Wiosenna odsłona Drukuj
poniedziałek, 25 marzec 2013
image_001.jpg"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..."
Emerson

"Bądźcie pozdrowieni nadwrażliwi za Waszą twórczość i ekstazę". O Wy, mistrzowie słowa i obiektywu, pokorni wobec świata i pełni majestatu, Wy, którzy piękno nosicie w sobie. Słowa te kieruję do osobliwej pary, która swoją obecnością zaszczyciła filię nr 10 MBP Pani Ula Gronowska i Pan Jacek Zaim - corvus albus pośród szarości dnia codziennego.

Jak wielkie wywołują zainteresowanie i poruszenie swoimi spektaklami "Malowane słowem i obiektywem" świadczy mnogość czytelników (członków DKK i innych)  przybyłych owego, jeszcze zimowego wieczoru do biblioteki. A wszyscy Oni, w błogiej ciszy i skupieniu doświadczali "Wiosennej odsłony".
Pani Ula  - promieniująca ciepłem, delikatnością, nader skromna i obdarzona wyjątkowym urokiem. I wszystkie Jej sercem pisane, czułe i kunsztowne słowa, które odczytuje przejmującym, do głębi poruszającym, lirycznym głosem (!).
Pan Jacek - autor nietuzinkowych fotografii, ukazujący codzienność, nie zawsze przez nas dostrzeganą. Jego sercem malowane zdjęcia są refleksyjne, nostalgiczne, dopracowane w każdym szczególe. To pełen wdzięku człowiek.
Autorzy spektaklu, w swym Dziele doskonale się uzupełniający i rozumiejący, cieplutko zapraszają widzów do swojego, jakże pełnego magii świata. Świata, gdzie ponadto wybrzmiewa uroczysta, dostojna muzyka.
To Wielcy Ludzie, dostarczający wyjątkowych chwil, jakże bardzo nam wszystkim potrzebnych.
A po spektaklu dużo miłych rozmów, podziękowań, wzruszeń. I pozostał w bibliotece tylko wspomnień powab...
Dzięki "Wiosennej odsłonie", ta oczekiwana przez wszystkich urocza pora roku zawitała do biblioteki.
Spotkanie skrupulatnie fotografowała Ania Słowik. Z podziękowaniem, zachwytem i ukłonem w stronę autorów wieczoru, słowa, z głębi serca płynące, nakreśliła Urszula Rybak.
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego