Zabytki kultury technicznej Lublina w obiektywie Janusza Maruszaka Drukuj
środa, 08 luty 2017
image_001.jpgZ okazji 700-lecia aktu lokacji naszego miasta Filia nr 28 zaprasza do obejrzenia wystawy pt."Zabytki kultury technicznej Lublina w obiektywie Janusza Maruszaka". Przedstawia ona zdjęcia i materiały mające przybliżyć historię Lublina jako miasta przemysłowego.
Pan Janusz Maruszak rodowity mieszkaniec Lublina i fotograf z zamiłowania zorganizował dla nas wycieczkę fotograficzną po dawnych zakładach przemysłowych naszego miasta. Przedstawione na wystawie budynki są często pozostałością nieistniejących aktualnie zakładów.
Pierwsza z cyklu wystaw o tej tematyce prezentuje Odlewnię żelaza na Żelaznej, Zakłady Mechaniczne E. Plage T. Laśkiewicz na Wrońskiej, Fabrykę igieł do lamp " Carbo-Lumen" i Garbarnię Luchta u zbiegu ulic Garbarskiej i Długiej.

Kolejne plansze przedstawiają  zdjęcia Drożdżowni Wrzodaka i Barciszewskiego na rogu ul. Kunickiego i Garbarskiej oraz Fabrykę maszyn i narzędzi rolniczych Mieczysława Wolskiego. Wystawę dopełniają krótkie notatki o powstaniu i historii pokazanych na wystawie zakładów przemysłowych Lublina. Wystawę można oglądać do końca marca, a następna z tego cyklu w kolejnym kwartale. Serdecznie zapraszamy.
Pracownicy filii
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego