Spotkanie z panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel Drukuj
środa, 25 kwiecień 2012
image_001.jpg24 kwietnia w Filiach nr 3 i 29 odbyły się spotkania z autorką ponad dwudziestu książek dla dzieci, panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Do Filii nr 29 przyszli zerówkowicze z Przedszkola 56, uczniowie pierwszej i drugiej klasy Szkoły Podstawowej 34 i 45 oraz uczestnicy Dziennego Centrum Aktywności.
Przed spotkaniem najmłodsi zostali wprowadzeni w twórczość autorki oraz mieli okazję posłuchać czytanych na głos listów z serii książek o sympatycznej ryjówce pt.: „Florka. Listy do Józefiny”.
Pani Roksana zaprezentowała kilka ze swoich książek m.in. „Sznurkową historię”, „Siedmiu wspaniałych”, „Maleńkie królestwo królewny Aurelki”, „Historię świnki Halinki”, „Florkę. Z pamiętnika ryjówki” oraz kilka innych bajek.

Rozmowa z dziećmi na temat historii bohaterów obecnych w jej twórczości miała wymiar dydaktyczny przemycony w formie luźnej atmosfery i burzy mózgów odpowiadających na pytania dzieci. Autorka starała się zwrócić uwagę najmłodszych na problemy współczesnego świata, a zwłaszcza na problem konsumpcyjnego sposobu życia. Padały ważne pytania, o to czym jest szczęście, co jest najważniejsze w życiu, co zrobić, gdy przyjacielowi jest smutno, czy kupowanie i otaczanie się niepotrzebnymi rzeczami ma sens.
W drugiej części spotkania pisarka zaangażowała uczestników w zabawę o drodze ksiązki do biblioteki Dzieci chętnie wcielały się w role pisarza, wydawcy, drukarza, ilustratora czy bibliotekarza, zdobywając wiedzę o procesie powstawania książki. Miały również okazję zobaczyć oryginalne projekty ilustracji, pluszową zabawkę, która stała się inspiracją do stworzenia jednej z historii oraz portret pani Roksany z wróblem na głowie, który wedle słów autorki ma jej nieustannie przypominać o byciu uważnym na świat.
Na zakończenie odbyło się podziękowanie za przybycie autorki do naszej filii oraz dawanie autografów.
Monika Durska, Magdalena Galińska
Filia nr 3
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg
Filia nr 29
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg
image_013.jpg
image_014.jpg
image_015.jpg
image_016.jpg
image_017.jpg
image_018.jpg
image_019.jpg
image_020.jpg
image_021.jpg
Owocem przygotowań i zorganizowania spotkania z panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel jest wystawa ilustrująca twórczość i postać współczesnej pisarki dziecięcej oraz prac powstałych pod wpływem lektury jej książek. Postać Florki oraz innych bohaterów można podziwiać na kilkunastu ilustracjach wykonanych techniką rysunku i wyklejania plasteliną rozmieszczonych na pólkach dziecięcej biblioteki. Proza dziecięca podejmująca tematy samotności, odmienności, strachu, przyjaźni jakże jest bliska każdemu małemu czytelnikowi. Lepszemu zrozumieniu książek autorki sprzyjają piękne ilustracje, które wraz z tekstem charakteryzuje perspektywa patrzenia dziecka.
Magdalena Galińska, Monika Durska.
image_022.jpg
image_023.jpg
image_024.jpg
image_025.jpg
image_026.jpg
image_027.jpg
image_029.jpg
< Poprzedni   Następny >

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego