Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Warsztaty Terapii Zajęciowej Drukuj
wtorek, 17 listopad 2009
F29 WTZ - Zdjęcie 001 10 listopada w Filii 29 odbyły się warsztaty komputerowe, w których wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Źródło". Młodzież niepełnosprawna serfowała po zasobach Internetu. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i entuzjazmem. Sprawiło wszystkim uczestnikom wiele satysfakcji z samodzielnego poruszania się po zasobach sieci.
Beata Gajda

Czytaj całość...
Zabytki Koziego Grodu Drukuj
wtorek, 17 listopad 2009
F24 cykl - Zdjęcie 001W listopadzie, w Filii nr 24 został przeprowadzony cykl lekcji bibliotecznych dla dzieci klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 42. Zgodnie z tematem spotkań: "Spacerkiem po Lublinie", zostały zaprezentowane i omówione zabytki oraz znane i ciekawe miejsca Koziego Grodu. Podsumowaniem lekcji była projekcja filmu ukazującego jeden dzień z życia miasta i jego mieszkańców oraz wspólne rozwiązanie krzyżówki.
Anna Borowska

Czytaj całość...
Aktor całkowity Drukuj
wtorek, 17 listopad 2009
Grotowski - Zdjęcie 001W dniach 9 i 13 listopada 2009 w Filii 28 MBP przy ulicy Nadbystrzyckiej 85,odbył się szereg prelekcji Dariusza Jóźwika "Jerzy Grotowski: od teatru przedstawień do sztuki jako wehikułu". Młodzież z XIX LO obejrzała wystawę " W poszukiwaniu esencji" oraz  film " Aktor całkowity" o Ryszardzie Cieślaku - najwybitniejszym z aktorów Teatru  Laboratorium, a według niektórych krytyków jednym  z największych w teatrze XX wieku.
Spotkania  poświęcone były prześledzeniu drogi  twórczej Jerzego Grotowskiego i jego zespołu, a także umiejscowieniu tego eksperymentalnego przedsięwzięcia w tradycji polskiego teatru przemiany.  Uwagę skupiono na nowatorstwie metody aktorskiej wypracowanej w Opolu i Wrocławiu, nowych rozwiązaniach przestrzeni scenicznej w okresie przedstawieniowym Teatru  oraz  poszukiwaniom parateatralnym i źródłowym prowadzonym przez  Jerzego Grotowskiego oraz  jego kontynuatorów.
Dariusz Jóźwik
Czytaj całość...
Anaruk chłopiec z Grenlandii Drukuj
środa, 27 styczeń 2010
Bohater - Zdjęcie 00122 stycznia 2010 r. Filia nr 9 gościła uczniów kl. IIId ze Szkoły Podstawowej nr 32. Uczniowie wzięli udział   w konkursie pt. "Ulubieni bohaterowie lektur". Dzieci entuzjastycznie przystąpiły do pracy, w ten sposób powstał Anaruk, bohater lektury Czesława  Centkiewicza "Anaruk chłopiec z Grenlandii".
Małgorzata Pachla

Czytaj całość...
Jak świętują Amerykanie? Drukuj
środa, 27 styczeń 2010
Spotkanie - Zdjęcie 001W piątek 22 stycznia Filia nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej była świadkiem niecodziennego spotkania.
Naszą placówkę odwiedził Pan Mark, rodowity Amerykanin mieszkający obecnie w Lublinie, by spotkać się z dziećmi z I klasy Szkoły Podstawowej Nr 29 i opowiedzieć im, jak wyglądają  święta Bożego Narodzenia za oceanem. Dzieci ze swej strony  podzieliły się z gościem swoją wiedzą na temat polskiej tradycji bożonarodzeniowej oraz o tym, jak tegoroczne święta  wyglądały w ich rodzinach. Pan Mark uczył też podstawowych słów i wyrażeń w języku angielskim związanych z Gwiazdką.
Wspólnie odśpiewano kolędy w obu językach: nie zabrakło „Silent Night” („Cichej Nocy”) oraz charakterystycznego dla tradycji amerykańskiej „Jingle Bells” („Pada śnieg”).
Leszek Sieńko

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 741 742 743 744 745 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 6661 - 6669 z 6704

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego