Wystawy
Tu czyTam
piątek, 08 luty 2019
image_001.jpgW domu na fotelu, na kanapie, w łóżku, z psem, kotem lub papużką. Poza domem w autobusie, w pociągu, na plaży, nad jeziorem, na kajaku, w bibliotece, a nawet oddając krew… Jeśli chcemy poczytać książkę, nie ma nieodpowiednich miejsc.
Użytkownicy Facebooka po raz drugi podzielili się z nami swoimi zdjęciami. W konkursie „Tu czyTam” wzięło udział ponad 50 osób, a efekty ich pracy możemy zobaczyć na wystawie w Filii nr 18.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii
piątek, 08 luty 2019
image_001.jpg
Filia nr 28 zaprasza do obejrzenia pokonkursowej wystawy fotograficznej pt. "Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii" udostępnionej przez Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie. Prace młodych fotografów są interpretacjami różnego rodzaju dzieł wybitnych artystów z dziedziny malarstwa, rzeźby, filmu czy fotografii. Wystawa eksponuje najciekawsze nagrodzone i wyróżnione fotografie uczestników konkursu w różnych kategoriach wiekowych. Autorzy zdjęć zadziwiają niezwykłą pomysłowością, wyobraźnią i talentem  w odtwarzaniu pierwowzorów. Wystawa spotkała się z zachwytem i uznaniem osób, które już ją widziały. Zapraszamy do końca lutego.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Moje obrazy
czwartek, 07 luty 2019

image_001.jpg

Licheń w obiektywie Mieczysława Stasiaka
czwartek, 07 luty 2019
image_001.jpg
Prezentowana od początku stycznia wystawa "Licheń w obiektywie Mieczysława Stasiaka" wywołała ogromne zaciekawienie naszych Czytelników. Pan Mieczysław Stasiak jest Przewodniczącym Zarządu Rady Dzielnicy Tatary, a fotografowaniem zajmuje się amatorsko. Plon wyprawy do Lichenia można oglądać do końca lutego w Filii nr 3 MBP przy ul. Hutniczej 20.
Czytaj całość...
Wystawa rysunku i malarstwa Jerzego Gembala
czwartek, 07 luty 2019
image_001.jpg
W Filii nr 37 można podziwiać wystawę grafik i obrazów Pana Jerzego Gembala. Jerzy Gembal urodził się w 1936 roku w Końskowoli. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Pracował w FSC w Lublinie jako plastyk i zalewacz form. Obecnie mieszka w Lublinie i jest na emeryturze. Maluje od dawna farbami olejnymi, akwarelami, technikami mieszanymi oraz szkicuje i rysuje. Tematami jego obrazów najczęściej są pejzaże, kompozycje kwiatowe i architektura.
Czytaj całość...
Kalendarze
poniedziałek, 04 luty 2019
image_001.jpgW lutym w Filii nr 37 można podziwiać wystawę kalendarzy zaprojektowanych oraz wykonanych przez uczniów z klasy 2TCI (Technik cyfrowych procesów graficznych) Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Tematyka i format kalendarza były dowolne. Spośród wszystkich prac tylko jedna została wybrana kalendarzem szkolnym na rok 2019.
Czytaj całość...
Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej
czwartek, 31 styczeń 2019
image_001.jpg
"Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej" to wystawa w Filii nr 10, która przybliża miejsca związane z tym wydarzeniem. Resztki różnokolorowych liści i piękne jesienne słońce dodają wdzięku    fotografiom, których autorką jest Anna Słowik.
Robert Bresson, francuski scenarzysta i reżyser filmowy powiedział: "Fotografując, staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył". Zapraszamy na Szlak. Wystawę można oglądać od lutego do końca czerwca.
Zespół Filii
Czytaj całość...
Magiczna Praga
czwartek, 31 styczeń 2019

image_002.jpg

"Różne odcienie twórczości" - wernisaż wystawy Mieczysława Przychodzkiego
poniedziałek, 28 styczeń 2019
image_001.jpg
Czy można zaprzepaścić talent? Mieczysław Przychodzki, gość biblioteki, już jako dziecko przejawiał zdolności artystyczne, ale niestety nie mógł się kształcić i rozwijać w tym kierunku. Musiał pracować, by utrzymać siebie, a potem rodzinę. Nie zapomniał jednak nigdy o swoim talencie. Uczył się sam odwiedzając setki wystaw i galerii sztuki, czytając podręczniki, a nade wszystko rysując, malując, fotografując.
Czytaj całość...
"Dwa światy" Andrzeja Gosika
poniedziałek, 28 styczeń 2019
image_001.jpg
Andrzej Gosik ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom 1987), a następnie wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwo studiował w Pracowni Jerzego Tchórzewskiego. Dyplom uzyskał w Pracowni Plakatu Macieja Urbańca w 1991 roku. Jego prace malarskie kupowały, a także wykorzystywały w swoich wydawnictwach: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Kancelaria Premiera RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Polskie Przedstawicielstwo przy Unii Europejskiej w Brukseli.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 1225

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego