Wystawy
450-lecie Unii Lubelskiej w Filii nr 19
czwartek, 10 styczeń 2019
image_001.jpg
Filia nr 19 MBP w Lublinie zaprasza do obejrzenia wystawy o charakterze popularyzatorskim, upamiętniającej 450-lecie Unii Lubelskiej. Poprzez przystępne treści edukacyjne, liczne fotografie i zgromadzone publikacje, przybliża ona doniosłość wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce w grodzie Jagiellonów oraz ludzi, je tworzących.
Ukazuje również rolę Lublina i korzystne zmiany jakie dla rozwoju miasta miał okres panowania Jagiellonów.
Przede wszystkim twórców literatury renesansowej. To bowiem z miasta nad Bystrzycą pochodził poeta Biernat z Lublina, autor „Raju dusznego”, „Żywotu Ezopa Fryga”, „Dialogu  Palinura z Charonem”) oraz rajca i burmistrz Lublina, poeta Sebastian Fabian Klonowic, który sławił nadbystrzycki gród w poemacie „Philtron”.
Czytaj całość...
Pięćdziesiąt twarzy stycznia
środa, 09 styczeń 2019
image_001.jpg
Styczeń to dla większości z nas nieciekawy miesiąc. To czas po Świętach i Sylwestrze, kiedy w zasadzie nie pozostało nam nic innego, jak czekanie na wiosnę.
Wraz z użytkownikami Facebooka postanowiliśmy odczarować styczeń, pokazać, że potrafi być różnorodny i kolorowy. Internauci przesłali nam swoje fotografie z najdalszych zakątków świata i tak powstała w Filii nr 18 wystawa „Pięćdziesiąt twarzy stycznia”.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Sto lat niepodległości, sto lat pieniądza polskiego
wtorek, 08 styczeń 2019
image_001.jpg
Od czasu uzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku nasza rodzima waluta przeszła bardzo długą drogę. Rozpoczynając od marek o wielomilionowych wartościach, poprzez pięćdziesięciogroszowe banknoty, dochodząc do znanych nam obecnie nominałów. Zmianie ulegała zarówno wartość waluty, jak i jej wygląd.
Czytaj całość...
Wystawę ilustracji do bajek
wtorek, 08 styczeń 2019
image_001.jpg
W styczniu Filia nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) prezentuje "Wystawę ilustracji do bajek" Izabeli Madeja, ilustratorki i plastyczki pochodzącej z Lubelszczyzny. Izabela Madeja posługuje się obrazem aby prowadzić swoją narrację i opowiadać historię. Zafascynowana światem legend, baśni i niesamowitych historii, tworzy prace z pogranicza fantastyki i mitologii. Uwielbia odkrywać i poszerzać świat dziecięcej wyobraźni, dlatego z przyjemnością ilustruje dla najmłodszych i młodzieży.
Czytaj całość...
Motyle
czwartek, 03 styczeń 2019

image_001.jpg

Zima - wystawa fotograficzna
środa, 02 styczeń 2019

image_001.jpg

Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego
środa, 02 styczeń 2019
image_001.jpg
Gustaw Herling-Grudziński (1919-2000) - jeden z najwybitniejszych pisarzy polskich XX, eseista, dziennikarz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu, żołnierz Armii Andersa i uczestnik bitwy pod Monte Cassino, a po II wojnie światowej krytyk dyktatury komunistycznej w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej, emigrant polityczny pozostający na wygnaniu,  „wielki nieobecny” w kraju do 1989 - został decyzją Sejmu RP dla doniosłego uczczenia jubileuszu setnej rocznicy urodzin – Patronem roku 2019.
Czytaj całość...
TEATR W OBIEKTYWIE
czwartek, 20 grudzień 2018
image_001.jpgDo końca grudnia w Filii nr 37 można podziwiać wystawę IX Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „TEATR W OBIEKTYWIE”. Zdjęcia zostały wykonane podczas Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Lublinie w dniach 6-8 kwietnia 2018.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 50 z 1225

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego