Aktualności
Poezja Wisławy Szymborskiej
poniedziałek, 21 styczeń 2019

image_001.jpg

Mapa marzeń
poniedziałek, 21 styczeń 2019
image_001.jpg
18 stycznia w Filii nr 11 odbyło się cykliczne spotkanie dla seniorów z Centrum Usług Socjalnych. Tym razem uczestnicy, pod kierunkiem Aliny Gumieniak wykonali swoją mapę marzeń.
Poniżej fotorelacja ze spotkania.
Czytaj całość...
Historia Lublina - gra
poniedziałek, 21 styczeń 2019
image_002.jpg
"Historia Lublina" to gra karciana, którą Fundacja Trach przekazała placówkom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. W każdej filii (oprócz szpitalnych) można kreatywnie  spędzić czas, a przy tym poznać dzieje jednego z najważniejszych polskich miast – Lublina.
W Filii nr 35 odbyły się pierwsze rozgrywki, podczas których zadaniem graczy było układanie kart ważnych historycznych faktów w kolejności chronologicznej.
"Historia Lublina" to świetne narzędzie do integracji, zabawy i edukacji. Proste zasady i wiele zróżnicowanych kart wydarzeń gwarantują dobrą zabawę. Zachęcamy Państwa do korzystania z naszych zasobów.

Czytaj całość...
Palmyra - antyczne miasto zniszczone przez ISIS
poniedziałek, 21 styczeń 2019
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpgSzukając obecności
poniedziałek, 21 styczeń 2019
Zapraszamy na wernisaż 4 lutego 2019, godz. 17.00
image_001.jpg

Czytaj całość...
Portreciarze
poniedziałek, 21 styczeń 2019

image_001.jpg

Czytaj całość...
Historia polskiego pieniądza papierowego
piątek, 18 styczeń 2019
image_001.jpg
16 stycznia w Filii nr 37 miało miejsce spotkanie z kolekcjonerem panem Zbigniewem Wójcikiem - nauczycielem LCKZiU w Lublinie. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć wystawę pt. „Sto lat niepodległości, sto lat pieniądza polskiego”, prezentującą zbiory pana Zbigniewa, wykonaną przez panią Marię Herman i panią Urszulę Kluchę - pracownice biblioteki LCKZiU w Lublinie.
Dzięki naszemu gościowi mogliśmy zagłębić się w świat numizmatyki. Prezentowane eksponaty są tylko niewielką częścią jego kolekcji, która obejmuje również monety oraz banknoty z całego świata.Czytaj całość...
Jasełka w Filii nr 34
czwartek, 17 styczeń 2019
image_001.jpg
Do Filii nr 34 z dobrymi życzeniami na Nowy Rok i jasełkami przybyli mali kolędnicy z Przedszkola Sióstr Urszulanek. W spotkaniu z nimi uczestniczyli uczniowie dwóch klas SP nr 50. Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, przeniesione poza teren kościoła istnieją po dzień dzisiejszy. Mimo pewnych różnic wiele zwyczajów pozostało niezmienionych przez te wszystkie lata. Sprawia to wielka siła jaką jest tradycja. Przekazując najmłodszemu pokoleniu obyczaje pozostające w pamięci starszych zaszczepiamy w nich przywiązanie do tradycji przodków.
Czytaj całość...
Myszkowanie w bibliotece 50+
czwartek, 17 styczeń 2019
image_001.jpgW Filii nr 34 dobiegła końca X edycja Warsztatów Komputerowych dla seniorów „Myszkowanie w bibliotece 50+”. Przez cztery miesiące grupa Seniorów zgłębiała tajniki podstawowej obsługi komputera, korzystania z programów do pisania i edycji tekstu, edycji zdjęć,  korzystania z poczty elektronicznej, rezerwacji miejsc w kinach, teatrach i poruszania się w przestrzeni Internetu. Szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo w Sieci.
Czytaj całość...
Mały Polak  wielki kraj
czwartek, 17 styczeń 2019
image_001.jpgW Filii nr 31 prezentowana jest wystawa zdjęć nadesłanych na konkurs „Mały Polak – wielki kraj”, który zorganizowało Przedszkole nr 87 w Lublinie. Zdjęcia są poświęcone tematowi ojczyzny i wiążą się z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiają zachwyt dziecka nad „polskością”.
Czytaj całość...
Biblioteczna Loteria Literacka
czwartek, 17 styczeń 2019
Od 14 stycznia w Filii nr 38 każdy czytelnik, który wypożyczy książkę na swoje konto może wziąć udział w Bibliotecznej Loterii Literackiej. Do rozlosowania są nagrody takie jak książki, zakładki do książek czy też gadżety biblioteczne. Akcja trwa do wyczerpania zapasów. Serdecznie zapraszamy do udziału!
image_001.jpg

Mała lekcja przyrody
środa, 16 styczeń 2019
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpgFerie w Bibliotece
środa, 16 styczeń 2019

image_001.jpg
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przygotowała w swoich filiach bogatą ofertę działań dla dzieci i młodzieży. Proponujemy m. in.: ciekawe spotkania literackie, rozgrywki gier planszowych, warsztaty plastyczne. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem zajęć.
Wszystkie zajęcia prowadzone w czasie ferii w bibliotece są bezpłatne.

Czytaj całość...
Przy kawie o świętowaniu
środa, 16 styczeń 2019
image_001.jpgStarożytni Rzymianie nazywali zimowe przesilenie czasem niezwyciężonego Słońca i obchodzili Saturnalia. Wśród Słowian moment górowania Słońca wiązał się z celebrowaniem, które w zależności od regionu i czasu, nazywane było Świętem Godowym, Szczodrymi Godami lub Świętami Zimowego Staniasłońca. Współczesne obchody Bożego Narodzenia w wielu aspektach czerpią z tradycji pogańskiej. Najważniejszą spuścizną dawnych obchodów dni niezwyciężonego Słońca jest to, że w czasie świąt należy się cieszyć i świętować. Ludzie od dawien dawna gromadzili się, by ucztować i wyprawiali radosne biesiady z okazji ponownego wydłużania dnia.
Czytaj całość...
Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
środa, 16 styczeń 2019
Filia nr 29 zaprasza
image_001.jpgIndywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów
wtorek, 15 styczeń 2019
image_001.jpg
W Filii nr 29 można skorzystać z zajęć obsługi komputera i urządzeń mobilnych (np. tablet, smartfon). Intensywność kursu oraz informacje przekazywane uczestnikom zajęć są dostosowane do indywidualnych potrzeb kursantów. Podczas spotkań uczestnicy mogą zdobyć podstawową wiedzę nt. obsługi sprzętu komputerowego, nauczyć się pisać, segregować pliki. Seniorzy uczą się korzystać z przeglądarki internetowej, łączyć się z wi-fi, poznają podstawowe zasady wyszukiwania informacji on-line.


Czytaj całość...
Mapa marzeń
wtorek, 15 styczeń 2019
image_001.jpg
Mapa marzeń to kolaż z powycinanych z gazet zdjęć czy haseł, które symbolicznie mają oddawać nasze pragnienia. Wybierając konkretne obrazy porządkujemy swoje marzenia, koncentrujemy się na nich, a to z kolei sprawia, że stają się możliwe do spełnienia. Nasze spotkanie w Filii nr 11 MBP w tworzeniu Mapy marzeń poprowadziła Alina Gumieniak, za co bardzo dziękujemy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 120 z 6385

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego