Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

 logo_ibuklibra.jpg


Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Aktualności
Karnawał w Filii nr 38
poniedziałek, 16 styczeń 2017
image_001.jpgBiblioteka uczy, bawi i rozwija. To miejsce dla każdego - małego i dużego. Przekonaliśmy się o tym podczas balu karnawałowego zorganizowanego z myślą o naszych najmłodszych czytelnikach. Podczas ponad trzygodzinnej zabawy dzieci rozwijały swoje zmysły w specjalnie przygotowanym kąciku sensorycznym i ogromnym basenie wypełnionym kolorowymi balonami. Były tańce z pokazywaniem w rytmie dziecięcych przebojów, papierowe maski, malowanie twarzy oraz wielkie bańki mydlane, całości dopełnił karnawałowy wystrój sali.
Czytaj całość...
Koncert świateczny
poniedziałek, 16 styczeń 2017
image_001.jpgTak jak przystało na prawdziwe świąteczne spotkanie przedstawienie, które odbyło się 13 stycznia w Filii 24 zgromadziło wszystkich przyjaciół.
Przybyli na nie członkowie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM, opiekunowie i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Roztocze", uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie, a także nasi niezawodni czytelnicy. Młodzi artyści z zespołu "Brzdąc" swoimi występami wzbudzili zasłużony aplauz. Piękne świąteczne piosenki, wspaniałe recytacje i wspólne kolędowanie wywołały wśród licznie zgromadzonej publiczności zachwyt i wzruszenie.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
O literaturze portugalskojęzycznej
piątek, 13 styczeń 2017
image_001.jpg12 stycznia w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej odbyło się spotkanie "Nie tylko Paolo Coelho - o literaturze portugalskojęzycznej". Zajęcia odbyły się w wyniku współpracy Filii nr 37 z Centrum Języka Portugalskiego/Camões. Spotkanie prowadziła dr Edyta Jabłonka, pracownik Zakładu Studiów Portugalistycznych Instytutu Filologii Romańskiej UMCS oraz Centrum Języka Portugalskiego/Camões.

Czytaj całość...
Malarstwo i nowe techniki obrazowania
piątek, 13 styczeń 2017
image_001.jpg12 stycznia odbył się kolejny wykład z historii sztuki zatytułowany „Malarstwo i nowe techniki obrazowania - konkurencja czy impuls rozwojowy?”, który wygłosił dr Piotr Majewski, adiunkt w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje na sztuce polskiej XX i XXI wieku w kontekście europejskiej i rodzimej tradycji artystycznej. Prowadzi także działalność popularyzującą wiedzę na temat sztuki nowoczesnej, m.in. współprowadząc Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Publikował teksty popularyzatorskie na łamach m.in. „Znaku”, „Exitu” i „Artluka”.
Czytaj całość...
Wystawa plakatów
piątek, 13 styczeń 2017
image_001.jpgOd wczoraj można oglądać w Galerii Biblio Filii nr 32 plakaty zaprojektowane przez uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie, wykonane pod opieką nauczycieli: A. Kawalec-Świerbutowicz i R. Wojniusza.
Inspiracją prezentowanych prac były dzieła teatralne i filmowe. Między innymi możemy zobaczyć plakaty do „Tanga”, „Romea i Julii”, „Miłości na Krymie”, „Balladyny”, „Kordiana”, „Szkoły żon”, „Świętoszka” i „Skąpca”, „Wałęsy”, „Trzech kolorów”, „Zielonej mili” czy „Wenus w futrze”. Znajdziemy tu również plakaty o tematyce społecznej, poruszające trudne i kontrowersyjne problemy.
Czytaj całość...
Coaching zdrowia
czwartek, 12 styczeń 2017
Filia nr 36
image_001.jpg

Czytaj całość...
Zaczytajmy się w Lublinie  Stworzeni z atramentu
wtorek, 10 styczeń 2017
image_001.jpg"Zaczytajmy się w Lublinie" to projekt, który powstał we współpracy Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie. Jego celem jest promocja czytelnictwa, kształtowanie kultury czytelniczej młodzieży, poznanie historii i literatury miasta Lublina. W ramach projektu przeprowadzony zostanie konkurs w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i medialnej, nawiązujący do obchodów 700-lecia Miasta Lublina oraz poprzedzające go warsztaty: kreatywnego pisania, edukacyjne o Lublinie, fotograficzne i plastyczne.
Czytaj całość...
Książki nagrodzone w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lidgren
wtorek, 10 styczeń 2017
indeks.jpgKsiążki nagrodzone w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lidgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży 29 października 2016 r. podczas 20. Jubileuszowych Targów Książki w Krakowie, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” wraz z Wydawnictwami: Literatura, Nasza Księgarnia i Publicat, zaprezentowała książki nagrodzone w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Na Konkurs napłynęło blisko 400 prac w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci w wieku do 6 lat, od 6 do 10 lat oraz od 10 do 14 lat. Jury, któremu przewodniczyła  prof. dr hab. Joanna Papuzińska, literaturoznawca i pisarka, przyznało
8 nagród, 3 wyróżnienia oraz wyróżnienie specjalne.
Czytaj całość...
Plakaty
poniedziałek, 09 styczeń 2017
Czytaj całość...
Spotkanie z Marcinem Wrońskim
czwartek, 05 styczeń 2017
image_001.jpgPoświąteczne spotkanie z Panem Marcinem Wrońskim w Biblio okazało się strzałem w dziesiątkę. Przez ponad dwie godziny nasz gość barwnie opowiadał o swojej twórczości oraz pisarskich planach na przyszłość. Pojawiło się wiele zabawnych anegdotek, a każdy z fanów Komisarza Maciejewskiego miał okazję poznać rozmaite "zakulisowe" fakty, związane z tą postacią. Nie zabrakło również autografów. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.
Czytaj całość...
Szeptanki
czwartek, 05 styczeń 2017
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpg


Dzieci dzieciom
czwartek, 05 styczeń 2017
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpgKoncert Świąteczny
środa, 04 styczeń 2017
Filia nr 24 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie z Magdaleną Kozak
wtorek, 03 styczeń 2017
image_001.jpgWieczór 15 grudnia 2016 roku w Filii nr 26 był wyjątkowy, tak jak nasz gość, pani Magdalena Kozak pisarka, żołnierz i lekarz. Przywołane powieści „Nocarz” czy ”Renegat” (Cykl o Vesperze, książki nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla) były wprowadzeniem do rozmowy o życiu z pasją, życiu intensywnym, o realizacji marzeń.
Czytaj całość...
Bal karnawałowy
wtorek, 03 styczeń 2017
Józef Piłsudski  Komendant, Naczelnik, Marszałek
poniedziałek, 02 styczeń 2017
image_001.jpg„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach — to klęska”

Józef Piłsudski to przede wszystkim twórca Legionów, architekt niepodległości i zwycięski wódz wojny polsko-bolszewickiej.
Urodził się 5 grudnia 1867 roku w Zułowie pod Wilnem. Pochodził z zamożnej rodziny ziemiańskiej, w której pielęgnowano polskie tradycje i patriotycznego ducha.
Za zaangażowanie w działalność wileńskich socjalistów 22 marca 1887 roku został Piłsudski aresztowany i pod zarzutem udziału w spisku zmierzającym do obalenia cara Aleksandra II zesłany na pięć lat na Syberię.
Po odbyciu kary (1892) rozpoczął działalność w Polskiej Partii Socjalistycznej, zajmując się redakcją i drukiem pisma „Robotnik” (1894–1900); od 1893 był członkiem Centralnego Komitetu Robotniczego (CKR), a w praktyce przywódcą partii. Należał do zdolnych organizatorów i publicystów, nie interesowały go kwestie doktrynalne, opowiadał się za łączeniem haseł socjalistycznych z postulatem niepodległości Polski, traktując wyzwoleńcze ruchy narodów ujarzmionych przez Rosję jako główną siłę rewolucyjną, zdolną zniszczyć carat.
Czytaj całość...
Stworzeni z atramentu
poniedziałek, 02 styczeń 2017
Filia nr 31 zaprasza
image_001.jpg

Czytaj całość...
Poetyckie pastorałki
poniedziałek, 02 styczeń 2017
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 20 z 4509


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

1050. Rocznica Chrztu Polski

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego