Aktualności
Śmierć albo zwycięstwo!
środa, 05 lipiec 2017
Filia nr 6 zaprasza na spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
image_001.jpg
Powiększ

Zwyczajni ludzie i ich niezwykłe pasje
wtorek, 04 lipiec 2017
Filia nr 11 zaprasza 14 lipca na spotkanie z Jadwigą Marcinek
image_001.jpg
Powiększ
Zofia Skiba - malarstwo
wtorek, 04 lipiec 2017
Lublin. Historia dzielnic
wtorek, 04 lipiec 2017
image_001.jpgMieszkańcy Kalinowszczyzny, Ponikwody i Czwartku doczekali się spotkania, w ramach cyklu spotkań promujących publikacje dotyczące historii dzielnic.
29 czerwca Filia nr 10 gościła Dariusza Wolanina i współtwórców niewielkiego formą, acz bogatego treścią zeszytu traktującego o tychże dzielnicach. Nie zabrakło historyka, archeologa, geografa. Wszyscy oni z pasją, entuzjazmem i predylekcją opowiadali o dzielnicach od średniowiecznych czasów aż do XX wieku.


Czytaj całość...
Moje Zemborzyce
wtorek, 04 lipiec 2017
image_001.jpg28 czerwca 2017 r. w Filii nr 20 MBP w Lublinie nastąpił uroczysty wernisaż prac, które powstały na warsztatach fotograficznych "Moje Zemborzyce" prowadzonych w bibliotece przez pana Bartka Żurawskiego, w ramach projektu Dzielnice Kultury. Piękne prace ozdabiają korytarz, zapraszamy do ich oglądania do 14 lipca.
Czytaj całość...
A to historia!
wtorek, 04 lipiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 4 lipca 2017

A to historia! to program czytelniczy na 700 lat Lublina w ramach cyklu Wydawnicze Pory Roku – Wiosna z Literaturą, przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Na 2017 rok w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaplanowano szereg działań: m. in. spotkania z autorami serii wydawniczej A to historia! (Grażyną Bąkiewicz, Dorotą Combrzyńską-Nogala, Zuzanną Orlińską, Kazimierzem Szymeczko, Pawłem Wakułą i Katarzyną Wasilkowską), spotkania z aktorami z Teatru im. H. Ch. Andersena, zajęcia dotyczące historii miasta i legend lubelskich, wystawy ilustracji do serii wydawniczej A to historia!, kiermasze książek Wydawnictwa Literatura, konkursy oraz parada historyczna ulicami Lublina.
Czytaj całość...
Poranki literackie - Legendarny Lublin
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpg27 czerwca w Dziennym Centrum Aktywności odbył się konkurs: „Legendarny Lublin” podsumowujący cykl zajęć o Lublinie zorganizowany z okazji zbliżającej się rocznicy 700-lecia naszego miasta. Uczestnicy warsztatów opisując ilustracje, odpowiadając na pytania oraz rozpoznając czyje to słowa mieli doskonałą okazję, aby jeszcze raz utrwalić wcześniej zdobytą wiedzę. Monika, Sylwia i Adam wykazali się bardzo dobrą znajomością treści poznanych legend. Na zakończenie wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Cukrzyca nie może być na urlopie
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpgJak powinna odżywiać się osoba chorująca na cukrzycę? Czy możemy odżywiać się zdrowo, ale nie nudno? Na te pytania odpowiadała 29 czerwca w Filii nr 18 Pani Dorota Drozd autorka dwóch książek, które są adresowane nie tylko do ludzi chorujących na cukrzycę, ale również dla osób pragnących dbać o zdrowie i sylwetkę i smacznie jeść. Przepisy, które  Pani Dorota podaje są przez nią wypróbowane, większość z nich jest łatwa i prosta do przyrządzenia. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie.
Czytaj całość...
Spacerkiem po Lublinie
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpgPrzedszkole nr 42 w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego Filia nr 17 w Lublinie, włączając się w obchody Jubileuszu 700-lecia Lublina, ogłosiło Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki pt. „Spacerkiem po Lublinie – ilustrowany przewodnik po moim mieście”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań dzieci rodzinnym miastem, zachęcanie do przedstawiania w formie plastycznej historii Lublina, jego zabytków i charakterystycznych miejsc, stworzenie okazji do rozwijania zdolności plastycznych dzieci oraz rozwijanie umiejętności literackich dzieci.
Czytaj całość...
Początki Lublina
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpg"Miasto... dzwoniące kościołami dzieciństwa"
Józef Czechowicz

W ramach obchodów 700-lecia miasta Lublina,  27 czerwca w Filii nr 6 odbyło się kolejne spotkanie z czytelnikami niesłyszącymi. Mówiliśmy o początkach i rozbudowie miasta, o pięknych zabytkach, a także o ludziach, którzy to miasto tworzyli.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
Historia dzielnic - Tatary, Hajdów, Zadębie
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpg28 czerwca w Filii nr 3 MBP odbyło się spotkanie z redakcją serii wydawniczej "Lublin 700 - lecie Historia dzielnic - Tatary, Hajdów, Zadębie".
W 2016 r. dzielnica Tatary obchodziła 100. rocznicę przyłączenia do Lublina. Przez wieki Tatary były wsią królewską, przedmieściem by stać się częścią istotną Lublina. Spora część miasta to budulec pozyskiwany z kamieniołomów na Tatarach.
Po wielu wiekach na Tatarach powstała Fabryka Samochodów Ciężarowych - największy pracodawca w Lublinie. Z budową i funkcjonowaniem FSC łączy się tworzenie nowoczesnego zespołu urbanizacyjnego w Lublinie.
Czytaj całość...
Zgubiono znaleziono
niedziela, 02 lipiec 2017
Filia nr 35 zaprasza na wystawę rzeczy znalezionych w książkach
image_003.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
Marta Turska. Życie z pasją
piątek, 30 czerwiec 2017
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpg


Malowanie na ceramice
piątek, 30 czerwiec 2017
Filia nr 26 zaprasza
image_001.jpg


Spacer nad rzeką
środa, 28 czerwiec 2017
image_001.jpgGościem Filii nr 28 była lubelska pisarka pani Monika A. Oleksa, która wydała kolejną już książkę pt. "Spacer nad rzeką". Wierni czytelnicy licznie przybyli na spotkanie, na którym poznali głównych bohaterów powieści i niezwykle urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego nad Wisłą z kwitnącymi jabłoniami w tle, brukowanymi uliczkami i nadwiślańskimi krajobrazami. Pani Monika wprowadziła uczestników w lekturę przez przedstawienie portretów kobiet występujących w powieści, zaczynając od głównej bohaterki Zosi, poprzez Julię, Joannę, kończąc na Romanie.


Czytaj całość...
Spotkanie z Jackiem Komudą
środa, 28 czerwiec 2017
image_001.jpg22 czerwca w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Komudą w ramach cyklu "Spotkania w Przestworzach", zorganizowane przez  Fundacją Hesperos przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Czytaj całość...
Zakończenie projektów w Filii nr 20
środa, 28 czerwiec 2017
image_001.jpg26 czerwca nastąpiło zakończenie dwóch projektów: "Na początku był lin" - zajęcia fotograficzne prowadzone przez p. Bartka Żurawskiego wraz z Filią nr 20 oraz "Od Żmija do Czarciej Łapy" - zajęcia plastyczne prowadzone przez p. Agatę Komorowską i p. Grzegorza J. Nowickiego wraz z Filią nr 20.
Czytaj całość...
Natalia Usenko w MBP
środa, 28 czerwiec 2017
image_008.jpgAktualizacja 28 czerwca 2017

Natalia Usenko to polska pisarka i poetka. Autorka książek i książeczek dla najmłodszych. Tworzy bajki, wiersze, interpretuje także legendy ludowe. Autorka około 100 publikacje dla dzieci. Od dłuższego czasu współpracuje ze "Świerszczykiem". 20 czerwca była gościem trzech filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Czytaj całość...
Sławin i Sławinek - historia dzielnic
środa, 28 czerwiec 2017
image_001.jpg26 czerwca w Filii nr 38 odbyło się spotkanie z Panem Dariuszem Wolaninem autorem Zeszytów poświęconych historii dzielnic Lublina. Zaproszeni goście mówili o historii, odkryciach i zmianach zachodzących w dziejach dzielnic Sławin i Sławinek pod względem archeologicznym, geologicznym i kulturowym. Istotną kwestią była granica między Sławinem a Sławinkiem. Sławin to najbardziej na północny-zachód wysunięta dzielnica Lublina. Zachodnie i północne granice dzielnicy to jednocześnie granice miasta, sąsiadujące z terenami powiatu lubelskiego w obrębie gminy wiejskiej Jastków.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 40 z 4998


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego