Aktualności
Ewa Stachniak w Bibliotece
piątek, 12 maj 2017
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ewą Stachniak
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Mieszkańcom Lublina Królewskiego miasta
czwartek, 11 maj 2017
image_001.jpgPoniedziałkowym spotkaniem Klubu Czytelniczego Readcom w Filii nr 19 zainaugurowałyśmy Tydzień Bibliotek 2017. W Roku Wielkiego Jubileuszu naszego miasta spotkanie z poezją pani Ireny Ciesielskiej-Piech poświęconej miastu nad Bystrzycą, stało się wspaniałą okazją uczczenia tak doniosłego wydarzenia.
W trakcie szybko upływającego nam czasu jak zaczarowane słuchałyśmy wierszy naszego gościa stanowiących poetycką formę utrwalenia pamięci ludzi związanych przez wieki z Lublinem, miejsc i czasu dni chwały w murach naszego miasta.

Czytaj całość...
Neuroteorie sztuki - nowe perspektywy i zagrożenia badawcze
czwartek, 11 maj 2017
image_001.jpg10 maja w Filii nr 2 odbył się kolejny wykład z historii sztuki zatytułowany „Neuroteorie sztuki - nowe perspektywy i zagrożenia badawcze”. Prelekcję wygłosiła Ewa Sobiecka, absolwentka historii sztuki oraz prawa na KUL. Obecnie studiuje malarstwo na UMCS. Jest zwolenniczką idei wzajemnego uzupełniania się nauk przyrodniczych i humanistycznych. W swoich badaniach nad sztuką wykorzystuje wiedzę z innych dziedzin nauki, głównie psychologii i psychiatrii.
Czytaj całość...
Moje USA
czwartek, 11 maj 2017
Filia nr 35 zaprasza 20 maja na wernisaż fotografii
image_001.jpg
Powiększ
Lublin. Historia dzielnic
środa, 10 maj 2017
Filia nr 20 zaprasza
image_001.jpg


Superbabcie w bibliotece
środa, 10 maj 2017
image_001.jpg9 maja w Filii 31 MBP gościliśmy Panie z Klubu SuperBabcie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 30 wzięły udział w warsztatach kukiełki – supełki zorganizowanych w ramach projektu „Święto Lubelskich Dzielnic”. Na 700 –lecie Lublina powstały pacynki -  koziołki lubelskie.
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie z Agnieszką Bernat
poniedziałek, 08 maj 2017
image_001.jpg„Jako pisarka jestem absolutną debiutantką. Pomysł na pisanie tkwił we mnie chyba jednak od zawsze. Taki scenariusz ze zbrodnią, ale i jej rozwiązaniem. Zapisałam go w skrócie, a potem siadłam przed komputerem. Nie wiem, czy inni pisarze zaczynają tworzyć od początku. Jeśli tak, to ja poszłam inną drogą. Zaczęłam od środka, a potem przeskoczyłam na koniec. Dopiero gdy był gotowy, zaczęłam dopisywać, co wydarzyło się pomiędzy tymi dwoma momentami. A początek był dopiero na samym końcu. To wszystko trwało blisko rok”.
Czytaj całość...
Polskie symbole narodowe
poniedziałek, 08 maj 2017
image_001.jpg

5 maja w Filii nr 37 gościliśmy grupę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1. Pani Ewa Świrgoń, pracownik placówki, przeprowadziła lekcję o polskich symbolach narodowych. Z okazji obchodzonego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, skupiła uwagę młodzieży głównie na tym symbolu. Po części teoretycznej uczestnicy zajęć wykonali biało-czerwone flagi w różnych technikach plastycznych.

Katarzyna Mazur
Czytaj całość...
Zabiorę Cię w podróż nieznaną...
poniedziałek, 08 maj 2017
Filia nr 11 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Zwyczajni ludzie i ich niezwykłe pasje".
image_001.jpg
Powiększ
Wystawa fotograficzna
poniedziałek, 08 maj 2017
Galeria Biblio zaprasza na wystawę fotograficzną GRUPY TWÓRCZEJ MOTYCZ „KUPCY”
image_001.jpg
Czytaj całość...
Lubelski Kongres Kultury
poniedziałek, 08 maj 2017
Zachęcamy do udziału w Lubelskim Kongresie Kultury
image_001.jpg


Czytaj całość...
Urzekający świat conradowskich powieści
piątek, 05 maj 2017
image_001.jpgProza Conrada jest jak morza, które najpierw przemierzał, a potem opisywał. Ma różne odcienie, jej literacka fala jest nieprzewidywalna.
Refleksja  pewnego czytelnika po przeczytaniu „Smugi cienia”.

Na kwietniowym  międzypokoleniowym spotkaniu Klubu Czytelniczego Readcom, z udziałem grupy uczniów z Gimnazjum nr 1, przywołałyśmy postać Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego – znanego światu jako Joseph Conrad - w 160. rocznicę urodzin tego twórcy.
Czytaj całość...
Corrida z Maurycym Polaskim
piątek, 05 maj 2017
Wydarzenie w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK
image_001.jpg

Czytaj całość...
Miedzynarodowy Dzień Tańca
czwartek, 04 maj 2017
image_001.jpgW przeddzień Międzynarodowego Dnia Tańca, w Filii nr 11 odbyło się spotkanie z Lidią Marchwińską, tancerką i instruktorką belly dance. Pani Lidia zatańczyła taniec z woalem, pieśń arabską, shaabi oraz taniec ze skrzydłami.
Czytaj całość...
Krajobrazy życia
czwartek, 04 maj 2017
image_001.jpgW środę 26 kwietnia w Filii nr 38 odbył się wernisaż wystawy prac autorstwa Pani Zofii Kardasz pt: „Krajobrazy życia”. Choć sztuka zawsze towarzyszyła pani Zofii i przenikała wszystkie sfery jej życia, ona skupiła się najpierw na życiu rodzinnym, później zajęła się sprawami zawodowymi. Na rozwijanie pasji artystycznej przyszedł czas na emeryturze. To właśnie w tym czasie zaczęła tworzyć pierwsze prace plastyczne. Obrazy powstają szybko - w ciągu jednego dnia, kilku godzin. A przedstawiają przyrodę - kwiaty, góry, wodę, drzewa. Część obrazów to wyobraźnia autorki, ale są one tak autentyczne, że można śmiało powiedzieć, że są to pamiątki ze wspaniałej podroży, której wspomnienie malarka chce utrwalić i przekazać nam w formie pejzaży.
Czytaj całość...
Rodzina z książką
czwartek, 04 maj 2017
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg
Magiczny sen. Tatiana Majewska
czwartek, 04 maj 2017
Galeria OKNA zaprasza do oglądania wystawy
image_001.jpg


Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM
czwartek, 04 maj 2017
image_001.jpgW 2017 roku obchodzimy 160. rocznicę urodzin Josepha Conrada Korzeniowskiego - brytyjskiego pisarza pochodzenia polskiego.
W związku z tym Jubileuszem Sejm Polski ogłosił rok 2017 m. in. Rokiem Josepha Conrada, a w Klubie Czytelniczym Readcom przy Filii nr 6 w dniu 20 kwietnia, z tej okazji, odbyła się prelekcja poświęcona życiu i twórczości tego pisarza.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 121 - 140 z 4956


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego