzeniu
image_001.jpgCzytaj całość...
Spotkanie z Ewą Bajkowską
środa, 17 październik 2018
Filia nr 24 zaprasza na spotkanie poetyckie
image_001.jpg


Czytaj całość...
Klub Seniora "Felin"
wtorek, 16 październik 2018
image_001.jpgW wrześniu pełną parą ruszyły spotkania Klubu Seniora "Felin". Pan Tomasz Kopacz poprowadził szkolenie w zakresie bezpieczeństwa osób starszych, dotyczące technik manipulacyjnych. Seniorzy przygotowywali się też do występu chóru w siedzibie Caritasu, gdzie śpiewali pieśni patriotyczne. Członkowie Klubu uczestniczyli również w wydarzeniach organizowanych przez Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Czytaj całość...
Pejzaż
wtorek, 16 październik 2018
Filia nr 24 zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Koncert patriotyczny dla Niepodległej
poniedziałek, 15 październik 2018

image_002.jpg

Koncertowi towarzyszy pokonkursowy wernisaż komiksu "Dostojna Jubilatka" oraz wręczenie nagród laureatom konkursu.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 80 z 6082


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego