10-lecie Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego Drukuj
wtorek, 31 styczeń 2017
image_001.jpgLubelskie Towarzystwo Genealogiczne powstało w 2006 roku. Obecnie liczy ponad pięćdziesięciu członków i wielu sympatyków. Od początku działalność ukierunkowana była na popularyzację genealogii i zainteresowanie jak największej liczby osób tematyką własnych badań. Od 2009 roku organizacja ściśle współpracuje z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II, czego efektem są wydawane Roczniki Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego.

18 stycznia 2017 roku w Staromiejskiej Bibliotece odbyło się jubileuszowe spotkanie z okazji 10-lecia istnienia Towarzystwa. Mieliśmy okazję wysłuchać następujących wykładów:
„Archiwa Rodzinne w badaniach genealogicznych” Agnieszki Konstankiewicz, „Realia badań prowadzonych w archiwach litewskich, białoruskich i ukraińskich” Dominika Szulca, „Kilka refleksji na temat poszukiwania przodków” Dariusza Wolanina. Spotkaniu towarzyszyła prezentowana z tej okazji wystawa: „Lubelskie Genealogie”. Na ręce Prezesa Mariusza Ausza został przekazany list gratulacyjny od Polskiego Towarzystwa Genealogicznego. W serdecznej atmosferze wzajemnych relacji pasjonatów genealogii składane były życzenia i wręczane upominki. Była to także wspaniała okazja do rozmów, wymiany doświadczeń, wspomnień i prezentacji planów na przyszłość Towarzystwa, przy filiżance herbaty i smakowitym okolicznościowym torcie. W bibliotekach zaś, znajdziecie Państwo książki pomocne w poszukiwaniu swoich korzeni i budowaniu drzew genealogicznych, do czego zachęcamy.
Agnieszka Cholewa
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego