Lodowy Wojownik z Lublina - Spotkanie z Piotrem Tomalą Drukuj
poniedziałek, 14 maj 2018
image_001.jpgW czwartek 10 maja w Filii nr 38 MBP odbyło się spotkanie z himalaistą, członkiem Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 - Piotrem Tomalą. Podczas prelekcji zaprezentowane zostały materiały filmowe i fotograficzne z wyprawy na K2 - ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik oraz akcji ratunkowej na położonej w tym samym masywie górskim Nanga Parbat.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i wzbudziło bardzo pozytywne emocje wśród uczestników. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszemu gościowi!

Piotr Tomala - Himalaista, który wspina się od ponad 20 lat. Szef Klubu Wysokogórskiego Lublin i członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. Prywatnie prowadzi przedsiębiorstwo zajmujące się pracami na wysokościach. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt dróg w Tatrach i Alpach. Organizował i kierował wyprawami w Alpy, Andy, góry Alaski i Himalaje. Zdobył m.in. Aconcaguę (Andy), Denali (Alaska), Czo Oju (Himalaje), Broad Peak (Karakorum). Na przełomie 2017/2018 roku brał udział w Narodowej Wyprawie na K2 ostatni ośmiotysięcznik niezdobyty zimą. 27 stycznia 2018 roku, wspólnie z Denisem Urubką, Adamem Bieleckim i Jarosławem Botorem wziął udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat, która została zorganizowana, by pomóc schodzącym ze szczytu Élisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi.

image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego