Aktualności
Lublin i Münster w obiektywie  ludzie w życiu codziennym
czwartek, 01 luty 2018
image_001.jpg W ramach kontynuacji promocji miasta partnerskiego Münster Filia nr 28 prezentuje wystawę pokonkursową 4. edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego "Lublin i Münster w obiektywie – ludzie w życiu codziennym" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Obywatelskie Lublin-Münster, Lubelską Szkołę Fotografii, Urząd Miasta Lublin oraz Förderverein - Lublin. Konkurs odbywał się równolegle w Polsce i w Niemczech w dwóch miastach partnerskich w Lublinie i w Münster. Jest to okazja do promowania naszego miasta i pokazania zdjęć na międzynarodowej wystawie fotografii. Eksponujemy 25 najlepszych zdjęć mieszkańców Münster i 25 zdjęć mieszkańców Lublina widzianych oczami fotografów amatorów. Zapraszamy do obejrzenia niezwykłej wystawy.
Czytaj całość...
Karnawał
czwartek, 01 luty 2018
image_001.jpgW styczniu w Filii nr 24 miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Roztocze. Tematem naszego spotkania był karnawał oraz zbliżające się Walentynki. Wspólnie z osobami niepełnosprawnymi rozmawialiśmy o tradycjach i zabawach związanych z tymi wydarzeniami. Zajęcia umiliły również quizy i zabawy o tematyce karnawałowo-walentynkowej.
Czytaj całość...
Stylistka radzi
wtorek, 30 styczeń 2018
image_001.jpg26 stycznia w Filii nr 38 gościliśmy panią Katarzynę Malinowską - stylistkę, kreatorkę wizerunku i personal Shopper’kę. Pani Katarzyna pomagała czytelniczkom w doborze garderoby do określonego typu sylwetki. Radziła, jakie kolory i fasony są odpowiednie do ich typu sylwetki i kolorystki. Czytelniczki pytały, jak uporządkować swoją szafę, czym kierować się podczas wymiany garderoby i wreszcie, jak się przygotować pod względem stylistycznym do powrotu na rynek pracy.
Czytaj całość...
Nicea
poniedziałek, 29 styczeń 2018

image_001.jpg

Wystawa i spotkanie z Dorotą Filip
poniedziałek, 29 styczeń 2018
image_001.jpgOd 8 do 25 stycznia w filii nr 37 można było podziwiać ikony wykonane przez Dorotę Filip z Bieszczadzkiej Pracowni Ikon Krzyża Świętego w Sanoku. Wystaw cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 25 stycznia odbyło się spotkanie z autorką ikon oraz prezentacja wystawy. Wśród licznie przybyłych gości byli między innymi seniorzy z Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus.
Czytaj całość...
Dyskusyjna Paczka Literacka w Filii nr 10
poniedziałek, 29 styczeń 2018
image_001.jpgPo otwarciu Paczki literackiej, którą Filia nr 10 otrzymała w prezencie od Wydawnictwa Agora i FRSI okazało się, że książki "znalazły" zainteresowanie, uznanie i "poczytanie". I tak oto, nasza Dyskusyjna (DKK) paczka  "dobrała się" do tej literackiej.
Czytaj całość...
Przedstawienie edukacyjne
poniedziałek, 29 styczeń 2018
image_001.jpgW ramach wspólnego projektu edukacyjnego realizowanego przez Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS i MBP - studenci III roku przygotowali dla przedszkolaków "Kopciuszka" - kolejne przedstawienie teatralne, które stało się kanwą warsztatów uczących nowej formy opowiadania poprzez  kodowanie w symbolach treści literatury dla dzieci.
Czytaj całość...
Przyjaciółki Staromiejskiej
poniedziałek, 29 styczeń 2018
image_001.jpgTo było zupełnie inne spotkanie, niż planowałyśmy. Pan Tadeusz z przyczyn osobistych nie pojawił się w bibliotece ze swoimi opowieściami o dalekich podróżach, jednak tematów w tym towarzystwie, mamy nadzieję, nigdy nie zabraknie. Kontynuujemy wspomnieniowy charakter spotkań, wracając pamięcią do ludzi i przedmiotów, których dzisiaj próżno szukać, a i miejsca jakby nie te same, począwszy od Lublina, przez całą Polskę, aż po daleką Ukrainę, gdzie nasze Czytelniczki rzucił los.
Czytaj całość...
Kazimierz dwóch księżyców
piątek, 26 styczeń 2018

image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Mapa marzeń
piątek, 26 styczeń 2018
image_001.jpgSzczęściu trzeba pomóc, dlatego na pierwszych styczniowych warsztatach Wytwórni w Filii nr 36, każdy z uczestników wykonał mapę marzeń. Metodę tą objaśniła dr Katarzyna Kociuba-Adamczuk z Centrum Rozwoju Osobistego & Coachingu. Pani Katarzyna uświadomiła  również, że to czego pragniemy zwykle jest w naszym zasięgu, ale nie wiemy, jak po to skutecznie sięgnąć.
Na zakończenie wszyscy chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia dumnie prezentując wykonane kolaże z powycinanych gazet ilustracji, które w symboliczny sposób przedstawiają to co chcemy osiągnąć.
Agnieszka Świstowska-Huszaluk
Czytaj całość...
Konkurs plastyczny
piątek, 26 styczeń 2018
Filia nr 10 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
czwartek, 25 styczeń 2018
image_001.jpgPierwsze w tym roku spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM w Filii nr 24 rozpoczęła Magdalena Szymańska-Mazurek, która zaprezentowała wydany przez MBP kalendarz. Dzięki niemu mamy możliwość przekonać się jak wiele pasji i talentów ukrytych jest wśród pracowników naszej instytucji. Dalsza część spotkania poświęcona była Tadeuszowi Boyowi-Żeleńskiemu. Zgłębiając historię literatury polskiej przełomu XIX i XX wieku nie sposób pominąć tę wybitną postać. Zasłynął on jako pisarz, poeta, satyryk, kronikarz.
Czytaj całość...
Kolędowanie z Herodem
czwartek, 25 styczeń 2018
image_001.jpgGrupy kolędnicze odwiedzające domy w całej Polsce w okresie od Świąt Bożego Narodzenia aż do końca karnawału. To bardzo stara, sięgająca czasów średniowiecza, tradycja. Jeszcze w pierwszej połowie XX wieku powszechnie obecna, dzisiaj zanikająca. Przedstawienie teatralne pod tytułem „Kolędowanie z Herodem”, według scenariusza Lucyny Szabłowskiej, zaprezentowały panie z Klubu SuperBabci i SuperDziadka w Filii nr 21 na Starym Mieście, 25 stycznia 2018 roku.
Czytaj całość...
Kolędowanie z Herodem
czwartek, 25 styczeń 2018
image_001.jpg23 stycznia w Filii nr 31 odbył się spektakl, w którym SuperBabcie wcieliły się w postacie kolędników. Przedstawienie było przygotowane dla dzieci z Przedszkola nr 66 i nr 78. Przedszkolakom bardzo podobały się kostiumy i rekwizyty, które Babcie wykonały samodzielnie.
Czytaj całość...
Dzień Babci i Dzień Dziadka
wtorek, 23 styczeń 2018
image_001.jpgAktualizacja 8 lutego 2018

W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Mali wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia przedszkolne lub szkolne i wręczają laurki, a starsi składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki. W naszych filiach też przygotowywaliśmy się do tych świąt.
Czytaj całość...
Karnawałowe spotkanie z piosenką
wtorek, 23 styczeń 2018
image_001.jpgTegoroczne spotkania Klubu Aktywnego Seniora w Filii nr 13 rozpoczęło "Karnawałowe spotkanie z piosenką". Pan Ryszard Wilczek przeniósł słuchaczy w lata 60-te XX w.
Prelegent przeobraził się w konferansjera, który zapowiadając występy pojawiających się wykonawców bardzo interesująco przybliżał ich sylwetki.
Tym razem to panie zaśpiewały w bibliotece. Zaśpiewały oczywiście jedynie z nagrań archiwalnych.
Wspaniałe głosy Ewy Demarczyk, Violetty Villas czy kameralnej Kaliny Jędrusik rozbrzmiewały jak za dawnych lat wzbudzając jak i wówczas niekłamany podziw.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 141 - 160 z 5585


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego