Aktualności
Miasto... dzwoniące kościołami dzieciństwa
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie z Klubem Seniora
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
image_001.jpgZ okazji 700-lecia Lublina w Filii nr 20 odbyło się spotkanie z Klubem Seniora. Seniorzy wysłuchali prelekcji o historii Lublina oraz obejrzeli prezentację o ciekawych miejscach w Lublinie.
Czytaj całość...
Są piękne miejsca, są piękne kraje, ja lubię Lublin,ja tu zostaję...
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
image_001.jpg14 czerwca do Filii nr 31 na wręczenie dyplomów i nagród, przybyło 13 laureatów i 13 wyróżnionych w konkursie plastycznym: Są piękne miejsca, są piękne kraje, ja lubię Lublin, ja tu zostaję. Jury w składzie: Artur Przybysz, Alina Hładyniuk i Urszula Kozak wyłaniając zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych, zwracało uwagę na samodzielność wykonania prac i walory artystyczne, zgodność z tematem, oryginalność, pomysł i technikę. Do oceny nadesłano 85 prac z 8 szkół podstawowych i 3 gimnazjów. Dyplomy i nagrody wręczyła Alina Hładyniuk - jurorka. Konkurs został ogłoszony w ramach obchodów 700 - lecia miasta Lublina.
Czytaj całość...
Lublin. Historia dzielnic
piątek, 16 czerwiec 2017
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpg


Wernisaż wystawy malarstwa Janiny Łoś Moje malarstwo
piątek, 16 czerwiec 2017
image_001.jpgOd 12 czerwca w Filii nr 34 można oglądać prace Janiny Łoś. Swoją przygodę z malarstwem artystka rozpoczęła w 2005 roku po przejściu na emeryturę. Powstawały wówczas liczne prace w technice akwareli, będące projekcją zapamiętanych krajobrazów, widoków, motywów kwiatowych. Od 2008 roku związana jest z lubelskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych. Wielokrotnie prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, w Galerii Garnizonowej w Lublinie, a także na wystawach poplenerowych w Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie.
Czytaj całość...
LUBLIN WCZORAJ - DZIŚ - JUTRO
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpg12 czerwca uczniowie klasy I szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach przygotowanych z okazji 700-lecia miasta Lublina przez Filię nr 38. Podczas zajęć pod hasłem „Lublin wczoraj-dziś-jutro” uczniowie poznali legendę o nazwie miasta, jego herbie oraz o słynnej Czarciej Łapie. Zobaczyli jak wygląda Przywilej lokacyjny Lublina sygnowany na 15 sierpnia 1317 r. i gdzie jest przechowywany.
Czytaj całość...
Co widzi kogucik z Wieży Trynitarskiej
środa, 14 czerwiec 2017
Filia nr 21 zaprasza do oglądania wystawy
image_001.jpg


Czytaj całość...
"Legenda o Czarciej Łapie"
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpg10 czerwca w Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy prac Artura Gołebiowskiego "Legenda o Czarciej Łapie". Artur Gołębiowski to jeden z najciekawszych i najbardziej cenionych ilustratorów polskich. Jest uczniem profesora Janusza Stannego.
Czytaj całość...
Niech się ośmieli w czerni i bieli
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpgWernisaż wystawy Andrzeja Kota „Niech się ośmieli w czerni i w bieli” był jednym z wydarzeń podczas V Lubelskiej Nocy Bibliotek w Filii nr 34. Andrzej Kot urodził się, mieszkał i pracował w Lublinie. Jego droga zawodowa rozpoczęta w Liceum Plastycznym obejmowała takie zajęcia jak: praktyka zecera w Lubelskich Zakładach Graficznych, wieloletnia współpraca z Wojewódzkim Domem Kultury, czy też zatrudnienie w pracowniach plastycznych kilku firm lubelskich.
Czytaj całość...
Wystawa Źmiciera Szyło
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpgW Filii nr 34 gościła wystawa prac Źmiciera Szyło „Miasta i miejsca”. Artysta ukończył Państwowy Zawodowo-Techniczny Koledż Artystyczny na Białorusi i uzyskał dyplom artysty grafika. Pracował jako ilustrator w czasopismach dla dzieci, wykonywał rysunki satyryczne do czasopism i projektował okładki m.in. dla książek Związku Pisarzy Białoruskich. W 2013 roku przyjechał do Polski i pracował w agencji reklamowej Multiface jako designer graficzny. W ramach festiwalu Wielokulturowy Lublin w 2015 – 2016 r. prowadził warsztaty kaligrafii w Centrum Kultury w Lublinie. Źmicier Szyło w 2015 roku uczestniczył w festiwalu artystów podróżujących w Clermont-Ferrand we Francji. Prezentował na nim wystawę prac graficznych „Z obu stron Bugu”. W 2016 roku udział w plenerze akwarelowym w Lublinie zaowocował wystawą poplenerową „Lublin w akwareli” w Galerii Okna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego.
Czytaj całość...
Spotkanie z Moniką A. Oleksa
wtorek, 13 czerwiec 2017
Filia nr 28 zaprasza
image_001.jpg

Spotkanie z Jackiem Komudą
wtorek, 13 czerwiec 2017
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


Piknik sensoryczny
wtorek, 13 czerwiec 2017
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpg
Biblioteka wolnych książek
wtorek, 13 czerwiec 2017
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpg


Ewelina Kosik w Filii nr 21
wtorek, 13 czerwiec 2017
image_001.jpgNajlepiej smakowały wiersze Eweliny, bo były z podtekstem - tak najkrócej można się odnieść do spotkania poetyckiego Eweliny Kosik w Staromiejskiej bibliotece. Wnikliwość pytań zawdzięczamy Magdzie Sierocińskiej, która z reporterską wprawą nadawała rumieńców podtekstom kreowanym przez Autorkę. Mamy nadzieję, że wróci do nas jesienią z nowymi poetyckimi przemyśleniami.
Czytaj całość...
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
wtorek, 13 czerwiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 26 czerwca 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie od wielu lat włącza się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom promowany przez Fundację ABCXXI, który w tym roku odbywa się po raz szesnasty.
Hasło tegorocznej edycji „Czytanie zbliża” jest niezwykle trafne, bo dzięki wspólnej lekturze budują się relacje, rodzi się więź. Wspólne czytanie to czas tylko dla nas i naszego dziecka.
Podczas Tygodnia oprócz głośnego czytania wybranych fragmentów książek najmłodsi mogli wziąć udział w wielu spotkaniach i towarzyszących im wydarzeniach.
Czytaj całość...
Lubelskie Dni Seniora w MBP
wtorek, 13 czerwiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 26 czerwca 2017
Koncerty, warsztaty, zajęcia ruchowe, spotkania, to tylko niektóre rodzaje wydarzeń, przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Tygodnia Seniora. Rozmaite formy aktywizacji starszych ludzi mają kształtować pozytywne postrzeganie osób starszych oraz pomóc seniorom nie tylko się rozwijać, ale też walczyć z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, aby mogli w pełni korzystać życia kulturalnego i społecznego.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęciowych relacji z tegorocznej edycji Dni Seniora. Życzymy miłego oglądania.
Czytaj całość...
Festyn Osiedlowy Energia Pokoleń
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
image_001.jpg10 czerwca na obiektach sportowych przy Gimnazjum nr 3 na Wrotkowie odbył się Festyn Rodzinny „Energia Pokoleń”, zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową W. Z. Nałkowskich oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Imprezę rozpoczął Prezes Spółdzielni Piotr Gałka oraz Przewodniczący Klubu Radnych w Radzie Miasta Tomasz Pitucha. W stroju indianina, tradycyjnie zabawę prowadził Piotr Popiel, Radny Rady Miasta.
Czytaj całość...
Rodzinalia
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
image_001.jpg11 czerwca na boisku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie odbyła się dziewiąta edycja festynu parafialnego Rodzinalia. Organizatorem imprezy była parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Księży Marianów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: ks. abp. Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, p. Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, p. Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin i Prowincjał Księży Marianów – ks. Tomasz Nowaczek.
Czytaj całość...
Lublin. Historia dzielnic
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
Filia nr 3 zaprasza
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 80 z 4999


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego