Wystawy
Wystawa rękodzieła
środa, 07 marzec 2018

image_002.jpg


Portretów drzew... ciąg dalszy
środa, 07 marzec 2018
image_001.jpg2 marca Filia nr 34 zaprosiła na wernisaż wystawy prac Eleonory Sarnowskiej „Portretów drzew... ciąg dalszy”. Artystka z wykształcenia jest filologiem polskim i bibliotekoznawcą. Pracuje jako bibliotekarz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego a z zamiłowania jest malarką. Preferuje malarstwo olejne i akrylowe. Od lat jest związana z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i wielu plenerach organizowanych przez Towarzystwo.
Czytaj całość...
"I Einstein był kobietą" - Kobiety sztuki
poniedziałek, 05 marzec 2018
image_001.jpgMarcowa wystawa w Filii nr 18 poświęcona została kobietom sztuki. Kontynuacja cyklu "I Einstein był kobietą" dotyczy artystek – malarek: od Sofonisby Anguissoli, poprzez Fridę Kahlo, Georgię O'Keeffe aż po Tamarę Łempicką czy Zofię Stryjeńską. Wystawa pokazuje twórczość oraz wątki osobiste z życia każdej z tych niezwykłych, utalentowanych artystek, które udowadniają, że kobiety są silne, niezłomne i potrafią zapisać się na kartach historii.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Stare aparaty fotograficzne
środa, 28 luty 2018
image_001.jpgDawne aparaty fotograficzne miały to do siebie, że robiąc nimi ujęcia trzeba było mieć wiedzę na temat fotografowania. Zdjęcia wykonane za ich pomocą miały niepowtarzalny urok, który do dziś ma na świecie wielu entuzjastów i którzy twierdzą, że są to zdjęcia z duszą.
Na wystawę unikalnych, starych aparatów fotograficznych zaprasza Filia nr 8 MBP.
W zbiorach kolekcji znajdują się między innymi: aparat Kodak Brownie nr 2 Folding Autographic na zwijany film autograficzny. W latach 1915 - 1926 wyprodukowanych zostało ponad pół miliona tych modeli. W latach dwudziestych ubiegłego wieku, w Racheser (USA) przez Eastman Kodak wypuszczono na rynek Box Tengor, przeznaczony dla początkujących fotografów.
Te egzemplarze i wiele innych można zobaczyć na wystawie, a aparty udostępnił pan Waldemar Tarka, za co serdecznie dziękujemy.
Czytaj całość...
Pszczoły
wtorek, 27 luty 2018
Lublin - widzieć, a nie tylko patrzeć
piątek, 23 luty 2018
image_001.jpgAktualnie w Filii nr 37 można oglądać prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Absolwent” oraz uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie. Wystawa jest podsumowaniem projektu „Nasz Lublin – moja pasja”, który został zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie i był współfinansowany ze środków Gminy Lublin.
Czytaj całość...
Portretów drzew ciąg dalszy...
wtorek, 20 luty 2018
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpg


Zbigniew Herbert. Poeta niezłomny
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpgFilia nr 19 zaprasza do obejrzenia przygotowanej przez nas wystawy poświęconej życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku, w związku z mijającą w roku bieżącym 20. rocznicą jego śmierci.
Wystawa - skupiona wokół określonych dominant problemowych - przybliża to wszystko, co w życiu i twórczości uosabiał ten wielki poeta. W życiu - konsekwentną odwagę i wierność sobie, pomimo życiowych trudności, ciężkiej choroby i kłopotów finansowych. W sztuce - trzymanie się kanonu piękna, hierarchii i rzemiosła. W poezji zaś - umiłowania wolności, wiarę w godność jednostki i jej moralną siłę.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 1109


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego