Aktualności
Skarby Kultury Przestrzeni
czwartek, 06 czerwiec 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 6 czerwca
Skarby Kultury Przestrzeni to konkurs dla mieszkańców Lublina, do którego można zgłosić swoje ulubione trasy spacerowe, klimatyczne zakątki, drzewa, ścieżki... Od 15 maja do 12 czerwca w wybranych filiach MBP można wziąć udział w spotkaniu informującym jak szukać Skarbów Kultury Przestrzeni. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać w formie elektronicznej lub przynieść osobiście do biblioteki do 24 czerwca 2019 roku.
Czytaj całość...
E-booki Legimi w naszej bibliotece
środa, 05 czerwiec 2019

logo_legimi100.pngOd czerwca 2019 r. MBP udostępniła usługę „Legimi - ebooki bez limitów”. Jest to wirtualna wypożyczalnia e-booków, które można czytać poprzez dedykowane aplikacje na komórkach, tabletach, czytnikach e-booków (e-ink) lub komputerze/laptopie.


Legimi udostępnia ponad 25 000 e-booków polskojęzycznych, a dodatkowo drugie tyle anglojęzycznych. Zaletą Legimi jest szeroki wybór i przede wszystkim nowości wydawnicze. Dla większości wydawnictw wersja e-book pojawia się razem z wersją papierową. Jest to najszersza oferta e-booków w Polsce, dodatkowo codziennie rozszerzana i co najważniejsze: całkowicie bezpłatna dla czytelników naszej biblioteki!
Czytaj całość...
Przyjaciółka książka
środa, 05 czerwiec 2019

image_001.jpg

Pieniądze świata
środa, 05 czerwiec 2019
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg

Wietrzenie płytoteki
wtorek, 04 czerwiec 2019
image_001.jpgW ramach Tygodnia Bibliotek w Filii nr 37 po raz kolejny miała miejsce inauguracja akcji pod hasłem „Wietrzenie płytoteki”. Do końca maja czytelnicy mogli wymieniać się swoimi domowymi zbiorami, dając w ten sposób płytom nowe życie. Akcja jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Cudze chwalicie... czyli o przyrodzie polskiej
wtorek, 04 czerwiec 2019
image_001.jpg
W Filii nr 22 można już oglądać wystawę fotograficzną "Przyroda polska" zorganizowaną wspólnie przez MDK "Pod Akacją" i naszą Bibliotekę. Na wystawie prezentowane są zdjęcia wykonane przez młodzież z Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej pod kierunkiem pani Anny Asyngier-Kozieł. Na fotografiach można podziwiać niezwykły świat roślin i zwierząt występujących w naszym kraju. Oglądanie wystawy może uświadomić nam, jak wiele piękna jest dookoła nas, trzeba się tylko dobrze rozejrzeć. Serdecznie zapraszamy, wystawę można oglądać do końca czerwca.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
Festyn rodzinny na Wrotkowie
wtorek, 04 czerwiec 2019
Filia nr 31 zaprasza
image_001.jpgPOLSKA SZKOŁA ILUSTRACJI 1960-1980
poniedziałek, 03 czerwiec 2019

image_001.jpg

Wystawa prezentująca wybrane prace wybitnych twórców Polskiej Szkoły Ilustracji, udostępniona przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
Jest eksponowana w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA do 18 czerwca 2019 roku.

Czytaj całość...
Z klasztornych opowieści...
poniedziałek, 03 czerwiec 2019
image_001.jpg1 czerwca o godz. 20.00 w Filii nr 2, w ramach tegorocznej Nocy Kultury, odbyło się performatywne czytanie pt. "Z klasztornych opowieści...". W naszej inscenizacji przybliżyliśmy postaci fundatorów, kolejnych gospodarzy i liczącą prawie trzy wieki historię budynku Centrum Kultury, od momentu jego powstania po czasy współczesne. W opowieść tę wpletliśmy przekazy i podania związane z tym miejscem. Legenda o lubelskiej zakonnicy zamurowanej w budynku klasztornym czy o duchu pięknej panny pojawiającej się w tym miejscu, to tylko niektóre z przywołanych przez nas zdarzeń, które pojawiły się w naszym czytaniu.
Czytaj całość...
Od Unii Lubelskiej do Unii Pokoleń
poniedziałek, 03 czerwiec 2019

image_001.jpg

Podróż na Sri Lankę
poniedziałek, 03 czerwiec 2019
image_001.jpg
30 maja w Filii nr 25 odbyło się spotkanie z Panem Henrykiem Maciszewskim, które dotyczyło podróży na Sri Lankę. Było to ostatnie spotkanie z seniorami przed wakacyjną przerwą.
Podczas projekcji filmowej będącej relacją z wycieczki zobaczyliśmy miasto Anuradhapura, będące jednym z najważniejszych centrów Buddyzmu na świecie. Rośnie tam Śri Maha Bodhi – święte drzewo Bo, wyhodowane ze szczepu figowca, pod którym doznał Oświecenia medytujący Budda.
Czytaj całość...
Klub Seniora "Felin" - podsumowanie kwietniowych spotkań
piątek, 31 maj 2019
image_001.jpgW czasie kwietniowych warsztatów seniorzy ćwiczyli śpiew wybranych przez siebie piosenek przy akompaniamencie skrzypiec. W tygodniu przedświątecznym członkowie obu klubów działających przy Filii nr 36, Klubu Seniora "Felin" oraz Akademii Seniora spotkali się przy wielkanocnym stole.
Czytaj całość...
Gustaw Herling-Grudziński. Podwójne życie pisarza
piątek, 31 maj 2019
image_001.jpg
Wtorkowe spotkanie Akademii Seniora w Filii nr 36 było poświęcone Gustawowi Herlingowi Grudzińskiemu. Grudziński jest znany przede wszystkim jako autor "Innego Świata", który stanowi literackie opracowanie wspomnień autora z jego uwięzienia w gułagu w Jercewie. Utwór należy do kręgu literatury obozowej. Jest to nurt twórczości wynikający z potrzeby dawania świadectwa o fenomenie totalitaryzmu.
Czytaj całość...
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
piątek, 31 maj 2019
W dniach 1 – 9 czerwca 2019 r. w całej Polsce odbywa się XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.
image_001.jpg


Czytaj całość...
Spotkanie DKK
czwartek, 30 maj 2019
image_001.jpg24 maja w Filii nr 12 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, połączone z prelekcją Łukasza Marcińczaka, poświęconą 450-rocznicy podpisania Unii Lubelskiej. Nawiązując do znakomitych prac niedawno zmarłego prof. Jerzego Kłoczowskiego, prowadzący scharakteryzował przyczyny, kierujące kolejnymi Jagiellonami, aby z pogranicznego i peryferyjnego Lublina uczynić najprężniejszy ośrodek polityczny w ówczesnym Królestwie Polskim, w efekcie czego właśnie tutaj podpisano akt zjednoczeniowy z Wielkim Księstwem Litewskim, zmieniający na trwałe historię Europy Środkowo-Wschodniej.
Czytaj całość...
Warsztaty z Fundacją M-ART
czwartek, 30 maj 2019
image_001.jpg
Z wielką przyjemnością w Filii nr 12 po raz kolejny gościliśmy Panią Magdalenę Nieoczym z Fundacji M-ART - artystkę, terapeutkę zajęciową, animatorkę kultury. W zajęciach, które odbyły się dzięki wsparciu Miasta Lublin, wzięły udział dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 60 z 6616

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego