Aktualności
Skarby Kultury Przestrzeni - konferencja prasowa
środa, 08 maj 2019
image_001.jpg
Skarby Kultury Przestrzeni to konkurs dla mieszkańców Lublina, do którego można zgłosić swoje ulubione trasy spacerowe, klimatyczne zakątki, drzewa, ścieżki... 8 maja w pobliżu jednego z takich Skarbów (krzewów bzu, układających się w łuk) odbyła się konferencja prasowa dotycząca projektu. Z przedstawicielami lubelskich mediów rozmawiali organizatorzy akcji: Marcin Skrzypek - Forum Kultury Przestrzeni (Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN") i Bartosz Niewiadomski - Fundacja Krajobrazy, a z ramienia współorganizatora, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, Zastępca Dyrektora ds. Merytorycznych Renata Filipiak.
Czytaj całość...
W dolinie Rodanu
środa, 08 maj 2019

image_001.jpg

Reportaż
wtorek, 07 maj 2019
image_001.jpg
"Reportaż" to relacja zdjęciowa z wycieczki po Warszawie - mieście o burzliwej historii i niezliczonych możliwościach. Prezentowana w Filii nr 23 MBP wystawa eksponuje obiekty i miejsca o charakterze zabytkowym, ogromnym znaczeniu historycznym i kulturalnym, zarówno dla Polski jak i dla całego świata.
Czytaj całość...
Skarby Kultury Przestrzeni
wtorek, 07 maj 2019

Zachęcamy do udziału w spotkaniach
image_001.jpg

Czytaj całość...
Warsztaty artystyczne
poniedziałek, 06 maj 2019
image_001.jpg
Filia nr 13 wraz ze współpracującymi fundacjami „Studeo” oraz „M-Art” zorganizowała kolejne w tym miesiącu warsztaty artystyczne dla seniorów skupionych w Klubie Aktywnego Seniora LSM. Na spotkaniu panie tworzyły lampiony ze słoiczków po jogurtach, które własnoręcznie ozdabiały farbami do malowania na szkle. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.
Adam Sokół
Czytaj całość...
Komeda. Osobiste życie jazzu
poniedziałek, 29 kwiecień 2019
image_001.jpg28 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską promujące jej ostatnią książkę pt. "Komeda. Osobiste życie jazzu". Spotkanie odbyło się w ramach 11. edycji Lublin Jazz Festival.
Magdalena Grzebałkowska jest dziennikarką, współpracującą obecnie przede wszystkim z "Gazetą Wyborczą". Jest autorką bestsellerowych książek: "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego" (2011), "Beksińscy. Portret podwójny" (20114), "1945. Wojna i pokój" (2015). Jest laureatką wielu nagród, w tym Nike Czytelników w 2016 roku.
Czytaj całość...
Spotkania Teatralne dla Seniorów
poniedziałek, 29 kwiecień 2019

image_001.jpg

Patrząc na jazz
poniedziałek, 29 kwiecień 2019
image_001.jpgPrzy okazji tegorocznej edycji 11. Lublin Jazz Festiwal, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się dwa spotkania. Galeria OKNA MBP 26 kwietnia, zgromadziła miłośników fotografii Macieja Nowaka, a w Filii nr 2, 28 kwietnia Magdalena Grzebałkowska opowiadała o swojej książce poświęconej Krzysztofowi Komedzie.
Czytaj całość...
Ewa Bajkowska - spotkanie autorskie
poniedziałek, 29 kwiecień 2019
image_001.jpg
25 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się spotkanie z Ewą Bajkowską, podczas którego autorka opowiadała o swojej książce pt. "Wierni. Opowieść rodzinna".
Ewa Bajkowska to eseistka, poetka, pisarka, urodzona w Sandomierzu, obecnie mieszka w Lublinie. Od 2007 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich. Ukończyła Wydział Historii na UMCS w Lublinie. Tu też uczyła w szkołach średnich. Jako członek Koła Miłośników Sandomierza i Towarzystwa Naukowego Sandomierskiego publikuje artykuły w ich biuletynach (Sandomierzanin, Zeszyty Sandomierskie). Należy też do Lubelskiego Towarzystwa Miłośników Książki. Opublikowała zbiory poetyckie: Strumień czasu (1999), Czas zamknięty (2001), Kontury pamięci (2003), Lunaparki (2012) oraz książki prozatorskie: Dramat samotnego jeźdźca. Henryk Sandomierski w historii, legendzie i literaturze (2010), Chodząc ulicami miasta (2011), Pamięć murów. Szkice z historii Sandomierza XII i XIII wieku (2015).
Czytaj całość...
Nie tylko Jan z Czarnolasu
poniedziałek, 29 kwiecień 2019
image_001.jpgKochanowscy herbu Korwin doczekali się opracowania dziejów rodu od XV do XVIII wieku w sposób dość szczegółowy i obejmują one już ponad pięćset osób. Pierwsze wzmianki znaleziono w epitafiach i dokumentach hipotecznych z 1520 roku. Zachowały się oryginalne akty z pieczęciami dotyczące spraw majątkowych. Drogi awansów i karier Kochanowskich zaprezentował prof. Dariusz Kupisz podczas wykładu 24 kwietnia w Filii nr 21, przywołując postaci protoplasty rodu Jana - sędziego grodzkiego radomskiego, jednego z jego synów Piotra, któremu przypisuje się znaczne pomnożenie majątku i przydanie znaczenia nazwisku z racji pełnionych funkcji komornika grodzki radomskiego i sędziego ziemskiego sandomierskiego, skoligaconego z Odrowążami. Ciekawą postacią był Mikołaj Kochanowski, pisarz, tłumacz, podstarości radomski oraz Franciszek, który zasłynął bogatą korespondencją z ówczesnym prymasem, broniąc przymiotów ducha króla Michała Wiśniowieckiego.
Czytaj całość...
Klub Seniora "Felin"
poniedziałek, 29 kwiecień 2019
image_001.jpg
Klub Seniora "Felin" rozszerzył swoją ofertę dla seniorów z dzielnicy Felin o zajęcia ruchowe. Ćwiczenia dostosowane do potrzeb i możliwości osób 50+ w naszej bibliotece prowadzi pani Beata Serafin. Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 12.30. Klub Seniora "Felin" działa w ramach Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie. W swojej ofercie ma również zajęcia taneczne i pływanie, które odbywają się w innych punktach na terenie miasta.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Wystawa plakatów Witolda Mysyrowicza
poniedziałek, 29 kwiecień 2019

image_001.jpg

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP
poniedziałek, 29 kwiecień 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 29 kwietnia 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie po raz kolejny zorganizowała akcję z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Tym razem, jak i w latach ubiegłych, rozdawaliśmy książki mieszkańcom naszego miasta. Lektury różnego rodzaju można było otrzymać w prezencie z jeżdżącego po Krakowskim Przedmieściu roweru cargo. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, w nieco ponad godzinę udało nam się obdarować książkami blisko 200 osób.
Zapraszamy również do obejrzenia relacji z wydarzeń w filiach MBP.
Czytaj całość...
Konstytucja 3 maja
piątek, 26 kwiecień 2019

image_001.jpg

Integracja sensoryczna
piątek, 26 kwiecień 2019
image_001.jpg
Za sprawą goszczącej w Filii nr 19 MBP wystawy „Odkryj świat zmysłów” udowodniliśmy to, że „sensoryka nie musi być wyłącznie dla smyka”. Przybyłe do nas dzieci swobodnie  poruszały się po rozłożonych na podłodze ścieżkach sensorycznych z materiałami o zróżnicowanej fakturze i strukturze.
Przestrzeń biblioteki została zaaranżowana tak, aby pozwolić dzieciom na swobodne poznawanie otoczenia za pomocą zmysłów - w szczególności zmysłu dotyku.
Czytaj całość...
Lubelski BiblioLAB
czwartek, 25 kwiecień 2019
image_001.jpg

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie LABiB oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego serdecznie zapraszają do udziału w III edycji zjazdu lokalnego bibliotekarzy z Lubelszczyzny - BiblioLAB.

W tym roku BiblioLABy zaplanowane zostały, aż w sześciu województwach – małopolskim, mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, śląskim i lubelskim. 

Lubelski BiblioLAB odbędzie się 14 czerwca 2019 r. w Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN, a jego hasło przewodnie to BIBLIOTEKA BLISKO LUDZI.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 120 z 6616

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego