Romana Romanyszyn i Andrij Łesiv Drukuj
poniedziałek, 19 październik 2015
Projekt „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
image_001.jpg
Powiększ

19 października o godzinie 12.00 w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) będziemy gościć wspaniałych ilustratorów z Ukrainy – Romanę Romanyszyn i Andrija Łesiva, którzy zaprezentują swoją autorską książkę The War That Changed Rondo, do której wykonali ilustracje oraz przeprowadzą warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.


Tytuł wystawy: The War That Changed Rondo

Wernisaż: 19 października 2015 godz. 12.00

Warsztaty dla dzieci: godz. 13.00

Warsztaty dla młodzieży: godz. 14.00


Romana Romanyszyn i Andrij Łesiv – Art studio „Agrafka” - znakomici graficy ukraińscy. Dwukrotni stypendyści programu Gaude Polonia Ministra Kultury RP (efektem było opracowanie graficzne polsko-ukraińskiego wyboru poezji Wisławy Szymborskiej Może to wszystko oraz wiersza Danuty Wawiłow Był Sobie Pewien Człowiek). Książki Rękawiczka i Rzepka trafiły do monachijskiego katalogu „Białe Kruki” IBBY w latach 2012 i 2013. Autorska książka Gwiazdy i ziarenka maku otrzymała nagrodę Bologna Ragazzi Award w kategorii Opera Prima na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży w Bolonii (2014).

< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego