Aktualności
Spotkanie z Babcią Alą
czwartek, 25 maj 2017
image_001.jpg24 maja w Filii nr 11 odbyło się kolejne spotkanie z Alicją Barton Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Dwie grupy przedszkolaków z przedszkola nr 50 świetnie się bawiły słuchając bajeczek i piosenek w wykonaniu Pani Alicji.
Jadwiga Skorska
Czytaj całość...
Odkrywaj świat żółwia Franklina!
czwartek, 25 maj 2017
image_001.jpgAktualizacja 25 maja 2017
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie i Wydawnictwo Debit zapraszają do udziału w projekcie Odkrywaj świat żółwia Franklina! Jest to akcja czytelnicza w ramach cyklu Wydawnicze Pory Roku - Lato z Debitem. Spotkania z sympatycznym żółwiem w naszych filiach będą trwały do września 2017 roku.
Zapraszamy!
Czytaj całość...
Spotkanie z Marianną Krasnodębską
wtorek, 23 maj 2017
image_001.jpg19 maja w Filii nr 1 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Wspomnienia mieszkańców Lublina". Gościem była Pani Marianna Krasnodębska z domu Jarosz. Pani Marianna, jak również cała rodzina Jaroszów, przez cały okres okupacji pomagali Żydom w getcie w Piaskach. Za swoją okupacyjną działalność Państwo Jaroszowie otrzymali medal "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata".
Czytaj całość...
A to historia!
wtorek, 23 maj 2017
image_001.jpgAktualizacja 24 maja 2017

A to historia! to program czytelniczy na 700 lat Lublina w ramach cyklu Wydawnicze Pory Roku – Wiosna z Literaturą, przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Na 2017 rok w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaplanowano szereg działań: m. in. spotkania z autorami serii wydawniczej A to historia! (Grażyną Bąkiewicz, Dorotą Combrzyńską-Nogala, Zuzanną Orlińską, Kazimierzem Szymeczko, Pawłem Wakułą i Katarzyną Wasilkowską), spotkania z aktorami z Teatru im. H. Ch. Andersena, zajęcia dotyczące historii miasta i legend lubelskich, wystawy ilustracji do serii wydawniczej A to historia!, kiermasze książek Wydawnictwa Literatura, konkursy oraz parada historyczna ulicami Lublina.
Czytaj całość...
Spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą
wtorek, 23 maj 2017
image_001.jpg22 maja w Oddziale Dziecięcym Filii nr 12 odbyło się spotkanie ze znanym i lubianym autorem książek dla dzieci Zbyszkiem Dmitrocą. Najmłodsi czytelnicy zapoznali się z ostatnio napisanymi dla nich książkami , które właśnie trafiły do księgarń.
Czytaj całość...
Muzyczny collage
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpgZ okazji 700. lecia miasta Lublina Filia 39 przygotowała cykl spotkań pt. Młodzi artyści Lublina. Projekt zainicjował wernisaż młodej artystki Moniki Borawskiej, studentki wydziału Historii oraz Krajoznawstwa i turystyki kulturowej KUL, wychowanki pracowni plastycznej MDK2 w Lublinie. Monika uprawia malarstwo sztalugowe i grafikę warsztatową.
Muzyczny collage to jej druga indywidualna wystawa, obejmująca cykl prac w technice collage'u, inspirowany ikonami światowych scen muzycznych.
Czytaj całość...
Życie literackie Lublina  wczoraj i dziś
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpgSpotkanie Waldemara Michalskiego z uczniami klas trzecich Gimnazjum nr 24 jest jednym z kolejnych wydarzeń w Filii 34 wpisujących się w obchody 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Tematem spotkania autorskiego było „Życie literackie Lublina – wczoraj i dziś”. Waldemar Michalski poeta, prozaik, publicysta i społecznik jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tuż po ukończeniu studiów aktywnie uczestniczył w lubelskim ruchu młodoliterackim jako członek grupy Prom, a po jej rozwiązaniu był jednym z inicjatorów powstania Studenckiego Klubu Literackiego Kontrapunkty.
Czytaj całość...
Magiczny sen. Tatiana Majewska
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpg18 maja w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się wernisaż malarstwa Tatiany Majewskiej. Wystawa jest kolejną z cyklu Sztuka w Oknach.
Czytaj całość...
Parada czytelnicza
poniedziałek, 22 maj 2017
Zapraszamy!
image_001.jpg


Dla Ciebie Mamo
piątek, 19 maj 2017
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


Miłosne motywy w muzyce
piątek, 19 maj 2017
image_001.jpg17 maja 2017 roku odbył się koncert wieńczący tegoroczną edycję „Kolorowych Harmonii w Bibliotece”. Zgromadzona publiczność miała okazję poznać „Miłosne motywy w muzyce” słuchając utworów Francisa Poulenca, Edwarda Elgara, George'a Gerschwina, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Obok dzieł wybitnych kompozytorów szeroko i wieloznacznie pojętej muzyki klasycznej pojawiły się transkrypcje melodii ludowych oraz słynne tematy zaczerpnięte z muzyki filmowej. Podczas koncertu wykonawcy snuli muzyczną opowieść o różnych obliczach miłości, od tej romantycznej miłości od pierwszego wejrzenia, poprzez dojrzałą miłość małżeńską, aż po samą tęsknotę za tym uczuciem.
Czytaj całość...
Spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą
czwartek, 18 maj 2017
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg

V Lubelska Noc Bibliotek - relacja
czwartek, 18 maj 2017
image_001.jpgAktualizacja 25 maja 2017
Miejska Biblioteka Publiczna to ważna instytucja kultury, która służy mieszkańcom Lublina i okolic. Sieć MBP tworzy 39 filii usytuowanych niemal we wszystkich dzielnicach miasta. Biblioteka zapewnia czytelnikom nieodpłatny dostęp do książek, prasy, audiobooków, muzyki i filmów oraz komputerów z dostępem do Internetu.
Biblioteki stają się multimedialnymi punktami dostępu do kultury, przestrzenią, która łączy w sobie miłą atmosferę, poczucie bycia u siebie, z tym, co najciekawsze w miejscach publicznych – możliwością poznawania nowych osób, bycia razem z innymi ludźmi. To także miejsca spotkań, komunikacji społecznej, dostępu do żywej wiedzy, informacji, kultury i edukacji – to miejsce dla każdego. Dlatego warto było podczas V Lubelskiej Nocy Bibliotek zajrzeć do filii MBP w Lublinie, które przygotowały oryginalną i atrakcyjną ofertę kulturalną. Zachęcamy do zapoznania się z relacją.
Czytaj całość...
Książka obrazowa
środa, 17 maj 2017
image_001.jpgDzisiaj, nasza Biblioteka – Filia nr 10, gościła dzieci z Przedszkola nr 59. Tematem zajęć były książki Pani Iwony Chmielewskiej. Traktują one o bardzo ważnych sprawach, które nam dorosłym wydają się na tyle oczywiste, że nie zawsze zwracamy na nie uwagę naszym dzieciom: o niepełnosprawności, o niesprawiedliwości w podziale dóbr, o dzieleniu się oraz o sprawach dnia codziennego, dotyczących również dzieci.
Czytaj całość...
Społeczno inżynieryjna organizacja przestrzeni na przykładzie osiedli LSM
środa, 17 maj 2017
image_001.jpgPrzed Drugimi Lubelskimi Dniami Modernizmu odbyły się w bibliotekach prezentacje poprowadzone przez Izabelę Pastuszko - Prezesa Fundacji Lubelska Agora Modernizmu. W Filii nr 13 mieszkańcy osiedla im. A. Mickiewicza poznali historię powstania Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, podzielili się wspomnieniami z początków organizacji osiedla oraz udostępnili pamiątki i fotografie z tamtych lat.
fot. Agnieszka Dudek
Czytaj całość...
Spotkanie z Waldemarem Michalskim
środa, 17 maj 2017
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpg

Biblioteka oczywiście!
środa, 17 maj 2017
image_001.jpgAktualizacja 17 maja 2017

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek w dniach od 8 - 15 maja. Jest to ogólnopolski program promocji czytelnictwa. Po raz czternasty środowisko bibliotekarzy chce podkreślić rolę czytania w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększyć prestiż zawodu bibliotekarza, a przede wszystkim zainteresować książką szerokie kręgi społeczeństwa.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z odbytych u nas spotkań.
Czytaj całość...
Ptaki Lubelszczyzny
środa, 17 maj 2017
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


Historia konstrukcji zegara i pomiaru czasu
środa, 17 maj 2017
image_001.jpgOd babilońskiej misy pomiaru czasu, czyli tarczy będącej odzwierciedleniem nieba, przez pierwsze konstrukcje zegara słonecznego w starożytnym Egipcie; jego sukcesywne udoskonalanie w związku ze zmianami pór roku i położenia Słońca, prowadził nas kolekcjoner i pasjonat tematu pan Grzegorz Sztal. W nocy słoneczny zegar nie działał, zaczęto więc stosować formy zegarów ogniowych - na przykład świec z wbitymi na różnej wysokości gwoździami i liczenie czasu według różnicy wypalenia.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 20 z 4853


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego