Lublin - nasze miasto, nasza mała ojczyzna... Drukuj
piątek, 10 listopad 2017
image_001.jpgZ okazji obchodów 700-lecia miasta mieliśmy okazję wysłuchać wielu prelekcji, pogadanek, ale to właśnie dzięki poezji możemy znaleźć nieuchwytny urok Lublina. Po lekturze zgromadzonej w wystawie "Siedem wierszy na siedemsetlecie Lublina" inaczej spojrzymy na wybrukowane ulice Starego Miasta, zaś piękne, stylowe kamienice przywołają w naszej pamięci odległe wydarzenia i legendy.

Józef Czechowicz, Ewa Szelburg- Zarembina, Leon Pastusiak, Franciszka Arsztajnowa i inni ukazali w wersach swej poezji niewypowiedziany czar naszego miasta. Pełne miłości, serdeczności, zachwytu i refleksji słowa budzą w nas dumę, że tu właśnie mieszkamy.
Maria Błach
fot. Agnieszka Sokołowska
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg


< Poprzedni   Następny >


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego