Aktualności
Tu czyTam
piątek, 08 luty 2019
image_001.jpgW domu na fotelu, na kanapie, w łóżku, z psem, kotem lub papużką. Poza domem w autobusie, w pociągu, na plaży, nad jeziorem, na kajaku, w bibliotece, a nawet oddając krew… Jeśli chcemy poczytać książkę, nie ma nieodpowiednich miejsc.
Użytkownicy Facebooka po raz drugi podzielili się z nami swoimi zdjęciami. W konkursie „Tu czyTam” wzięło udział ponad 50 osób, a efekty ich pracy możemy zobaczyć na wystawie w Filii nr 18.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii
piątek, 08 luty 2019
image_001.jpg
Filia nr 28 zaprasza do obejrzenia pokonkursowej wystawy fotograficznej pt. "Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii" udostępnionej przez Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie. Prace młodych fotografów są interpretacjami różnego rodzaju dzieł wybitnych artystów z dziedziny malarstwa, rzeźby, filmu czy fotografii. Wystawa eksponuje najciekawsze nagrodzone i wyróżnione fotografie uczestników konkursu w różnych kategoriach wiekowych. Autorzy zdjęć zadziwiają niezwykłą pomysłowością, wyobraźnią i talentem  w odtwarzaniu pierwowzorów. Wystawa spotkała się z zachwytem i uznaniem osób, które już ją widziały. Zapraszamy do końca lutego.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Podsumowanie styczniowych spotkań Klubu Seniora "Felin"
piątek, 08 luty 2019
image_001.jpg
Pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Seniora "Felin" składało się z dwóch części. Pierwsza z nich dotyczyła tradycji świątecznych. Natomiast druga poświęcona była reklamie - technikom wpływu na ludzi.
10 stycznia gościliśmy funkcjonariuszy policji, którzy przeprowadzili szkolenie do spraw bezpieczeństwa. Drugim z prelegentów był rzecznik praw konsumenta, pani Lidia Baran-Ćwirta, która przybliżyła członkom klubu prawa konsumenta.
Czytaj całość...
Moje obrazy
czwartek, 07 luty 2019

image_001.jpg

Licheń w obiektywie Mieczysława Stasiaka
czwartek, 07 luty 2019
image_001.jpg
Prezentowana od początku stycznia wystawa "Licheń w obiektywie Mieczysława Stasiaka" wywołała ogromne zaciekawienie naszych Czytelników. Pan Mieczysław Stasiak jest Przewodniczącym Zarządu Rady Dzielnicy Tatary, a fotografowaniem zajmuje się amatorsko. Plon wyprawy do Lichenia można oglądać do końca lutego w Filii nr 3 MBP przy ul. Hutniczej 20.
Czytaj całość...
Zakochaj się w książce!
czwartek, 07 luty 2019
Filia nr 18 zaprasza
image_001.jpgWystawa rysunku i malarstwa Jerzego Gembala
czwartek, 07 luty 2019
image_001.jpg
W Filii nr 37 można podziwiać wystawę grafik i obrazów Pana Jerzego Gembala. Jerzy Gembal urodził się w 1936 roku w Końskowoli. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Pracował w FSC w Lublinie jako plastyk i zalewacz form. Obecnie mieszka w Lublinie i jest na emeryturze. Maluje od dawna farbami olejnymi, akwarelami, technikami mieszanymi oraz szkicuje i rysuje. Tematami jego obrazów najczęściej są pejzaże, kompozycje kwiatowe i architektura.
Czytaj całość...
Spotkanie z Lechem Giemzą
środa, 06 luty 2019
image_001.jpg
"Poezja powinna być konkretem,który sprzeciwia się ogólnikowi" powiedział Stanisław Barańczak. Całe życie przed tobą mówimy często do młodych ludzi,lecz co mamy na myśli? Chyba coś innego niż poeta :
"Całe życie przed tobą, spójrz, cały świat czeka
na ciebie tą poczekalnią, twarzą tego człowieka,
który zasnął nad stołem z rozlaną kałużą piwa
nieogolony i zmięty; przed tobą całe i obce
życie, na stos śpiącego ciała zwalone w poprzek
twojego spojrzenia - i jest; i żyje; i żyjąc - wzywa
ciebie. Czy to jest właśnie to, czegoś się spodziewał?
Czy rodząc się, mogłeś wiedzieć, żeś tylko w jedno się przedarł życie - że cała reszta czeka cię, obca i żywa?"

Czytaj całość...
Kalendarze
poniedziałek, 04 luty 2019
image_001.jpgW lutym w Filii nr 37 można podziwiać wystawę kalendarzy zaprojektowanych oraz wykonanych przez uczniów z klasy 2TCI (Technik cyfrowych procesów graficznych) Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Tematyka i format kalendarza były dowolne. Spośród wszystkich prac tylko jedna została wybrana kalendarzem szkolnym na rok 2019.
Czytaj całość...
Spotkajmy się z Jordanią
poniedziałek, 04 luty 2019
Filia nr 11 zaprasza
image_001.jpgZbiórka karmy dla zwierząt
poniedziałek, 04 luty 2019

Filia nr 31 zaprasza
image_001.jpg


Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej
czwartek, 31 styczeń 2019
image_001.jpg
"Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej" to wystawa w Filii nr 10, która przybliża miejsca związane z tym wydarzeniem. Resztki różnokolorowych liści i piękne jesienne słońce dodają wdzięku    fotografiom, których autorką jest Anna Słowik.
Robert Bresson, francuski scenarzysta i reżyser filmowy powiedział: "Fotografując, staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył". Zapraszamy na Szlak. Wystawę można oglądać od lutego do końca czerwca.
Zespół Filii
Czytaj całość...
Magiczna Praga
czwartek, 31 styczeń 2019

image_002.jpg

Palmyra - antyczne miasto zniszczone przez ISIS
czwartek, 31 styczeń 2019
image_001.jpgW styczniu w Filii nr 37 miało miejsce spotkanie pt. „Palmyra - antyczne miasto zniszczone przez ISIS”. Naszym gościem była Pani Monika Arora - kobieta o wielu pasjach. Ukończyła kulturoznawstwo na UMCS-ie. Pracując jako pilot wycieczek zadomowiła się w Turcji i Egipcie. Do jej pasji należą m. in. pisanie książek, fotografia i podróżowanie po wielu ciekawych zakątkach naszego świata.
Czytaj całość...
Spotkanie z Joanną Pąk
czwartek, 31 styczeń 2019
image_001.jpg
28 stycznia w Filii nr 2 odbyło się spotkanie z poetką Joanną Pąk promujące jej najnowszy tomik wierszy pt. "Intymnie". Joanna Pąk, pedagog z wykształcenia, od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Na przekór ograniczeniom poetka nauczyła się pisać prawą stopą. Wiersze tworzy od dwunastego roku życia. Jest laureatką wielu nagród. Dwukrotnie wyróżniano ją tytułami "Talentu Roku" Jesiennych Debiutów Poetyckich, za całokształt dotychczasowej twórczości została odznaczona brązowym Wawrzynem Literackim, medalem Prezydenta Miasta Lublin, odznaczeniem "Amicus Civitatis - Przyjaciel Miasta", przyznanym przez burmistrza Świdnika oraz wyróżniona tytułem Lady D. regionu Lubelskiego w konkursie im. Krystyny Bochenek.
Czytaj całość...
Mała lekcja przyrody - Gdzie mieszkają ślimaki?
czwartek, 31 styczeń 2019
image_001.jpgFascynują bogactwem form i struktur, zaskakują paletą barw i stopniem połysku. Od wieków stanowiły drogocenny materiał, używano ich jako środka płatniczego, wyrabiano z nich biżuterię, niecodzienne naczynia i przedmioty, inspirowały ludzkość do tworzenia wynalazków technicznych. Aż trudno uwierzyć, że to tylko szkielety dość prymitywnych zwierząt, jednak bardzo licznych (znanych jest około 105 tysięcy gatunków) i niezwykle zróżnicowanych (wielkość waha się w granicach od 1mm do 91 cm). Muszle oraz ich właściciele, czyli ślimaki i mięczaki były przedmiotem cyklu zajęć dla dzieci i młodzieży, który odbył się w Filii nr 21.
Czytaj całość...
Był raz bal ...
środa, 30 styczeń 2019
image_001.jpg
Przypadające na czas karnawału spotkanie Klubu Aktywnego Seniora w Filii 13 upłynęło w szampańskim nastroju. Garść szlagierów z minionych lat pozwoliła słuchaczom przenieść się wyobraźnią w świat dawniejszej muzyki i tańca, w czas swej młodości.
W skupieniu i ze wzruszeniem słuchano Jana Kiepury i Bernarda Ładysza czy Andrzeja Boguckiego by potem z uśmiechem obejrzeć żywiołową Helenę Majdaniec, która przypomniała tak niegdyś popularnego twista.


Czytaj całość...
Potańcówka dla Seniorów
wtorek, 29 styczeń 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Planszówkowe środy w Biblio
wtorek, 29 styczeń 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Kino dla seniorów
wtorek, 29 styczeń 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 80 z 6385

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego