Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Multidyscyplinarność jako przejaw totalnego myślenia o sztuce Drukuj
poniedziałek, 10 luty 2020
image_001.jpg
W ramach cyklu „W poszukiwaniu jedności sztuk - totalne dzieło sztuki”,  5 lutego 2020 roku w Filii nr 2, Aleksandra Skarbek poprowadziła wykład pt. „Multidyscyplinarność jako przejaw totalnego myślenia o sztuce”.
Opowiadała o nowym nurcie w sztuce polskiej obrazującym zachodzące przemiany. Artyści mogli wyrażać krytyczną ocenę sytuacji, eksperymentować z nowymi mediami opierając się na przekonaniu, iż za pomocą sztuki mogą w bezpośredni sposób komentować i wpływać na otaczającą rzeczywistość. Nawet dziś sztuka krytyczna wyzwala silne emocje, wychodzi poza akceptowalne artystyczne konwencje, często wywołując skandale i negatywne reakcje wśród odbiorców.
Beata Karpińska
Czytaj całość...
Antoine de Paris - Antoni Cierplikowski Drukuj
środa, 19 luty 2020
image_001.jpg
Marta Orzeszyna autorka książki "Antoine de Paris" była gościem Filii nr 26 MBP. Autorka, 14 lutego, wprowadziła słuchaczy w niezwykły świat ekscentrycznego człowieka sukcesu. Słowo uzupełniały prezentacja multimedialna oraz porcelana i przedmioty należące do Antoniego Cierplikowskiego. Był to niezapomniany wieczór.
Czytaj całość...
Mroczne baśnie braci Grimm - wystawa Drukuj
czwartek, 20 luty 2020
image_001.jpg
W Filii nr 37 można oglądać wystawę Mroczne baśnie braci Grimm, przedstawiającą mniej znane informacje na temat twórczości znanych braci. Serdecznie zapraszamy.
Ewelina Wojewoda


Czytaj całość...
Wystawa "Rilke" Drukuj
piątek, 17 marzec 2006
Filia nr 29 MBP przy ul. Kiepury 5 A zaprasza na wystawę poświęconą Rainerowi Marii Rilkemu. Przedstawiono na niej liczne fotografie poety, jego rodziny i przyjaciół, teksty utworów w różnych tłumaczeniach, fragmenty korespondencji. Część wystawy poświęcono motywom powracającym w twórczości artysty, jego inspiracjom, a także recepcji jego wierszy w Polsce. Fotografie ostatniego domu poety oraz jego grobu wykonała autorka wystawy podczas podróży do Szwajcarii.
Czytaj całość...
Ekslibris litewski Drukuj
wtorek, 03 październik 2006
Zdjęcie 1W dniach 29 września - 1 października 2006 r., w ramach Roku Litewskiego w Polsce, odbyły  się w Lublinie Dni Poniewieża, miasta partnerskiego Lublina na Litwie. Poniewież był reprezentowany przez 40 artystów oraz Prezydenta Miasta - Vitasa Matuzasa.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Filii nr 24 ul. Juranda 7 w ramach obchodów odbyło się otwarcie wystawy exlibrisu  artystów plastyków z Poniewieża ( Projekt Biblioteczne Okno na Świat Miast Partnerskich). Stase Medyte autorka ekslibrisu Andrzeja Pruszkowskiego Prezydenta Miasta Lublin brała udział w otwarciu wystawy i krótko wprowadziła w temat „Ekslibrisu litewskiego”. Twórcy znaków książkowych Poniewieża i Lublina przyjaźnią się i współpracują od niemal 20 lat. Uroczystościom towarzyszył występ kwartetu smyczkowego i degustacja przysmaków litewskich.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 7009

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego