Aktualności
Wróbelka Elemelka lekcja ptasiego niewielka
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpg(...) Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek. Nie za duży, nie za mały, do jedzenia doskonały... i zaczęło się przedstawienie dla najmłodszych przygotowane przez aktorów Teatru Enigmatic.
Czytaj całość...
Komputer bez tajemnic - III edycja zakończona
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgOd października w Filii nr 38 odbywała się III edycja kursu komputerowego dla dorosłych i seniorów pod hasłem: „Komputer bez tajemnic”. Ta edycja prowadzona była z myślą o osobach, które miały już wcześniej kontakt z komputerem. Podczas spotkań kursanci dowiedzieli się w jaki sposób wykorzystać internet jako narzędzie do ćwiczenia pamięci, ale również rozrywki.
Czytaj całość...
"Pan Leśmian"
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgW grudniu w Filii nr 36 można oglądać wystawę "Pan Leśmian". Wystawa pochodzi ze zbiorów Galerii Po Schodach Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie.
Zapraszamy.
Czytaj całość...
Spotkanie świąteczne w Domu Pomocy Społecznej
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgNastrój Świąt Bożego Narodzenia, atmosfera ciszy i pokoju, wzajemna serdeczność i zrozumienie towarzyszyły spotkaniu opłatkowemu w Domu Pomocy Społecznej im. W. Michelisowej. 14 grudnia pracownicy Filii nr 21 mieli okazję spotkać się z podopiecznymi, pracownikami oraz przyjaciółmi DPS.
Czytaj całość...
Historia Dzielnic - Wrotków
wtorek, 19 grudzień 2017

image_001.jpg
Spotkanie opłatkowe Akademii Seniora
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpg8 grudnia w Filii nr 36 był wyjątkowy dzień. Wtedy to Seniorzy z Felina usiedli przy jednym stole, by złożyć sobie życzenia świąteczne i podzielić się opłatkiem.
Czytaj całość...
Nasze miasto w barwach pór roku
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpg„Nasze miasto w barwach pór roku” to tytuł konkursu ogłoszonego na 700-lecie miasta Lublina. Podzieliliśmy uczestników na dwie grupy: przedszkolaki i uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej. Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania. Przyniesiono bardzo dużo wspaniałych prac.
Jury w składzie: Przewodnicząca – Magdalena Opałka, Anna Ostęp i Aneta Kuśnierz postanowiło nagrodzić:
Czytaj całość...
Tutoring w praktyce
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpg15 grudnia w Filii nr 38 gościła pani Aleksandra Lato -  nauczyciel akademicki, przedsiębiorca, pedagog, właścicielka Centrum Kompetencji Społecznych, Medialnych i Twórczych PROFESUS. Pani Aleksandra prowadzi szkolenia z komunikacji niewerbalnej, interpersonalnej i asertywności, a także zajęcia z dziećmi i młodzieżą w celu rozwijania procesów poznawczych (wnioskowania, analizowania tekstów, myślenia dedukcyjnego, abstrakcyjnego, indukcyjnego) i tworzenia metafor.
Czytaj całość...
Rok Josepha Conrada-Korzeniowskiego
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgRok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Z tej okazji w Filii 36 odbyło się spotkanie dotyczące życia i twórczości pisarza.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgKażdy z nas głęboko w sercu skrywa wspomnienia szczególnych świąt, jedynych w swoim rodzaju, niezapomnianych, magicznych... Spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM to dobre miejsce na podzielenie się z innymi swoją wigilijną opowieścią.
Czytaj całość...
Paczka literacka
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgFilia nr 36 wzięła udział w akcji pod hasłem "Paczka literacka". Akcja została zorganizowana przez Wydawnictwo Agora oraz FRSI. Dzięki niej otrzymaliśmy pakiet 21 książek i 2 audiobooki, które wkrótce trafią do rąk naszych czytelników. Publikacje, które znajdą się w księgozbiorze to m. in. "Reporterka" Jacka Antczaka, "Nie wierzę w życie pozaradiowe" Marka Niedźwiedzkiego, "Hitman" Juliusza Machulskiego, czy "Portrety z łagru" Michaiła Chodorkowskiego, "Laska nebeska" Mariusza Szczygła (audiobook).
Czytaj całość...
Lublin. Historia dzielnic w 700. rocznicę lokacji miasta
wtorek, 19 grudzień 2017
Filia nr 16 zaprasza
image_001.jpg


Zakończenie kursu komputerowego
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgZakończyliśmy kolejną edycję kursu komputerowego dla seniorów, poziom podstawowy. 13 grudnia uczestnicy zajęć w Filii nr 36 otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Biblioteczne wędrówki po świecie
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpg12 grudnia w Filii nr 25 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Biblioteczne wędrówki po świecie”. Nasz prelegent Pan Henryk Maciszewski zaprezentował nam ostatnią część relacji z podróży na Krym, która obejmowała Bakczysaraj, Symferopol, Teodozję, Koktebel oraz znajdujące się w ich pobliżu atrakcje turystyczne. Mieliśmy okazję zobaczyć między innymi Pałac Chanów Krymskich, a w nim Dziedziniec Fontann oraz skalne miasto Czufut-Kale, o których pisał Adam Mickiewicz w „Sonetach Krymskich”. Oprócz tego odwiedziliśmy galerię obrazów Iwana Ajwazowskiego, autora licznych dzieł przedstawiających przepiękne widoki morskie.
Czytaj całość...
Biblio-Koderzy
poniedziałek, 18 grudzień 2017
image_001.jpg„Biblio-Koderzy” to warsztaty z programowania adresowane do dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat prowadzone w Filii nr 38 MBP. Podczas dotychczasowych zajęć przeprowadzonych w listopadzie i grudniu uczestnicy kontynuowali naukę programowania za pomocą bloków. W tym celu wykorzystywali platformy online - studiocode i lightbot.
Czytaj całość...
VII Festiwal Słowa i Obrazu
poniedziałek, 18 grudzień 2017
image_001.jpgJuż po raz siódmy Liceum Ogólnokształcące nr XXIX im. cc majora Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora w Lublinie zorganizowało wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie Festiwal Słowa i Obrazu. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem "...Cudów pełen świat...". Po raz pierwszy w historii Festiwalu konkursy - pięknego czytania i plastyczny - miały zasięg wojewódzki. W Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się podsumowanie konkursu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście - pani Maria Bełcik, Inspektor w Wydziale Oświaty i Wychowania oraz pani Barbara Dziuba, przedstawiciel Starostwa Powiatowego, a także laureaci obydwu konkursów wraz z opiekunami, reprezentujący szkoły województwa lubelskiego.
Czytaj całość...
Klasycyzm. Prostota języka, czystość stylu, doskonałość formy
piątek, 15 grudzień 2017
image_001.jpg13 grudnia w Filii 2 podczas koncertu „Klasycyzm. Prostota języka, czystość stylu, doskonałość formy”, po raz kolejny zagrali uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Koncert w bardzo klarowny sposób zaprezentował najważniejsze cechy muzyki II poł. XVII i pierwszych lat XIX wieku, czyli symetryczność, bezpretensjonalność czy pozorną prostotę tych utworów wymagających od wykonawcy precyzji i doskonałości w odzwierciedleniu rytmiki, melodyki, dynamiki i artykulacji. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać utworów wielkiej trójki klasyków wiedeńskich: Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena oraz niemiecko-czeskiego kompozytora Carla Stamiza.
Czytaj całość...
Lubelskie pogawędki
piątek, 15 grudzień 2017
image_001.jpgW ramach projektu „Lubelskie Pogawędki” realizowanego przez Fundację Wspierania Rozwoju Osobistego "Studeo" i Fundację M-art  dzięki wsparciu Miasta Lublin, 14 grudnia, w Filii nr 24  odbyło się spotkanie z naocznym świadkiem wojennej historii Naszej Ojczyzny - Panem Majorem Marianem Pawełczakiem pseudonim „Morwa”- żołnierzem AK, walczącym w oddziale majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory”.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 60 z 5395


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego