Aktualności
Świat oczami Akiry Kurosawy
środa, 06 czerwiec 2018
image_001.jpg
Filia 29 zaprasza na wystawę przypominającą Akira Kurosawę jednego z najsłynniejszych reżyserów kina. Filmów takich jak "Siedmiu samurajów" czy "Tronu we krwi" nikomu nie trzeba przedstawiać. Mija właśnie 20 rocznica śmierci tego sławnego Japończyka, który we współpracy z aktorem Toshiro Mifune stworzył niezapomniane obrazy historii X Muzy.
Mariusz Żurek
Czytaj całość...
XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
środa, 06 czerwiec 2018
Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
image_001.jpg

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.
Więcej na stronie Fundacji
Warsztat ilustratora
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpgPodczas kolejnego spotkania z cyklu „Poznaj warsztat ilustratora”, Filię nr 38 MBP odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21.
Uczestnicy dowiedzieli się jak pracuje ilustrator. Poznali proces powstawania szaty graficznej od otrzymania skryptu, przez szkicowanie i projektowanie aż do efektu końcowego - gotowej książki. Podczas każdych zajęć dzieci mają możliwość wcielenia się w ilustratora - samodzielnie wykonują książkę obrazkową.
Czytaj całość...
Planszówkowe środy w Biblio
wtorek, 05 czerwiec 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Kino dla Seniorów
wtorek, 05 czerwiec 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


BiblioKoderzy
poniedziałek, 04 czerwiec 2018
image_001.jpgOd października 2017 roku w naszej Filii odbywały się cotygodniowe spotkania BiblioKoderów - dzieci i młodzieży, których łączy pasja do nowych technologii. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać wiele aplikacji i narzędzi do nauki programowania zarówno w formie offline jak i online. Wykonywali ćwiczenia z cyklu Kodowanie na dywanie z wykorzystaniem kolorowych kubków, rozgrywali powiększoną wersję CodyRoby - gry planszowej przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji, poznawali możliwości Ozobotów - robotów polskiej firmy EduSense, poznali aplikacje tj. LightBot, Run Marco, programowali na platformie Godzina Kodowania.
Czytaj całość...
Wieczór poetycki Jadwigi Doleckiej
piątek, 01 czerwiec 2018
image_001.jpg
24 maja w ramach festiwalu Miasto Poezji w Filii nr 16 odbył się wieczór poetycki Jadwigi Doleckiej, autorki tomików „Azaris”, „Uzdrowiłeś mnie” i „Azaris” tom II. Pani Jadwiga od urodzenia mieszka w Lublinie, jest pedagogiem. Początkowo była lektorem języka niemieckiego, zaś później nauczycielem przedmiotów zawodowych. Pracuje również społecznie, jest animatorem we Wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca działającej przy parafii pw. św. Antoniego Padewskiego oraz lektorem języka niemieckiego. Prywatnie szczęśliwa żona i mama trzech dorosłych synów. Lubi słodycze, uwielbia kwiaty i kocha gwiazdy
Czytaj całość...
Chciałbym być jak...
piątek, 01 czerwiec 2018
image_001.jpg
30 maja odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego „Chciałbym być jak... - ulubiona postać literacka, przeczytałeś - narysuj” zorganizowanego przez Filię nr 24 oraz Administrację Osiedla im. Henryka Sienkiewicza. Konkurs skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie. Uroczystość miała miejsce podczas festynu "Festiwal Radości" zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka.
Czytaj całość...
Co mi w duszy gra
środa, 30 maj 2018

image_001.jpg

Miasto Poezji 2018. Lubelskie Spotkania Literackie w Filii nr 36
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
24 maja Filia nr 36 stała się Mieszkaniem Poezji, w ramach Lubelskich Spotkań Literackich „Miasto Poezji”. W mieszkaniu urządzono  trzy pokoje - w każdym z nich zamieszkał inny rodzaj poezji. Gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej, które miały możliwość wysłuchania starannie dobranych utworów poetyckich o wysokiej wartości artystycznej. Były to wiersze najwybitniejszych twórców liryki dziecięcej, m.in.  Joanny Kulmowej, Danuty Wawiłow, Natalii Usenko, Michała Rusinka i wielu innych. Niektóre z wybranych utworów zostały zaprezentowane w mistrzowskim wykonaniu aktorów scen polskich jako recytacje i poezja śpiewana. Spotkanie zakończyła zabawa w rymy z książką Małgorzaty Strzałkowskiej  „Straszna książka czyli Upiorna zabawa w rymy”.
Czytaj całość...
Szeptanki o pracy
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
Podczas wtorkowych Szeptanek w naszej filii gościliśmy Panią dr Ewelinę Okoniewską, psycholog i trenerkę, która opowiedziała mamom jak wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Uczestniczki dowiedziały się w jakim okresie kobiety w Europie są bierne zawodowo i jakie mogą napotkać trudności w powrocie do pracy po długiej nieobecności. Poznały pozytywne aspekty aktywności zawodowej takie jak, niezależność finansowa czy możliwości rozwoju, a także nawiązywania nowych więzi społecznych.
Pani Ewelina udzieliła również wielu praktycznych porad dotyczących pisania CV.
Dziękujemy za niezwykle motywujące i inspirujące spotkanie!
Czytaj całość...
Aktywni on/offline
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
28 maja zakończył się kurs angielskiego dla seniorów w Filii 36. Dziesięciu kursantów, przez 6 tygodni, uczyło się języka pod okiem Pani Małgorzaty Lipskiej. Dla wielu był to pierwszy kontakt z tym językiem, ale wszyscy świetnie sobie poradzili. Niektórzy zdecydowali się nawet na kontynuację przygody z angielskim.
Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego są częścią projektu "Aktywni on/offline" Fundacji 5Medium.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Twarze Japonii
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
W ciepły, piątkowy wieczór 25 maja w Filii 11 MBP miał miejsce wernisaż wystawy zdjęć Doroty Gruszki „Twarze Japonii”. Pani Dorota razem z panią Patrycją Gas zabrały nas do kraju kwitnącej wiśni opowiadając o obyczajach i życiu Japończyków. Podróż o tyle ciekawa, ponieważ okraszona wieloma ciekawostkami i zabawnymi historiami. To niezwykły kraj z wyjątkowo ciekawą kulturą, tradycją oraz historią, który zadziwi każdego obcokrajowca. Pani Partycja mówiła m. in. o hotelach kapsułowych czy o modnych maseczkach na twarz. Taka maseczka oprócz funkcji higienicznej coraz częściej spełnia funkcję ozdobną – wśród przedstawicieli młodszego pokolenia urosły one do rangi kultowego elementu stroju. Modne są na przykład maseczki z nadrukami z popularnych kreskówek.
Czytaj całość...
Noc Kultury w Filii nr 21
wtorek, 29 maj 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_002.jpg
image_001.jpgCzytaj całość...
Noc Kultury w Filii nr 2
wtorek, 29 maj 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


I Einstein był kobietą: kobiety w polityce
wtorek, 29 maj 2018
image_001.jpg
W czerwcu zapraszamy na wystawę do Filii nr 18, która dotyczy kobiet zaangażowanych w działalność polityczną i społeczną. Przedstawiamy między innymi Elżbietę II, Eleanor Roosevelt, Margaret Tatcher, Indirę Gandhi, Malalę Yousafzai i inne, wielkie osobowości, które swoją niezłomnością i odwagą w obronie wartości i ideałów, w które wierzyły, mogą być przykładem dla współczesnych kobiet.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 141 - 160 z 5933


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego