Wystawy
Wystawa z okazji Roku Praw Kobiet
czwartek, 15 listopad 2018
image_001.jpgZ okazji 100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych Sejm RP ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet. Z tej okazji powstała wystawa prezentująca sylwetki wielu znanych kobiet, które swoją postawą i osiągnięciami zmieniły polską rzeczywistość.
Czytaj całość...
"Chłopcy malowani" i "Drogi do wolności"
środa, 14 listopad 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 14 listopada 2018

W Filii 24 oglądać można wystawę według scenariusza Justyny Polakowskiej "Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich" oraz wiersze nagrodzone w szkolnym konkursie literackim "Drogi do wolności". Wystawa powstała w oparciu o unikatowe materiały archiwalne: wspomnienia, utwory poetyckie i pamiętniki żołnierzy Legionów Polskich, które są ilustrowane oryginalnymi fotografiami z epoki – w opracowaniu Ewy Gołdy - z Archiwum Biblioteki Narodowej oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego. W utworach legionistów czytamy o bliskości śmierci, z którą żołnierze radzili sobie na różne sposoby, nadzieje związane z  wyzwoleniem Polski, ale i dopadające żołnierzy zwątpienie.
Do obejrzenia wystawy zapraszamy do końca listopada.
Czytaj całość...
Gaudium w służbie Papieskiego Słowa
środa, 14 listopad 2018
image_001.jpg
W Filii nr 39 prezentowana jest wystawa Wydawnictwa Gaudium pt. „Gaudium w służbie Papieskiego Słowa. 40. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową”.
Ekspozycja dotyczy związków Wydawnictwa z Karolem Wojtyłą – biskupem i papieżem – na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat. Przedstawia  zdjęcia pamiątek, spotkań pracowników Wydawnictwa z Janem Pawłem II i publikacje wydawnictwa związane z osobą Ojca Świętego.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Historia Orła Białego
wtorek, 13 listopad 2018
image_001.jpg
Wystawa Zuzanny Kaczorowskiej pt. „Historia Orła Białego”, która była eksponowana w Filii 39 stała się podstawą lekcji bibliotecznej przeprowadzonej dla uczniów klasy czwartej przez nauczyciela historii ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie, panią Dorotę Szalak.
Uczniowie poznali dzieje Orła Białego od początków państwa polskiego aż do współczesności. Dzięki wystawie uczestnicy mogli zaobserwować zmiany, jakim w ciągu wieków ulegało nasze godło narodowe.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Patriotyzm współczesny
piątek, 09 listopad 2018
image_001.jpg„Patriotyzm współczesny” to wystawa szczególna.  W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, oddaliśmy głos młodemu pokoleniu. Prezentowane prace to szczere spojrzenie dzieci i młodzieży na zagadnienia związane z wolnością, Polską, pokojem. Plakaty są efektem warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu „Kto Ty jesteś?”. Wystawę można oglądać w Filii nr 38 MBP do końca listopada.
Czytaj całość...
Lublin - codzienność i pamięć
piątek, 09 listopad 2018
image_001.jpgZ okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Filia nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) prezentuje wystawę fotograficzną "LUBLIN- CODZIENNOŚĆ I PAMIĘĆ". Autorki zdjęć to stypendystki Marszałka Województwa Lubelskiego, uczące się fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.
Czytaj całość...
[Nie]zwykłe
wtorek, 06 listopad 2018
image_001.jpgOd 5 listopada w Filii nr 31 trwa wystawa fotografii „[Nie]zwykłe” autorstwa Stanisława Kusiaka z Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zdjęcia pana Kusiaka są zróżnicowane pod względem tematycznym; jedne z nich przedstawiają trudne warunki życia na wsi, drugie – występy miejskich kuglarzy, a inne dziką naturę. Całą te różnorodność tematyczną doskonale oddaje tytuł wystawy – [Nie]zwykłe.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 1225

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego