Aktualności
Spójrz abstrakcyjnie na martwą naturę
wtorek, 16 maj 2017
image_001.jpgW dniach od 8 do 31 maja w Filii nr 26 można obejrzeć wystawę Julii Rychwińskiej. Pokaz prac martwej natury w abstrakcyjnym wydaniu to pierwsza wystawa z nowego cyklu projektów artystki. Jej prace mają skłaniać do refleksji nad nieograniczonymi możliwościami naszych mózgów.
Julia Rychwińska to studentka Uniwersytetu Pedagogicznego. Zawsze powtarza, że najbardziej na świecie kocha ludzi,
to właśnie oni inspirują ją do pracy, a w szczególności jej rodzina. Przez lata docierała się z różnymi stylami artystycznymi, by w wieku 21 lat uznać, że najmocniej odwzorowują ją sztuki abstrakcyjne. Jest szczęśliwa, że może gościć ludzi pośród swojej wyobraźni. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Spotkanie z Waldemarem Michalskim
poniedziałek, 15 maj 2017
Filia nr 10 zaprasza
image_001.jpg


Ewa Stachniak w Bibliotece
piątek, 12 maj 2017
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ewą Stachniak
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Mieszkańcom Lublina Królewskiego miasta
czwartek, 11 maj 2017
image_001.jpgPoniedziałkowym spotkaniem Klubu Czytelniczego Readcom w Filii nr 19 zainaugurowałyśmy Tydzień Bibliotek 2017. W Roku Wielkiego Jubileuszu naszego miasta spotkanie z poezją pani Ireny Ciesielskiej-Piech poświęconej miastu nad Bystrzycą, stało się wspaniałą okazją uczczenia tak doniosłego wydarzenia.
W trakcie szybko upływającego nam czasu jak zaczarowane słuchałyśmy wierszy naszego gościa stanowiących poetycką formę utrwalenia pamięci ludzi związanych przez wieki z Lublinem, miejsc i czasu dni chwały w murach naszego miasta.

Czytaj całość...
Neuroteorie sztuki - nowe perspektywy i zagrożenia badawcze
czwartek, 11 maj 2017
image_001.jpg10 maja w Filii nr 2 odbył się kolejny wykład z historii sztuki zatytułowany „Neuroteorie sztuki - nowe perspektywy i zagrożenia badawcze”. Prelekcję wygłosiła Ewa Sobiecka, absolwentka historii sztuki oraz prawa na KUL. Obecnie studiuje malarstwo na UMCS. Jest zwolenniczką idei wzajemnego uzupełniania się nauk przyrodniczych i humanistycznych. W swoich badaniach nad sztuką wykorzystuje wiedzę z innych dziedzin nauki, głównie psychologii i psychiatrii.
Czytaj całość...
Moje USA
czwartek, 11 maj 2017
Filia nr 35 zaprasza 20 maja na wernisaż fotografii
image_001.jpg
Powiększ
Lublin. Historia dzielnic
środa, 10 maj 2017
Filia nr 20 zaprasza
image_001.jpg


Superbabcie w bibliotece
środa, 10 maj 2017
image_001.jpg9 maja w Filii 31 MBP gościliśmy Panie z Klubu SuperBabcie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 30 wzięły udział w warsztatach kukiełki – supełki zorganizowanych w ramach projektu „Święto Lubelskich Dzielnic”. Na 700 –lecie Lublina powstały pacynki -  koziołki lubelskie.
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie z Agnieszką Bernat
poniedziałek, 08 maj 2017
image_001.jpg„Jako pisarka jestem absolutną debiutantką. Pomysł na pisanie tkwił we mnie chyba jednak od zawsze. Taki scenariusz ze zbrodnią, ale i jej rozwiązaniem. Zapisałam go w skrócie, a potem siadłam przed komputerem. Nie wiem, czy inni pisarze zaczynają tworzyć od początku. Jeśli tak, to ja poszłam inną drogą. Zaczęłam od środka, a potem przeskoczyłam na koniec. Dopiero gdy był gotowy, zaczęłam dopisywać, co wydarzyło się pomiędzy tymi dwoma momentami. A początek był dopiero na samym końcu. To wszystko trwało blisko rok”.
Czytaj całość...
Polskie symbole narodowe
poniedziałek, 08 maj 2017
image_001.jpg

5 maja w Filii nr 37 gościliśmy grupę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1. Pani Ewa Świrgoń, pracownik placówki, przeprowadziła lekcję o polskich symbolach narodowych. Z okazji obchodzonego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, skupiła uwagę młodzieży głównie na tym symbolu. Po części teoretycznej uczestnicy zajęć wykonali biało-czerwone flagi w różnych technikach plastycznych.

Katarzyna Mazur
Czytaj całość...
Zabiorę Cię w podróż nieznaną...
poniedziałek, 08 maj 2017
Filia nr 11 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Zwyczajni ludzie i ich niezwykłe pasje".
image_001.jpg
Powiększ
Wystawa fotograficzna
poniedziałek, 08 maj 2017
Galeria Biblio zaprasza na wystawę fotograficzną GRUPY TWÓRCZEJ MOTYCZ „KUPCY”
image_001.jpg
Czytaj całość...
Lubelski Kongres Kultury
poniedziałek, 08 maj 2017
Zachęcamy do udziału w Lubelskim Kongresie Kultury
image_001.jpg


Czytaj całość...
Urzekający świat conradowskich powieści
piątek, 05 maj 2017
image_001.jpgProza Conrada jest jak morza, które najpierw przemierzał, a potem opisywał. Ma różne odcienie, jej literacka fala jest nieprzewidywalna.
Refleksja  pewnego czytelnika po przeczytaniu „Smugi cienia”.

Na kwietniowym  międzypokoleniowym spotkaniu Klubu Czytelniczego Readcom, z udziałem grupy uczniów z Gimnazjum nr 1, przywołałyśmy postać Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego – znanego światu jako Joseph Conrad - w 160. rocznicę urodzin tego twórcy.
Czytaj całość...
Corrida z Maurycym Polaskim
piątek, 05 maj 2017
Wydarzenie w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK
image_001.jpg

Czytaj całość...
Miedzynarodowy Dzień Tańca
czwartek, 04 maj 2017
image_001.jpgW przeddzień Międzynarodowego Dnia Tańca, w Filii nr 11 odbyło się spotkanie z Lidią Marchwińską, tancerką i instruktorką belly dance. Pani Lidia zatańczyła taniec z woalem, pieśń arabską, shaabi oraz taniec ze skrzydłami.
Czytaj całość...
Krajobrazy życia
czwartek, 04 maj 2017
image_001.jpgW środę 26 kwietnia w Filii nr 38 odbył się wernisaż wystawy prac autorstwa Pani Zofii Kardasz pt: „Krajobrazy życia”. Choć sztuka zawsze towarzyszyła pani Zofii i przenikała wszystkie sfery jej życia, ona skupiła się najpierw na życiu rodzinnym, później zajęła się sprawami zawodowymi. Na rozwijanie pasji artystycznej przyszedł czas na emeryturze. To właśnie w tym czasie zaczęła tworzyć pierwsze prace plastyczne. Obrazy powstają szybko - w ciągu jednego dnia, kilku godzin. A przedstawiają przyrodę - kwiaty, góry, wodę, drzewa. Część obrazów to wyobraźnia autorki, ale są one tak autentyczne, że można śmiało powiedzieć, że są to pamiątki ze wspaniałej podroży, której wspomnienie malarka chce utrwalić i przekazać nam w formie pejzaży.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 161 - 180 z 4999


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego