Romana Romanyszyn i Andrij Łesiv w OKO Drukuj
wtorek, 20 październik 2015
image_001.jpg19 października w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościliśmy wspaniałych ilustratorów z Ukrainy – Romanę Romanyszyn i Andrija Łesiva, którzy zaprezentowali swoją autorską książkę The War That Changed Rondo, do której wykonali ilustracje. Przeprowadzili też warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Wydarzenie zakończyło trwający od początku września projekt „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.

Podczas wernisażu ilustratorzy opowiedzieli o swojej codziennej pracy we Lwowie i nagrodach, jakie otrzymali w ostatnich latach, w tym najważniejszej nagrodzie Bologna Ragazzi Award w kategorii Opera Prima na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży w Bolonii (2014). Podczas warsztatów artyści skupili się na swojej ostatniej autorskiej książce The War That Changed Rondo, nawiązującej do aktualnej sytuacji na Ukrainie, do wojny, do postrzegania jej oczami dzieci. Owocem warsztatów były ręcznie wykonane exlibrisy, ozdobne znaki, na których dzieci obok grafiki odzwierciedlającej ich osobowość, umieściły też swoje imię i nazwisko.
Patronat nad wydarzeniem sprawują: Polska Sekcja IBBY, Kwartalnik RYMS Kurier Lubelski, TVP Lublin, Radio Lublin oraz Radio Centrum. 
Dorota Klementewicz
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg
image_013.jpg
image_014.jpg
image_015.jpg
image_016.jpg
image_017.jpg

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego