Wystawy
Wystawa "Historia ulicy Peowiaków" w lubelskim Ratuszu
piątek, 19 styczeń 2018
image_001.jpgWystawa "Historia ulicy Peowiaków" została zorganizowana z okazji 700-lecia Miasta Lublina. Dotyczy najbliższej okolicy głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie - ulicy Peowiaków. Obok fragmentów wspomnień osób związanych z ulicą oraz ogłoszeń pochodzących z dawnej prasy na wystawie można zobaczyć fotografie, które stanowią główny szkielet opowieści o ulicy i są bez wątpienia jej najważniejszym elementem.
Czytaj całość...
"I Einstein był kobietą..." - Kobiety antyku
wtorek, 16 styczeń 2018
image_001.jpgWystawa "Kobiety antyku" otwiera cykl "I Einstein był kobietą...", poświęcony wielkim kobietom na przestrzeni dziejów.
W tym roku obchodzimy 100. rocznicę przyznania kobietom praw wyborczych, warto zatem przyjrzeć się najwybitniejszym przedstawicielkom płci pięknej – cykl wystaw prezentuje wyłącznie, królowe, pisarki i poetki, kobiety-naukowców, aktorki, śpiewaczki, z których każda wniosła nowe wartości w historię, naukę i kulturę.
Wystawa potrwa do końca stycznia.
Zapraszamy.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Wystawa "Bibliotekarze'
czwartek, 11 styczeń 2018
image_001.jpgOd 3 do 30 stycznia 2018 roku w Galerii OKNA MBP można oglądać wystawę fotografii BIBLIOTEKARZE. Trzynastu pracowników, którzy wzięli udział w profesjonalnych sesjach, stara się przełamać stereotypowe postrzeganie naszej grupy zawodowej. Prezentowanym  fotografiom towarzyszą ujęcia backstagowe.
Czytaj całość...
Bibliotekarze
środa, 10 styczeń 2018
11 stycznia 2018 roku zapraszamy do Galerii OKNA  na godz. 9.00 na wernisaż wystawy fotografii
image_001.jpg

Czytaj całość...
Pan Leśmian
wtorek, 09 styczeń 2018
image_001.jpg"Wiatr wie, jak trzeba nacichać/Za oknem mrok się kołysze. [...]Sen pusty - wracam do domu/Nie, nikt się z nikim nie spotka!/Nikt nie pomoże nikomu!"
Bolesław Leśmian "Poezje wybrane"

Filia nr 28 zaprasza do obejrzenia wystawy "Pan Leśmian" ze zbiorów Galerii po schodach Młodzieżowego Domu Kultury w Lublinie. Wystawa powstała  w związku ze 140. rocznicą urodzin i 80. rocznicą śmierci poety. Urodził się i zmarł w Warszawie, ale przez lata związany był z Hrubieszowem i Zamościem.
Czytaj całość...
Wystawa ikon Doroty Filip
środa, 03 styczeń 2018
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg

Czytaj całość...
Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę
wtorek, 02 styczeń 2018
image_001.jpg„Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę”
- (J. Księski „Horyzonty miasta”)

W Filii nr 34 gości wystawa fotografii „Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę”, której kuratorem jest Anna Asyngier–Kozieł. Na wystawie prezentowane są prace dzieci i młodzieży z Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Młodzi fotograficy są laureatami różnych konkursów o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim i na co dzień pracują pod opieką nauczyciela Anny Asyngier-Kozieł. Wystawa jest efektem wspólnych działań i plenerów fotograficznych organizowanych przez młodzież i nauczyciela w obrębie Starego Miasta w różnych porach dnia i roku.
Czytaj całość...
Zaginiony Lublin
czwartek, 21 grudzień 2017
image_001.jpgWystawa prezentowana w Filii 39 Zaginiony Lublin została przygotowana na zakończenie obchodów jubileuszu miasta Lublina. Ekspozycja składa się z trzech części. Pierwsza część to fotografie pochodzące ze zbiorów prywatnych państwa Beaty i Krzysztofa Miturów. Zdjęcia ukazują Lublin już nieistniejący, z lat przedwojennych i powojennych. Część druga została przygotowana przez młodzież ze Środowiskowego Hufca Pracy i dotyczy Głuska, historii i ludzi zasłużonych dla rozwoju dzielnicy. Ostatnia część, to prace plastyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie, przedstawiające legendy  Lublina i Lubelszczyzny. Interesującą oprawę graficzną wystawa zawdzięcza Urszuli Kozak.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 1083


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego