Zeszyt z aniołami Drukuj
czwartek, 18 czerwiec 2015
image_001.jpgMonika Madejek autorka lektury pt. Zeszyt z aniołami prezentowała swoją książkę w Filii nr 39. Na spotkanie zaproszono klasy I a i I b ze Szkoły Podstawowej nr 47 oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola Nr 83 w Lublinie.
Przez trzy kolejne miesiące dzieci uczestniczyły w spotkaniach, na których zapoznawano uczestników z fragmentami książki pani Moniki oraz wykonywano prace plastyczne związane z przeczytanym tekstem. Opowieść o losach Kajtka i jego sympatycznych przyjaciół, pełna humoru, przygód i ciepła rodzinnego, wywarła na słuchaczach duże wrażenie. Przez długi czas dzieci żyły przygodami chłopca i poznanie prawdziwej autorki czytanej im książki było wielkim doznaniem.

Pani Monika została zasypana gradem pytań, na które cierpliwie odpowiadała. Pierwszaki chciały wiedzieć wszystko: skąd pomysł na książkę?, dlaczego lubi gotować?, gdzie pracuje?, kto jest jej szefem?, czy ma zwierzątko?, jak spędza wolny czas?, czy ma dzieci? i wiele, wiele innych. Przedszkolaki wraz ze swoją panią wychowawczynią przygotowały prezent dla autorki, babeczki z jagodami upieczone według przepisu zamieszczonego na końcu książki . Zeszyt z aniołami to książka dla dzieci i dorosłych. Z niecierpliwością czekamy na drugą część anielskich przygód.
Anna Czyż
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego