Aktualności
Siedem obrazów na 700-lecie Lublina
wtorek, 12 wrzesień 2017
image_001.jpg„Akwarela jest dla mnie próbą zmierzenia się z tym, co nieprzewidywalne. To wymagająca odwagi odpowiedź na wyzwanie jakie stanowi biel arkusza i pokora wobec tego, co na nim powstaje...”
K. Kraczoń
Czytaj całość...
Myszkowanie w bibliotece
poniedziałek, 11 wrzesień 2017
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpg


fotoRURY
poniedziałek, 11 wrzesień 2017
image_001.jpgWe wrześniu w Filii nr 18 można oglądać wystawę „fotoRURY” powstałą podczas pleneru fotograficznego realizowanego w ramach projektu o tej samej nazwie co wystawa. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodu 700-lecia miasta w 2017 roku. Uczestnikami pleneru byli młodzi ludzie, którzy uczyli się fotografii dokumentalnej, reportażowej i portretowej. Co z tego powstało można obejrzeć u nas, w bibliotece przy Głębokiej. Serdecznie zapraszamy.


Czytaj całość...
Wspomnienia z podróży do Chin
piątek, 08 wrzesień 2017

image_001.jpg

Zajecia plastyczne
piątek, 08 wrzesień 2017
Filia nr 29 zaprasza na cykliczne zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży
image_001.jpg

Moje impresje - Kamil Czernic
piątek, 08 wrzesień 2017
image_001.jpgKamil Czernic jest autorem zdjęć prezentowanych w Galerii „Inna”. Pan Kamil interesuje się fotografią od bardzo dawna. Robienie zdjęć sprawia mu wiele radości, poprawia nastrój i daje dużą przyjemność. Utrwala w pamięci aparatu naturę o rożnych porach dnia, zwierzęta, owady, rośliny z domowego ogrodu. Zajęcia w pracowni komputerowo-poligraficznej sprzyjają rozwojowi jego hobby. Barwne kwiaty i kolorowe motyle pozwalają zapomnieć o mijającym lecie. Wystawa powstała w ramach współpracy Filii 39 z Warsztatem Terapii Zajęciowej „Misericordia”.
Anna Czyż
Czytaj całość...
KIER-MASZ KSIĄŻKI
poniedziałek, 04 wrzesień 2017
image_001.jpgZaciekawia grafiką okładki i tytułem, później nazwisko autora, szelest kartek i zapach farby drukarskiej każdemu miłośnikowi książek kojarzy się z możliwością wejścia w inny świat, przeżycia najdziwniejszych przygód albo zdobycia nowej wiedzy na interesujące tematy. Stare książki mają też swój urok a stopień ich zużycia świadczy o tym, jak wielu czytelników po nie sięgnęło. 1 września 2017 roku KIER-MASZ KSIĄŻKI zorganizowała Fundacja Wzajemnego Wsparcia KLUCZ zapraszając, ósmy już raz, na spotkanie z książkami, które można obejrzeć, zabrać do domu lub podarować innym w ramach środowiskowej imprezy przy Placu Rybnym.
Czytaj całość...
Narodowe Czytanie - WESELE
poniedziałek, 04 wrzesień 2017
image_001.jpg2 września w staromiejskim Rynku Miejska Biblioteka Publiczna po raz piąty brała udział w akcji Narodowe Czytanie. Bibliotekarze, w strojach z epoki, czytali "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Występ przyciągnął bardzo dużą publiczność, która, dzięki stworzonej przez czytających atmosferze, przeniosła się do podkrakowskich Bronowic. Wydarzeniu towarzyszył występ Zespołu Śpiewaczego "Głuskowianki".


Czytali:
Dariusz Jóźwik - Gospodarz
Anna Ostęp - Gospodyni
Krystian Drozd - Pan Młody
Maria Dąbrowska - Panna Młoda
Jarosław Synajewski - Jasiek
Czytaj całość...
Malowanie na tkaninie
sobota, 02 wrzesień 2017
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg


Wakacje w Bibliotece - relacja
piątek, 01 wrzesień 2017
image_001.jpgAktualizacja 12 września 2017

Wakacje w pełni, pogoda nas nie rozpieszcza, co robić kiedy za oknem pada deszcz? Oczywiście przyjść do biblioteki. Miejska Biblioteka Publiczna od wielu lat w miesiącach letnich, w ponad dwudziestu filiach organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Należy dodać, że zapewniamy wtedy fachową opiekę oraz ciekawe wydarzenia.
Wprawdzie niektóre z naszych placówek zakończyły już zajęcia (relacja zdjęciowa poniżej), ale zapraszamy do pozostałych. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.
Czytaj całość...
BiblioLAB - zjazd dla bibliotekarzy
czwartek, 31 sierpień 2017
Praktyczna wiedza i kreatywność to podstawa zmiany i napęd do działania. Jeżeli pracujesz w bibliotece na terenie województwa lubelskiego, działasz innowacyjnie, chcesz podzielić się swoim sukcesem z innymi bibliotekarzami - dajemy Ci przestrzeń.
Zaprezentuj swoje działanie. Wypełnij ankietę i zajmij jeden ze stolików eksperta na BiblioLABie.

image_001.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
Życie kulturalne w Münster
czwartek, 31 sierpień 2017
image_001.jpgW Filii nr 28 miało miejsce otwarcie wystawy pt. "Życie kulturalne w Münster". Kolejna wystawa promująca miasto partnerskie Lublina - Münster przedstawia bogatą i aktualną ofertę placówek kultury najpiękniejszego miasta Westfalii. Materiały do wystawy zostały przekazane naszej filii przez Förderverein Münster - Lublin. Dzięki życzliwości Pani Michaeli Heuer z Biura Promocji Münster możemy zaprezentować naszym czytelnikom plakaty, foldery i bieżące programy teatrów, muzeów, filharmonii i innych instytucji kultury.
Czytaj całość...
Stare, ale jare! - zabawy podwórkowe z dawnych lat
środa, 30 sierpień 2017
image_001.jpgW dniach 21-23 sierpnia, przenieśliśmy się w czasie do lat 90., kiedy słoneczne wakacyjne dni wszystkie dzieci spędzały na dworze, oddając się swobodnej zabawie. Przez trzy dni graliśmy w klasy, gumę, zbijanego, piłka parzy, raz dwa trzy baba jaga patrzy, gąski gąski do domu, berka. Odtwarzaliśmy scenki podczas Króla Lula i biegaliśmy przy grze „chodzi lisek koło drogi”.
Czytaj całość...
Moje impresje - Kamil Czernic
środa, 30 sierpień 2017
Lublin w siedmiu odsłonach: Lublin w akwareli Artura Orłowskiego
poniedziałek, 28 sierpień 2017
image_001.jpgW Filii nr 31 prezentowana jest wystawa z cyklu Lublin w siedmiu odsłonach: Lublin w akwareli Artura Orłowskiego.
Artur Orłowski rozpoczął działalność artystyczną  w 1986 roku. W swoich pracach stosuje techniki olejne, akwarelowe i rysunek. Wykonuje portrety, pejzaże oraz olejne kopie realistyczne. Swoją twórczość eksponuje w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki w Sandomierzu, w Nisku, Janowie Lubelskim, Tarnobrzegu.
Wystawione w bibliotece prace artysty przedstawiają zabytki Lublina m.in: Zamek, Bramę Grodzką, Teatr Stary, Bramę Krakowską, Archikatedrę Lubelską.
Wystawa potrwa do 29 września, zapraszamy do oglądania.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 120 z 5129


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego