Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Przy kawie Drukuj
piątek, 13 wrzesień 2019
image_001.jpg
Góry we wrześniu oferują tak piękne krajobrazy, że musiała wybrzmieć chociaż jedna piosenka, towarzysząca jesiennym wędrówkom po bieszczadzkich połoninach. Na spotkaniu Przyjaciółek Staromiejskiej Biblioteki, 11 września 2019 r., zagościła też poezja, czytałyśmy wiersze Rilkego, Puszkina w tłumaczeniu Tuwima i Broniewskiego, jakiego wcześniej uczestniczki nie znały albo nie pamiętały oraz Iwaszkiewicza kojarzonego dotychczas wyłącznie prozatorsko. Kaskada warzyw i owoców, bukiety kaliny i astrów, orzechowe ciasteczka i aromat herbaty z ziarenkami kawy dopełniały obrazu bogactwa jesieni, pory urodzaju, a my, jak na szlaku, trochę się mijałyśmy, ktoś wpadł na chwilę, ktoś miał wolne całe popołudnie.
Czytaj całość...
Dni Uczenia Się Dorosłych Drukuj
środa, 18 wrzesień 2019
image_001.jpg
"Dni uczenia się dorosłych to kampania społeczna wspierająca dorosłych w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się. Została zainicjowana w latach 80-tych i jest cyklicznie realizowana w wielu krajach pod egidą UNESCO jako Adults Learner’s Week lub Festival of Learning, kilka edycji odbyło się również w Polsce, począwszy od 2009 roku.
Tegoroczna polska edycja kampanii odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO.
Chcemy pokazać, że uczenie się przez całe życie jest nie tylko koniecznie, ale przede wszystkim zmienia człowieka i jego życie na lepsze. Chcemy, żeby uczenie się stało się stylem życia i sposobem na spędzanie wolnego czasu w sposób atrakcyjny i twórczy."
edurosli.pl
Czytaj całość...
Okna w OKNACH Drukuj
piątek, 20 wrzesień 2019
image_026.jpg
19 października w Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Wiktora Kowalczyka. Artysta urodził się w 1964 roku w Lublinie. Studiował biologię na UMCS i muzealnictwo na UW. 20 lat pracy poświęcił Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym (w tym kilkanaście tamtejszemu Muzeum Przyrodniczemu), a od ponad sześciu pracuje w Muzeum Lubelskim w Lublinie, opiekując się Dworkiem Wincentego Pola na Kalinowszczyźnie. Jest twórcą wystaw i publikacji, organizatorem wydarzeń kulturalnych i zajęć edukacyjnych. Od dzieciństwa zajmuje go fotografia, ostatnimi czasy pisuje także wiersze. Wystawę można oglądać do 8 października.
Marta Piasecka
fot: Beata Wijatkowska, Marta Piasecka
Czytaj całość...
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki Drukuj
piątek, 20 wrzesień 2019
image_001.jpg
W dniach 13-15 września 2019 r. w Lublinie odbywał się ogólnopolski Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”. Wiele z zaplanowanych wydarzeń miało miejsce w Biblio, Filii nr 32 MBP.
Czytaj całość...
Wystawa "Rilke" Drukuj
piątek, 17 marzec 2006
Filia nr 29 MBP przy ul. Kiepury 5 A zaprasza na wystawę poświęconą Rainerowi Marii Rilkemu. Przedstawiono na niej liczne fotografie poety, jego rodziny i przyjaciół, teksty utworów w różnych tłumaczeniach, fragmenty korespondencji. Część wystawy poświęcono motywom powracającym w twórczości artysty, jego inspiracjom, a także recepcji jego wierszy w Polsce. Fotografie ostatniego domu poety oraz jego grobu wykonała autorka wystawy podczas podróży do Szwajcarii.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 6704

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego