Wystawy
Synagoga w Rymanowie
piątek, 25 styczeń 2019

image_001.jpg

Wystawa pasteli Katarzyny Jackowskiej
środa, 23 styczeń 2019
image_001.jpg
Słynni bracia Goncourtowie nazywali pastel "kwiatem i pyłem życia". Pastele są tak delikatne, że porównuje się je do motylich skrzydeł, gdyż przy dotknięciu osypują się niczym pył ze skrzydeł motylich. Okazją do obejrzenia pięknych i delikatnych pasteli jest wystawa Pani Katarzyny Jackowskiej  prezentowana w filii nr 13. Autorka obrazów i jednocześnie wieloletnia czytelniczka filii uczyła się w czasie wojny w Wolnej Szkole Malarstwa i Rysunku pani Janiny Miłosiowej, a po wojnie kontynuowała naukę u artysty, grafika i malarza Henryka Zwolakiewicza. Do ulubionych motywów malarskich artystki należą kwiaty, drzewa i pejzaże, a w Filii nr 13 można też podziwiać barwne obrazki inspirowane folklorem w  Kazimierzu nad Wisłą.
Czytaj całość...
Wyobrażenia
wtorek, 22 styczeń 2019
image_001.jpg
Wraz z początkiem Nowego Roku w Filii 34 odbył się wernisaż fotografii Ewy Brodziak „Wyobrażenia”. Autorka prac jest plastyczką, socjologiem, fotografem, absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w Jarosławiu, członkinią Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. E. Hartwiga gdzie zasiada w Radzie Artystycznej Towarzystwa. Autorka kilku wystaw indywidualnych i uczestniczka kilkunastu wystawa zbiorowych.
Czytaj całość...
Szukając obecności
poniedziałek, 21 styczeń 2019
Zapraszamy na wernisaż 4 lutego 2019, godz. 17.00
image_001.jpg

Czytaj całość...
Portreciarze
poniedziałek, 21 styczeń 2019

image_001.jpg

Czytaj całość...
Mały Polak  wielki kraj
czwartek, 17 styczeń 2019
image_001.jpgW Filii nr 31 prezentowana jest wystawa zdjęć nadesłanych na konkurs „Mały Polak – wielki kraj”, który zorganizowało Przedszkole nr 87 w Lublinie. Zdjęcia są poświęcone tematowi ojczyzny i wiążą się z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiają zachwyt dziecka nad „polskością”.
Czytaj całość...
Wernisaż dwóch artystek
wtorek, 15 styczeń 2019
image_001.jpg
11 stycznia w Galerii Biblio odbył się wernisaż dwóch artystek, absolwentek Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej W Lublinie.
Katarzyna Kukułowicz-Siek zaprezentowała cykl dziesięciu obrazów pt.: „Dekalog”, nawiązujących do biblijnych „Dziesięciu przykazań”. Ciemna tonacja kolorystyczna w połączeniu z różnymi fakturami stosowanymi w obrazach ma znaczenie i wymiar symboliczny. Spoza przyczernionych tonacji barw zieleni, fioletu, wyłaniają się kolory ciepłe: brązy i pomarańcze. Artystka zamieszcza fragmenty tekstu, który możemy odczytać jako jej przesłanie dotyczące przemijającego życia i czasu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 1225

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego