Aktualności
A gdy wolności przyszedł czas...
środa, 13 czerwiec 2018
image_005.jpg
„Aby człowiek wiedział dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci”
Norman Davies
Dzisiaj w Filii nr 28 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego "A gdy wolności przyszedł czas..." oraz plastycznego "Niepodległość w wyobraźni dziecka". W konkursach wzięli udział uczniowie klas IV- VII ze Szkoły Podstawowej nr 22 . Uczestnicy konkursu literackiego zaprezentowali swoje prace m.in. wiersze, listy, pamiętniki i opowiadania, dotyczące niepodległości. Przyznano 4 nagrody i 3 wyróżnienia. W konkursie plastycznym przyznano 2 pierwsze miejsca, 1 drugie i 2 trzecie oraz 11 wyróżnień. Wystawę prac można oglądać do końca lipca. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Fundacja Sztukmistrze
środa, 13 czerwiec 2018
image_001.jpg
11 czerwca w Filii nr 38 odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z Fundacją Sztukmistrze. Podczas warsztatów dzieci w wieku od 7 do 11 lat uczyły się m.in. kręcenia talerzami czy żonglerki chustami i piłeczkami, pracowały nad równowagą i koordynacją, wzmacniały swoje poczucie wartości i uczyły się pracy w grupach. Praca ze Sztukmistrzami to udana współpraca, która widoczna była  podczas dwóch Nocy Bibliotek organizowanych przez filię nr 38 MBP. W ubiegłym roku dzięki nim mieliśmy niezwykle piękny pokaz fireshow, w tym roku zostały przeprowadzone warsztaty cyrkowe. Bardzo dziękujemy Sztukmistrzom za aktywność i włączenie się do naszych akcji a wszystkich ochotników zapraszamy na kolejne zajęcia już we wrześniu.
Czytaj całość...
Lato w Mieście w Miejskiej Bibliotece Publicznej
wtorek, 12 czerwiec 2018
Tworzenie gry „Jungle”, „Historia Polski w legendach i podaniach”, „Lato z intrygą w książce”, spotkania z grami planszowymi zajęcia plastyczne, literackie i komputerowe, warsztaty kulturalne, zajęcia plastyczno-edukacyjne, to tylko niektóre z propozycji  przygotowanych przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Wakacyjne zajęcia dla dzieci są bezpłatne, ale na niektóre z nich obowiązują zapisy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem spotkań. Zapisy ruszają od 14 czerwca.
image_001.jpg

Czytaj całość...
Zwierzęta w obiektywie Krzysztofa Olszaka
wtorek, 12 czerwiec 2018
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg


Kultura ze smakiem
wtorek, 12 czerwiec 2018
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg


Cieszmy się wolnością
wtorek, 12 czerwiec 2018
image_001.jpg7 czerwca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 na osiedlu Prusa odbył się festyn rodzinny pod hasłem "Cieszmy się wolnością", wpisujący się w obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i ustanowienia roku 2018 Rokiem Praw Kobiet. Dla dzieci i dorosłych przygotowano moc atrakcji. Wśród nich znalazły się występy i warsztaty artystyczne, dmuchana zjeżdżalnia, grupa rekonstrukcyjna, możliwość przejażdżki kucykiem. Organizatorzy oferowali także pomiar tkanki tłuszczowej, znakowanie rowerów a także  stoiska z poczęstunkiem. W inicjatywie uczestniczyła Filia nr 13 MBP, a rozdawane przez pracowników książki cieszyły się dużym powodzeniem.
Organizatorzy i współorganizatorzy festynu zadbali o dobrą zabawę, która udała się także dzięki pięknej pogodzie.
Adam Sokół, Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
Ikony - kontemplacja
wtorek, 12 czerwiec 2018

image_002.jpg

Jedna drużyna - szkoła i rodzina
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
image_001.jpg
Udział Miejskiej Biblioteki Publicznej w festynach organizowanych przez lokalną społeczność jest dowodem na to, że filie biblioteczne tworzą przestrzeń kulturalną dzielnicy, są rozpoznawalne przez jej mieszkańców i identyfikują się z nimi. Filia nr 38 MBP została zaproszona do wystawienia swojego stanowiska podczas festynu szkolnego organizowanego przez ZS nr 12 przy ul. Sławinkowskiej pod hasłem „Jedna drużyna - szkoła i rodzina.” I tę jedność było widać w przygotowanych namiotach, w których uczniowie,rodzice i nauczyciele częstowali przysmakami z danego kraju europejskiego.
Czytaj całość...
Portret słowem pisany
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
image_002.jpg
28 lipca 2018 roku będziemy obchodzić 20 rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu ogromnych zasług dla tego Artysty, postanowił oddać Mu hołd ustanawiając rok 2018 - Rokiem Zbigniewa Herberta.
8 czerwca w Filii 29 odbyło się spotkanie poświęcone Zbigniewowi Herbertowi pt.: „Portret słowem pisany”, które przygotowały uczennice klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 45 wraz z Panią bibliotekarką Lilianą, aby uczcić patrona swej szkoły.

Czytaj całość...
Drogi ku wiedzy
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
image_001.jpg
Przez cały maj tego roku w Filii nr 3 MBP obecna była wystawa "Drogi ku wiedzy". Ekspozycja składa się z plansz stworzonych z różnorodnych dokumentów, a została wypożyczona ze zbiorów Archiwum Państwowego w Lublinie. Zaprezentowano na niej różnorodność dokumentów życia szkolnego od XVIII wieku do początku XX wieku, które pokazały całą złożoność tematu nauczania i szkolnictwa, w czasach kiedy Polski nie było na mapach, a za mówienie po polsku groziły surowe kary.
Czytaj całość...
Program Estetyka
poniedziałek, 11 czerwiec 2018

image_001.jpg


Piknik sensoryczny
piątek, 08 czerwiec 2018
image_001.jpg
We wtorek 5 czerwca, na polanie przed Filią nr 38 MBP, odbyła się II Edycja „Pikniku Sensorycznego” kończącego cykl tegorocznych „Szeptanek” - spotkań dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. Podczas pikniku maluchy miały możliwość pobudzania różnych zmysłów, w szczególności dotyku, węchu i wzroku. Specjalnie dla nich została przygotowana ścieżka sensoryczna, wielkoformatowy witraż, plansze z owocowymi zapachami, domowej roboty ciastolina, ukryte w lodzie dinozaury i wiele innych atrakcji. Ważnym elementem była duża książka sensoryczna, którą dzieci i rodzice mogli samodzielnie uzupełnić. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, jest nam niezwykle miło, że tak licznie przybyliście na to wydarzenie. Do zobaczenia we wrześniu!
Czytaj całość...
Wolność i poeci
piątek, 08 czerwiec 2018

image_002.jpg
Adam Godlewski - wystawa
czwartek, 07 czerwiec 2018

image_001.jpg

Kino dla Seniorów
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpg
10 i 24 maja w Biblio można było obejrzeć dwa pokazy w ramach cyklu NA KŁOPOTY... TOM HANKS. Skupiliśmy się na jednych z ostatnich filmów aktora, w których wcielił się w prawdziwe, żyjące postaci. Najpierw przeżył atak somalijskich piratów na statek handlowy, by później bohatersko wylądować samolotem pasażerskim na rzece Hudson.
Czerwiec jest miesiącem ewidentnie kojarzonym z dziećmi. Pierwszego obchodzą one swoje święto, a 3 tygodnie później zaczynają upragnione wakacje. Dlatego w cyklu OCZAMI DZIECI obejrzymy francuską odpowiedź na „Stowarzyszenie umarłych poetów” Petera Weira, gdzie nowy nauczyciel muzyki w poprawczaku, buntuje się przeciwko żelaznej dyscyplinie, jaką narzucają wychowankom inni pedagodzy.
Druga historia opowiada o autystycznym chłopcu, który postanawia rozszyfrować ostatnią wiadomość ojca, nadaną 11 września 2001 roku z jednej z wież World Trade Center.
Zapraszamy serdecznie.
Chwile z Armenią
czwartek, 07 czerwiec 2018

image_001.jpg

Festyn Rodzinny na Wrotkowie
czwartek, 07 czerwiec 2018

image_001.jpg

Komputery - prosta sprawa
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpgW tym miesiącu seniorzy dowiedzieli się, jak słuchać muzyki i oglądać filmy w internecie, zarezerwować bilet do kina czy teatru, a także zapoznać się z opiniami na temat interesujących ich książek. Poznali internetowe mapy i rozkłady jazdy oraz sposoby wyszukiwania wakacyjnych kwater. Otworzyła się przed nimi również możliwość dokonywania zakupów przez internet.
Czytaj całość...
Noc Kultury
czwartek, 07 czerwiec 2018
image_001.jpgZ 2 na 3 czerwca odbyła się już dwunasta edycja Nocy Kultury. MiastoMomenTy - to tegoroczne hasło imprezy. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z Nocy Kultury w Filii nr 2 i Filii nr 21 MBP.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 121 - 140 z 5933


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego