Wystawy
Lublin piórkiem i pędzlem malowany
środa, 23 czerwiec 2010
image_001.jpgLublin, Lublin i jeszcze raz Lublin na wystawie "Piórkiem i pędzlem" Artura Orłowskiego i w rysunku Leona Wyczółkowskiego. "Lublin złotem malowany" to miasto pełne romantycznych zaułków, gry cieni i świateł, fajerwerków kolorów i zgaszonych barw. Miasto trochę jak ze snu, a jednak tętniące życiem. Na wystawę zapraszamy do Filii nr.3 MBP przy ul. Hutniczej 20 do końca czerwca.
Jolanta Niedzińska
Czytaj całość...
Książka artystyczna - wernisaż
środa, 16 czerwiec 2010
image_001.jpg15 czerwca 2010 r.  w Filii nr 21 MBP otwarta została wystawa „Książka Artystyczna”, zorganizowana z okazji Jubileuszu 80-lecia Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie. Wystawa prezentuje prace dyplomowe uczniów  lubelskiego „Plastyka”. Składa się na nią 12 ilustrowanych różnymi technikami książek oraz kilkanaście plansz. Kuratorem wystawy jest  Pani Anna Świerbutowicz-Kawalec.  Piękne prace młodych adeptów sztuki można podziwiać do końca czerwca.
Anna Rafalska  
                        
Sztuka to najwyższy wyraz samouświadomienia ludzkości /.../
Dzieło sztuki – mikrokosmos odbijający epokę.
                                                                   Józef Czechowicz

Czytaj całość...
Ewa Marcinkowska-Schmidt i Artur Gołębiowski
poniedziałek, 14 czerwiec 2010
image_001.jpg8 czerwca 2010 roku w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej  nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy ilustracji książkowej Artura Gołębiowskiego do książki  Ewy Marcinkowskiej-Schmidt Pazurem spisane, kierowanej do najmłodszych czytelników. Motywem przewodnim szaty graficznej były studia rysunkowe i malarskie papużek - ptaków, które licznie zamieszkują dom pani Marcinkowskiej Schmidt. O powstaniu książki, przygodach i obyczajach swoich pupilów autorka chętnie opowiadała naszym czytelnikom.
W ramach spotkania odbyły się również warsztaty plastyczne z dziećmi Popatrz na świat oczami swojej lodówki – za pomocą różnych technik malarskich i barw dzieci przekazywały swoje emocje, zapoznając się z awangardowymi technikami i terminami,  jak dripping, kolaż, instalacja.
Czytaj całość...
Maj w Żelazowej Woli
piątek, 11 czerwiec 2010
image_001.jpgFilia Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego i Przedszkole Nr 14 z ul. Bronowickiej 3 przygotowały imprezę pt "Maj w Żelazowej Woli" - wpisującą się w cykl wspólnych działań upamiętniających dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. 19 maja br.  w Galerii Ratusz odbył się wernisaż prac przedszkolaków. Bardzo młodzi - bo zaledwie 3 - 6 letni artyści kierowani dziecięcą wyobraźnią -  różnymi technikami starali się zilustrować muzykę wielkiego kompozytora.  Otwarciu wystawy towarzyszyło przedstawienie pt. "Maj w Żelazowej Woli" - przepięknie zaaranżowane do muzyki chopinowskiej. Dzieci przypomniały strofy poetyckie inspirowane mazowieckimi krajobrazami i twórczością Fryderyka Chopina. W uroczej choreografii zatańczyły walca i poloneza z figurami w stosownych strojach "z epoki", które powstały specjalnie na tę okazję - dzieło rąk rodziców i niezwykle kreatywnych nauczycielek z Przedszkola Nr 14.
Czytaj całość...
Korczak i jego dzieło -otwarcie wystawy
poniedziałek, 07 czerwiec 2010
image_001.jpg21 maja w Filii nr 21 o godz. 18.30 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy ilustracji „Korczak i jego dzieło”. Wystawa prezentuje efekty warsztatów zorganizowanych w 2006 r. przez Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne dla dzieci im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie pod kierownictwem artystycznym Janusza Stannego. Zestaw prac poszerzono o ilustracje artystów nie uczestniczących w warsztatach oraz twórców już nieżyjących – Jerzego Srokowskiego i Waldemara Andrzejewskiego. Projekt miał na celu przypomnienie i popularyzację postaci i dzieła patrona Sanatorium – Janusza Korczaka.
Czytaj całość...
Książka artystyczna - prace dyplomowe
poniedziałek, 07 czerwiec 2010
image_001.jpgIstnienie
poniedziałek, 31 maj 2010
image_001.jpgFilia nr 3 prezentuje wystawę prac Karoliny Kępy - studentki I roku Wydziału Architektury Krajobrazu KUL pt. "Istnienie". Prace wykonane techniką rysunku ołówkiem ukazują martwą naturę i elementy krajobrazu, także lubelskiego.
Rysowanie towarzyszyło autorce od dzieciństwa. Jest dla niej ważną formą wypowiedzi, osobistym komentarzem do otaczającej nas rzeczywistości. Wystawę można było oglądać do 31 maja w Filii nr 3  MBP w Lublinie.

Czytaj całość...
Salon Ilustratorów
piątek, 28 maj 2010
Salon ilustratorów - Zdjęcie 001 Salon Ilustratorów to cykliczna wystawa organizowana od 2003 roku, zainicjowana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek,  a prezentowana co roku na Poznańskich Spotkaniach Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży, następnie na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie oraz w galeriach i bibliotekach różnych miast w Polsce. Wśród ilustratorów traktowana jest jako prestiżowa impreza o randze ogólnopolskiej -miejsce spotkań, prezentacji i promocji młodych, uznanych już artystów.
W tym roku Salon Ilustratorów został po raz pierwszy  pokazany w Lublinie w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej (w poniedziałek 24 maja 2010 roku o godzinie 12.00). Na uroczyste otwarcie przyjechała główna organizatorka i pomysłodawczyni wystawy – pani Olcha Sikorska. Mamy nadzieję, że wizyta niestrudzonej Olchy Sikorskiej i przegląd awangardowych młodych artystów – ilustratorów  zaowocuje w przyszłym roku różnorodnymi imprezami towarzyszącymi, promującymi piękną książkę dla dzieci.
Krystyna Rybicka
Czytaj całość...
Salon Ilustratorów
poniedziałek, 24 maj 2010
image_001.jpg


Korczak i jego dzieło
czwartek, 20 maj 2010
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1071 - 1080 z 1225

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego