Wystawy
Chłopcy malowani w Filii 11 MBP - wystawa
sobota, 07 kwiecień 2018
image_001.jpgWystawa „Chłopcy malowani” oparta jest na tekstach poetyckich stworzonych w okopach oraz wspomnień piłsudczyków. W utworach tych znajdujemy nadzieje związane z wyzwoleniem Polski, ale i dopadające żołnierzy zwątpienie. W poezji i prozie legionistów czytamy o bliskości śmierci, z którą żołnierze radzili sobie na różne sposoby – przypominaniem sensu poświęcenia, albo ucieczką w drwinę, żart.
Ilustracją utworów poetyckich i wspomnieniowych są archiwalne fotografie scen z życia legionistów.
Czytaj całość...
Wystawa "Historia ulicy Peowiaków"
piątek, 06 kwiecień 2018
Filia nr 22 zaprasza
image_001.jpg

I Einstein był kobietą - królowe polskiego kryminału
czwartek, 05 kwiecień 2018
image_001.jpgW tym miesiącu prezentujemy wystawę o tematyce wyjątkowo bliskiej naszemu sercu oraz profilowi Filii nr 18. Królowe polskiego kryminału: niezwykłe kobiety, tworzące niezwykłe historie. Joanna Chmielewska, Katarzyna Bonda, Olga Rudnicka, Katarzyna Puzyńska to tylko niektóre z kobiet, dzięki którym polska literatura kryminalna jest tak bogata i różnorodna.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Zobaczyć Wenecję...
środa, 04 kwiecień 2018
Kroki
wtorek, 03 kwiecień 2018
image_001.jpgW Galerii Biblio odbyło się otwarcie wystawy „Kroki” uczniów Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania. Na wystawie prezentowane są czarno-białe i kolorowe grafiki warsztatowe wykonane za pomocą tradycyjnych technik, głównie linorytu, suchej igły i monotypii.
Czytaj całość...
Triduum Paschalne
piątek, 30 marzec 2018
image_001.jpgZapraszamy do Filii nr 18 na wystawę grafik francuskiego malarza i ilustratora, Paula Gustave Doré. Wystawa dotyczy historii Świąt Wielkanocnych.
Czytaj całość...
Maestro
środa, 28 marzec 2018
image_001.jpg24 marca 2018 r. w Domu Kultury LSM odbył się niezwykły koncert muzyki "In memoriam" Ludomira Michała Rogowskiego. Kompozytor urodził się w Lublinie 3 października 1881 r. w Kamienicy pod Czarnym Orłem, a studiował w Instytucie Muzycznym w Warszawie. Zmarł 13 marca 1954 r.
Na lubelskiej scenie widowiskowej Domu Kultury, z bogatym repertuarem instrumentalnym i wokalnym wystąpili: Urszula Świerczyńska (fortepian, akompaniament), Justyna Górska (altówka) i Bartosz Patryk Rzyman (baryton). Artyści wykonali m. in. utwory Ludomira M. Rogowskiego Danses polonaises de XVI, XVII na altówkę i fortepian, Cantilenkę, Sonatę fortepianową g-moll, Trzy poematy chińskie, Wariacje A-dur; Tomasso Giordaniego arię Caro mio ben, Mieczysława Karłowicza Po szerokim morzu.
Sylwetkę kompozytora i dyrygenta przybliżyła towarzysząca koncertowi wystawa "Maestro", przygotowana przez Ewę Sendejewicz z Filii nr 13 MBP przy współpracy Pani Krystyny Tatarczak.
Czytaj całość...
Kozi Gród
wtorek, 27 marzec 2018
image_001.jpgW Filii nr 39 odbył się wernisaż najciekawszych prac plastycznych zgłoszonych do konkursu  ex-libris „Kozi Gród”, zorganizowanego przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”, przy pomocy finansowej Miasta Lublin. W konkursie zostały nagrodzone i wyróżnione prace osób dorosłych oraz uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w bibliotece, gdzie również prezentowane są prace nadesłane na konkurs.
Uczestnicy spotkania poprzez prezentację multimedialną mieli możliwość poznania historii ex-librisu i obejrzenia najciekawszych egzemplarzy stworzonych przez lubelskiego grafika Andrzeja Kota.
Wszystkie prace zgłoszone na konkursu to miniaturowe, indywidualne dzieła. Autorzy starali się w zwięzły sposób przedstawić, to wszystko, za co lubią i cenią miasto Lublin. Wystawę można oglądać do połowy kwietnia.
Anna Czyż
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 1109


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego