Konkursy
Poranki literackie - Legendarny Lublin
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpg27 czerwca w Dziennym Centrum Aktywności odbył się konkurs: „Legendarny Lublin” podsumowujący cykl zajęć o Lublinie zorganizowany z okazji zbliżającej się rocznicy 700-lecia naszego miasta. Uczestnicy warsztatów opisując ilustracje, odpowiadając na pytania oraz rozpoznając czyje to słowa mieli doskonałą okazję, aby jeszcze raz utrwalić wcześniej zdobytą wiedzę. Monika, Sylwia i Adam wykazali się bardzo dobrą znajomością treści poznanych legend. Na zakończenie wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Spacerkiem po Lublinie
poniedziałek, 03 lipiec 2017
image_001.jpgPrzedszkole nr 42 w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego Filia nr 17 w Lublinie, włączając się w obchody Jubileuszu 700-lecia Lublina, ogłosiło Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki pt. „Spacerkiem po Lublinie – ilustrowany przewodnik po moim mieście”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań dzieci rodzinnym miastem, zachęcanie do przedstawiania w formie plastycznej historii Lublina, jego zabytków i charakterystycznych miejsc, stworzenie okazji do rozwijania zdolności plastycznych dzieci oraz rozwijanie umiejętności literackich dzieci.
Czytaj całość...
Poemat o mieście Lublinie
wtorek, 27 czerwiec 2017
image_001.jpgZ okazji jubileuszu miasta Filia nr 39 ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci klas trzecich pt. „Poemat o mieście Lublinie - malowany”. Uczniowie wykonali prace plastyczne do wierszy Józefa Czechowicza ze zbioru "Poemat o mieście Lublinie". Młodzi artyści wykorzystali różne techniki plastyczne: malowanie farbami, rysowanie kredkami, a także wycinanie z papieru kolorowego.
Przed wakacjami zostały wręczone nagrody uczniom za prace szczególnie się wyróżniające. W bibliotece można oglądać wystawione dzieła do końca lipca.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Lublin na pocztówce
poniedziałek, 26 czerwiec 2017
image_001.jpg21 czerwca, w Filii nr 10, odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego zorganizowanego przez naszą filię, pt.: LUBLIN NA POCZTÓWCE. W  związku z jubileuszem naszego miasta podobnych konkursów zapewne było dużo, tym bardziej jest nam miło, że tak wielu miałyśmy uczestników, bowiem wpłynęły aż 72 prace plastyczne. Wszystkie piękne, dlatego poprosiłyśmy Panią Urszulę Kozak o pomoc w wyborze zwycięzców. Nikt z uczestników konkursu nie został pominięty, każdy dostał dyplom i drobny upominek, a zwycięzcy nagrody książkowe.
Czytaj całość...
Mój Lublin - rozstrzygnięcie konkursu
poniedziałek, 26 czerwiec 2017
image_001.jpg21 czerwca w Filii nr 9 zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczestników konkursu plastycznego pt. "Mój Lublin". Jego organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna i Przedszkole nr 32. Konkurs został ogłoszony w ramach obchodów 700-lecia Lublina i wzięły w nim udział dzieci z Przedszkoli nr 7, 9, 12, 32, 64 oraz z Przedszkola Niepublicznego "Jaś i Małgosia". Spośród dwudziestu dziewięciu prac, które zostały dostarczone Jury (w składzie: plastyk Urszula Kozak, bibliotekarz Edyta Łukasik, nauczyciel Małgorzata Chodorowska) przyznało 6 nagród i 4 wyróżnienia. Nagrody dla dzieci przyznano w dwóch kategoriach wiekowych
- dla dzieci młodszych:
Lena Zwolak,
Pola Wójcik,
Martyna Zeuschner
wyróżnienie dla Hanny Gładysz.
Czytaj całość...
Są piękne miejsca, są piękne kraje, ja lubię Lublin,ja tu zostaję...
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
image_001.jpg14 czerwca do Filii nr 31 na wręczenie dyplomów i nagród, przybyło 13 laureatów i 13 wyróżnionych w konkursie plastycznym: Są piękne miejsca, są piękne kraje, ja lubię Lublin, ja tu zostaję. Jury w składzie: Artur Przybysz, Alina Hładyniuk i Urszula Kozak wyłaniając zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych, zwracało uwagę na samodzielność wykonania prac i walory artystyczne, zgodność z tematem, oryginalność, pomysł i technikę. Do oceny nadesłano 85 prac z 8 szkół podstawowych i 3 gimnazjów. Dyplomy i nagrody wręczyła Alina Hładyniuk - jurorka. Konkurs został ogłoszony w ramach obchodów 700 - lecia miasta Lublina.
Czytaj całość...
Portret miasta - ulubiony zakątek
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
Zachęcamy do udziału w konkursie
image_001.jpg


Czytaj całość...
Lubelscy pisarze dzieciom
środa, 17 maj 2017
image_001.jpg16 maja odbył się III Przegląd Recytatorski Przedszkolaków pod tytułem "Lubelscy pisarze dzieciom" zorganizowany przez Przedszkole nr 49 oraz Filię nr 24. Dzieci z 20 przedszkoli w Lublinie deklamowały wiersze poetów lubelskich: Józefa Czechowicza, Anny Kamieńskiej, Zbigniewa Dmitrocy, Alicji Barton i Zygmunta Marka Miszczaka. Występy małych artystów wzbudziły niekłamany zachwyt.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 243

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego