Wystawy
Świat oczami Akiry Kurosawy
środa, 06 czerwiec 2018
image_001.jpg
Filia 29 zaprasza na wystawę przypominającą Akira Kurosawę jednego z najsłynniejszych reżyserów kina. Filmów takich jak "Siedmiu samurajów" czy "Tronu we krwi" nikomu nie trzeba przedstawiać. Mija właśnie 20 rocznica śmierci tego sławnego Japończyka, który we współpracy z aktorem Toshiro Mifune stworzył niezapomniane obrazy historii X Muzy.
Mariusz Żurek
Czytaj całość...
Co mi w duszy gra
środa, 30 maj 2018

image_001.jpg

Twarze Japonii
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
W ciepły, piątkowy wieczór 25 maja w Filii 11 MBP miał miejsce wernisaż wystawy zdjęć Doroty Gruszki „Twarze Japonii”. Pani Dorota razem z panią Patrycją Gas zabrały nas do kraju kwitnącej wiśni opowiadając o obyczajach i życiu Japończyków. Podróż o tyle ciekawa, ponieważ okraszona wieloma ciekawostkami i zabawnymi historiami. To niezwykły kraj z wyjątkowo ciekawą kulturą, tradycją oraz historią, który zadziwi każdego obcokrajowca. Pani Partycja mówiła m. in. o hotelach kapsułowych czy o modnych maseczkach na twarz. Taka maseczka oprócz funkcji higienicznej coraz częściej spełnia funkcję ozdobną – wśród przedstawicieli młodszego pokolenia urosły one do rangi kultowego elementu stroju. Modne są na przykład maseczki z nadrukami z popularnych kreskówek.
Czytaj całość...
Noc Kultury w Filii nr 21
wtorek, 29 maj 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_002.jpg
image_001.jpgCzytaj całość...
I Einstein był kobietą: kobiety w polityce
wtorek, 29 maj 2018
image_001.jpg
W czerwcu zapraszamy na wystawę do Filii nr 18, która dotyczy kobiet zaangażowanych w działalność polityczną i społeczną. Przedstawiamy między innymi Elżbietę II, Eleanor Roosevelt, Margaret Tatcher, Indirę Gandhi, Malalę Yousafzai i inne, wielkie osobowości, które swoją niezłomnością i odwagą w obronie wartości i ideałów, w które wierzyły, mogą być przykładem dla współczesnych kobiet.
Czytaj całość...
Kwiaty ogrodowe
poniedziałek, 28 maj 2018

image_001.jpg

Twarze Japonii
poniedziałek, 28 maj 2018
Magia przestrzeni
środa, 23 maj 2018

image_001.jpg

Świat akwareli
piątek, 18 maj 2018
image_006.jpgIrena Muraszka to absolwentka Wydziału Artystyczno-Graficznego Witebskiego Uniwersytetu Państwowego w Witebsku na Białorusi. W 2006 r. była stypendystką Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej „GAUDE POLONIA”.
Uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Malarstwa w Pracowni Tkaniny Artystycznej pod kierownictwem prof. Doroty Grynczel w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończyła cykl warsztatów prowadzonych przez animatorów Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Obecnie jest słuchaczką Podyplomowych Studiów organizowanych przez UMCS w Lublinie.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 1160


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego