Konkursy
Konkursy popularyzowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego
środa, 22 marzec 2006
Konkurs plastyczny: Projekt na ekslibris Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego.
Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” razem z Miejską Biblioteką Publiczną Filią nr 3 przy ul. Hutniczej 20 ogłaszają konkurs plastyczny p.t. „Projekt na eklibris Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z lubelskich szkół i placówek kultury. Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wernisażem i wręczeniem nagród odbędzie się 2 czerwca 2006 r.


Konkurs plastyczny p.t. „Portret Hieronima Łopacińskiego” .
Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” razem z Miejską Biblioteką Publiczną Filią nr 3 przy ul Hutniczej 20 ogłaszają konkurs plastyczny p.t. „Portret Hieronima Łopacińskiego”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z dzielnicy Tatary. Wernisaż wystawy pokonkursowej połączony będzie z imprezą o charakterze oświatowym. Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana w DDK "Bronowice" oraz Filii nr 3 MBP do 30 czerwca 2006 r.

Konkurs wiedzy.
Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” razem z Miejską Biblioteką Publiczną ogłaszają konkurs wiedzy o życiu H. Łopacińskiego p.t. „Lublinianin – Hieronim Łopaciński”. Konkursowi towarzyszyć będzie pogadanka na temat życia i działalności patrona Biblioteki. Finał - 18 maja 2006 r.

Konkurs oświatowy.
Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” razem z Miejską Biblioteką Publiczną ogłaszają konkurs oświatowy o życiu i dokonaniach H. Łopacińskiego, adresowany jest on do czytelników Biblioteki i mieszkańców dzielnicy Bronowice. Podsumowanie konkursu nastąpi w maju bieżącego roku.


Szczegóły o warunkach konkursów dostępne są w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice"  i  w  Filii  nr 3 MBP przy  ul. Hutniczej 20.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego i Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie ogłaszają  dla bibliotek publicznych województwa lubelskiego konkurs wiedzy o własnym regionie ( miejscowości, gminie, powiecie, województwie )  pt. "Pamięć przeszłości". Zadaniem konkursu jest  poznanie i popularyzowanie przeszłości własnych rodzin, wsi, znanych mieszkańców, twórców, miejsc pamięci, zabytków i wydarzeń kulturalnych oraz lokalnych zwyczajów. Konkurs  trwa od stycznia do grudnia 2006.  Szczegóły we wszystkich placówkach bibliotecznych.
Relacja zdjęciowa z Finału Konkursu Sienkiewiczowskiego
poniedziałek, 13 marzec 2006
W naszej Filii nr 29 10.03 2006 odbył się Finał Konkursu Sienkiewiczowskiego dla uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 34. Biblioteka stworzyła przyjazne miejsce oraz zapewniła oprawę muzyczną całego wydarzenia. Przed rozpoczęciem eliminacji wystąpiły dzieci ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Iwona Siedlaczek wraz ze swoimi uczniami, Natalią Kaczor i Pawłem Flisem, zagrali utwory Henryka Wieniawskiego, Michała Kleofasa Ogińskiego i Romana Statkowskiego na skrzypce i fortepian. W komisji zasiadła jedna z bibliotekarek, pani Barbara Gwóźdź. Dzieci były dobrze przygotowane i dawały sobie radę z zadaniami do wykonania.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 21 22 23 24 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 231 - 232 z 232


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego