Tajemnice Jednego Dzieła Drukuj
czwartek, 15 marzec 2018
image_001.jpg Tematem spotkania klubu dyskusyjnego z cyklu Tajemnice Jednego Dzieła, które odbyło się 14 marca w Filii nr 2, było: "Różne oblicza miłości w twórczości Harukiego Murakamiego na podstawie książki "Mężczyźni bez kobiet".
Haruki Murakami to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy japońskich, czytany na całym świecie. Jest także eseistą i tłumaczem literatury amerykańskiej. Przez jednych uwielbiany, przez krytyków często nazywany grafomanem.

Jego najbardziej znane dzieła to: "Kronika ptaka nakręcacza", "Norwegian wood", "Przygoda z owcą" czy trylogia "1Q84". Opowiadania zawarte w zbiorze "Mężczyźni bez kobiet" traktują głównie o samotności i tęsknocie za miłością, ale nie brakuje w nich znanych już z wcześniejszych utworów autora motywów baru z muzyką jazzową, pojawiającego się i znikającego kota czy wątków fantastycznych.
Podczas dyskusji poruszano tematy twórczości Harukiego Murkamiego, padały pytania o życie prywatne pisarza, którego on sam skwapliwie strzeże. Sporą część rozmów poświęcono kulturze i społeczeństwu samej Japonii.
Na następne spotkanie pt. "Czarny jak ja" - Inny=Obcy=Zły, rasizm, ksenofobia, nietolerancja dziś” zapraszamy 11 kwietnia o godz. 17.00.
Katarzyna Poleszak
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego