Aktualności
Magda Stachula - spotkanie autorskie
czwartek, 24 sierpień 2017
image_001.jpgZ ogromną przyjemnością zauważamy, że literatura polska cieszy się wśród naszych czytelników ogromną popularnością. Dzieła polskich pisarzy są wybierane z wielu powodów. Przedstawiane problemy są dla nas realne, mentalność głównych bohaterów jest bliższa sercu, a tło historyczne- bardziej zrozumiałe. Szczególne zainteresowanie budzą polskie powieści sensacyjne, więc śmiało możemy powiedzieć, że spotkanie z Panią Magdą Stachulą było spełnieniem marzeń wielu naszych czytelników.
Czytaj całość...
Abstrakcyjna natura
poniedziałek, 21 sierpień 2017
image_001.jpgJulia Rychwińska, Studentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Po uszy zakochana w malarstwie i dobrej poezji. Swoją przyjaźń z obrazami rozpoczęła za czasów przedszkolnych i nigdy się z nią nie rozstała. Pierwsze sztalugi w wieku 8 lat otrzymała od ojca chrzestnego, wtedy już wiedziała, że z malarstwem nie rozstanie się nigdy. Wzloty i upadki w dziedzinach artystycznych pozwoliły jej udoskonalić siebie i obrać odpowiedni kierunek. Przez lata docierała się z różnymi stylami artystycznymi, by w wieku 21 lat uznać, że najmocniej odwzorowują ją sztuki abstrakcyjne. Takie jest również jej wnętrze, osobowość i życie.
Czytaj całość...
Spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem
poniedziałek, 21 sierpień 2017
Siedem obrazów na 700-lecie Lublina
piątek, 18 sierpień 2017
image_001.jpgAutorską wystawę "Siedem obrazów na 700-lecie Lublina" można oglądać w Filii nr 21 od 10 sierpnia 2017 roku. Kazimierz Kraczoń po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej wrócił do rodzinnego miasta, by otworzyć własną pracownię architektoniczną, rozwijając przy tym pasję rysowania i malowania. W autorskiej szkole rysunku i malarstwa przygotowuje młodzież na studia architektoniczne, prowadzi też plenery rysunkowe i akwarelowe dla różnych grup wiekowych. Jest członkiem Izby Architektów RP oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.


Czytaj całość...
Poczytaj przy kawie w bibliotece
piątek, 18 sierpień 2017
image_001.jpgBędziemy proponować kolejne daty spotkań, aby mogły się sobą nacieszyć Przyjaciółki Staromiejskiej Filii nr 21, uczestniczki naszych szkoleń z podstawowej obsługi komputera. Dzisiaj to my od nich dowiadujemy się, jakie nowinki wprowadził portal społecznościowy, z którego namiętnie korzystają. Ot, wystarczyło skrzyknąć się na czacie, 9 sierpnia dołączyło kilka innych osób, które codziennie pozdrawiają się wirtualnie. Podzielmy się więc czasem, lekturą, wspomnieniami. Napijmy się herbaty, zaparzonej świeżej mięty, poczujmy zapach kawy, którą trzeba pić w najlepszym towarzystwie albo w samotności - wtedy smakuje tak, jak pachnie.


Czytaj całość...
MAPY - Aleksandry i Daniela Mizielińskich
piątek, 11 sierpień 2017
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
zaprasza na wystawę ilustracji książkowej prezentowaną w filiach
od 7 sierpnia do 13 września 2017

image_001.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
Minh Dam - Trzy Kontynenty
środa, 09 sierpień 2017
image_001.jpgW Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy malarstwa Minh Dama, zatytułowanej "Trzy kontynenty". Ekspozycja została zorganizowana w ramach projektu "Sztuka w OKNACH" przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji 700-lecia Miasta Lublin.
Minh Dam urodził się w Wietnamie, skąd w wieku 7 lat wyemigrował do Polski. Tu ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Czytaj całość...
Poznaj swojego sąsiada
wtorek, 08 sierpień 2017
image_001.jpgW sierpniu w Filii nr 11 można obejrzeć wystawę szkiców naszego czytelnika Krzysztofa Chmielewskiego. Sam o sobie mówi: "Gitarzysta, poeta, grafoman literacki przy okazji malarz... szkice są jak improwizacja jazzowa na gitarze - są ulotne i nie wracają nigdy."
Krzysztof Chmielewski
Czytaj całość...
700 lat Lublina. Poznajemy najcenniejsze zabytki.
środa, 26 lipiec 2017
image_001.jpg25 lipca odbyliśmy z czytelnikami niesłyszącymi kolejną wycieczkę po Lublinie. Co prawda w zmniejszonym składzie (sezon urlopowy), ale nikt z nas nie chciał z tej przyjemności rezygnować. Spacerując po Starym Mieście odwiedziliśmy Bazylikę oo. Dominikanów i Archikatedrę Lubelską.
Czytaj całość...
Rok Tadeusza Kościuszki
środa, 26 lipiec 2017
image_001.jpgZ okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki uchwałą Parlamentu RP, rok 2017 ogłoszony został Rokiem Tadeusza Kościuszki.
Tadeusz Kościuszko (ur. 4 lutego 1746 r. w Mereczowszczyźnie, zm. 15 października 1817 r. w Solurze) inżynier wojskowy, fortyfikator m.in. West Point, polski i amerykański generał, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (1775–1783).
Czytaj całość...
Spotkanie dla osób niesłyszących
poniedziałek, 24 lipiec 2017
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpg


fotoRURY
poniedziałek, 24 lipiec 2017
image_001.jpgFilia nr 28 zaprasza do oglądania wystawy powarsztatowej pleneru fotograficznego zrealizowanego w ramach projektu "fotoRURY" dzięki wsparciu miasta Lublin w ramach obchodów 700 lecia miasta. Uczestnikami projektu byli młodzi ludzie, którzy wykorzystując fotografię opisali dzielnicę Rury w obrazach. Zgłębiali tajemnice fotografii dokumentalnej, reportażowej i portretowej. Wystawę można oglądać do 18 sierpnia.
Czytaj całość...
Lublin w rysunkach Józefa Tarłowskiego
czwartek, 20 lipiec 2017
image_001.jpg„Przepiękne panoramy Lublina od stuleci intrygowały koneserów, fascynowały malarzy. Pierwsza z nich uwieczniona została w roku 1617 przez Hogenberga na sztychu w znanym dziele Jerzego Brauna o miastach Europy. Panoramy Lublina podziwiać możemy np. w kościele oo. Dominikanów na znanym obrazie „Pożar Lublina” z 1719 r., na miedziorycie Jana Maszewskiego z 1774 r., na obrazie „Wjazd gen. Zajączka do Lublina” pędzla Filipa Dąbka z 1826 r., czy na litografii „Widok Lublina” P. Hackerta z 1840 r. oraz na XIX-wiecznym rysunku Leona Urmowskiego - autora „Almanacha lubelskiego".
Czytaj całość...
Spotkanie z Zośką Papużanką
poniedziałek, 17 lipiec 2017
image_001.jpg"(...) Zrobisz mi świat? Malutki. Tylko dla mnie żeby był – poprosiłam.
- Ty jesteś światem – powiedział Staś i zaśmiał się. - Pamiętaj (...)"
Ślady


Zośka Papużanka.
Wrażliwość, czułość, wielobarwność, niezależność.
"Szopka" to jej literacki debiut (2012), książka nominowana do nagrody Nike i Paszportów Polityki. Leszek Bugajski na łamach Newsweeka wypowiadał się o "Szopce", która w ciągu 4 miesięcy rozeszła się w ponad 6 i pół tys. egzemplarzy: "Ta powieść jest jak skręcona sprężyna.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 121 - 140 z 5129


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego